Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
mogli nie robic tyle dzieci to by nie bylo tego artykulu... nie mam kasy to nie robie dzieci, proste....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm...Kilka uwag. Osobiscie jestem krytyczny wobec programu 500+, uważam, że  nie przełoży się to na dzietność Polek, moim zdaniem nikt normalny dla 500 zł nie zdecyduje sie na kolejne dziecko bo miesięczne koszty utrzymania dziecka na przyzwoitym poziomie są wyższe niż 500 zł miesięcznie.Dodatkowo, żeby komuś coś daćinnym trzeba zabrać np.w postaci podatków. Może i dzięki programowi urodzi się trochę więcej dzieci, ale wątpię czy w skali kraju program ten wyjdzie na +. Ale nie wtym rzecz. Chciałem napisać kilka słów o negatywnych komentarzach na temat tej rodziny i w ogóle na temat rodzin wielodzietnych. Moim zdaniem, żeby pisać takie komentarze to trzeba być albo nie mogącym mieć dzieci gejem, impotentem, osobą bezpłodną albo jakąś zaje***ą feministką. Ludzie co was to obchodzi!!! Chcą mieć dzieci to mają!! Wy niemożecie (nie chcecie) wasza sprawa. Ale zadajcie sobie proste pytanie. Kto będzie robił na wasze emerytury. Polsce grozi zapaść demograficzna. Naprawdę chcecie w Polsce  Ukraińców i Arabów? Skąd wiecie, że będą na nas pracować a nie tylko bardziej obciążać system opieki społecznej. Naprawdę tak was  podniecają "obce kultury"? A swoją drogą skąd wiecie, że trend, że obcy cywilizacyjnie nam przybysze mają wiele dzieci jest trendem wiecznym? Co będzie jak i u nich demografia się załamie i będą mieć mało dzieci. Co wtedy??!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie stać mnie na utrzymanie kolejnych dzieci to ich nie robię...proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też nie popieram pis, ale 500+ jest ok. Negatywne komentarze na temat tej rodziny to wstyd. No ale cóż, skoro tak was rodzice wychowali to nic nie poradzimy. Ja osobiście gratuluję tym państwu. Proszę się nie przejmować anonimowym tchórzami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie. Czemu w mających 49 tysięcy mieszkańców Puławach program obejmie 6-7 tysięcy dzieci, a większym o 15 tys. mieszkańców Zamościu program będzie dotyczył tylko 5,5tysiąca. Ludność Zamościa https://pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_Zamo%C5%9Bcia, ludność Puław https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Pu%C5%82aw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z zootechnicznego punktu widzenia rozróżnia się 3 typy reprodukcji. 1 Zawężona 2+1. 2 Prosta       2+2. 3 Rozszerzona 2+3.........n. Niech każdy policzy ile razy 500+.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka patologia ?! Ja tu widzę kochającą się rodzinę a że mają czwórkę to ich "problem",chociaż wydaję mi się że problem mają ci co to komentują Jakoś do tej pory dawali radę i nie czekali aż ktoś im da 500  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sama pochodzę z rodziny gdzie było nas 4 dzieci i wiem jedno że łatwiej jest utrzymać tyle dzieci niż jedno. Pomoc jaka była do tej pory była spora bo wystarczyło aby jedno z rodziny zarabiało 2 tyś to taka rodzina jak ta miała za darmo obiady w szkole, za darmo książki, stypendia socjalne w kwocie 80 zł na dziecko na miesiąc,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z zootechnicznego punktu widzenia rozróżnia się 3 typy reprodukcji. 1 Zawężona 2+1. 2 Prosta       2+2. 3 Rozszerzona 2+3.........n. Niech każdy policzy ile razy 500+.
Kosmiczna bracie, kosmiczna ...;-))) Tak jak na filmie "Gwiezdne Jaja " była prędkość nadświetlna , zwana absurdalną ;-)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie większość na forum to szlag trafia że kasy nie dostaną ,a patologia to oddała władzę szkoda, że po 8 latach ,polskim rodzinom trzeba pomóc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matka nie pracuje tylko dlatego, że państwo da jej na dzieci? O matko. :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do wszystkich egoistów niechcących dzieci kieruję pod adres: Eksperyment Calhouna, poza tym te dzieci pokazane w atykule to potencjalni opiekunowie w domu starców do których odeślą was jedynaki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedno dziecko, lub jego brak z wyboru to zagłada dla społeczeństwa, dalej idąc objaw cofania się w ewolucji,niech ktoś racjonalnie wytłumaczy mi to zjawisko, poda logiczne argumenty dla posiadania mniej niż 3 dzieci,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej nie wrzucaj wszystkich jedynaków do jednego worka tak się składa że sam jestem jedynakiem a wziąłem do swojego domu bardzo chorego dziadka i babcię i zajmuję się nimi i nie mam nawet w głowie oddać ich do domu starców a tym bardziej moich rodziców to po pierwsze. Po drugie nie zawsze mając rodzeństwo można liczyć na ich pomoc w opiece nad rodzicami a tym bardziej dziadkami. Pozdrawiam jedynak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko ze za pare lat tych czworo dzieci będzie zapi....lać na wasze emerytury bo wasz jedynak nie wyrobi....
A teraz my zap....my na różne świadczenia dla nich. Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, ich wybór, ale wymawianie, że będą pracować na moją emeryturę to trochę przesada. Prosze policzyć o ile większe koszty ponoszą osoby samotne, czy rodzice jedynaków. Niech każdy obejrzy sobie dokładnie swój PIT i zobaczy, ile płaci składek zdrowotnych na przykład. Jeśli pracujący tata podzieli sobie to na 6 osób, to zobaczy ile tak naprawdę dokłada się do swiadczeń zdrowotnych. Dotyczy to także składek emerytalno-rentowych i podatku. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam bliźniaki. I nie wiem jak jednemu z nich wytłumaczyć czemu późniejszy brat o minute dostanie 500zł a on nie. Te 500zł na drugie i kolejne dziecko łamie podstawową zasadę równości obywateli wobec prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaproponowany system jest patologiczny!!!! Zacznijmy od podstawowej rzeczy jaką jest ZUS- mianowicie cały naród w wieku produktywnym, pracujący legalnie bierze udział w piramidzie finansowej której nieuchronnie i nieubłaganie grozi KLĘSKA, a my wszyscy frajerzy płacimy gruba kasę co miesiąc po to, żeby na starość dostać GÓ*NO!!! (piszę to jako trzydziestolatek). Przestańmy płacić ten bezsensowny haracz jednocześnie zacznijmy więcej zarabiać- tak wiem podniosą się zaraz komentarze a co z tymi co są teraz na emeryturze, albo zaraz na nią przejdą (przecież płacili całe życie), a no powinni ich utrzymywać własne dzieci. W przeciwnym razie niewydolny system emerytalny załamie się za 10-15lat i wtedy nie będzie wypłat emerytur, a składki przepadną- BĘDZIEMY MIELI DRUGĄ GRECJĘ!!! Nie będzie na wypłaty w administracji publicznej, w mundurówkach, nie będzie kasy na dosypywanie na nietykalnych górników, rolników itp.- BĘDZIE JEDNO WIELKIE GÓ*NO! Nie będzie z kogo ściągać podatków, bo wszyscy przedsiębiorczy ludzie już dziś wypier*alają z własnymi biznesami do innych krajów (UK, D, SK), a z kogo ściągną podatki? z wielkich firm i korporacji zagranicznych?!?! heheheh gdzie mają całe piony księgowe, doradców i prawników- przecież te gamonie z US i UKS potrafią gnębić tylko mały biznes- dużymi się nie zajmą bo nie mają ambicji, wiedzy i kompetencji. W taki o to sposób koło się zamyka, Polska jest na równi pochyłej i z każdym rokiem zbliża się do końca, kresu, klęski! Dlaczego dzietność spada? Bo taki jest trend w całej Europie, ludzie skupiają się na realizacji swoich ambicji zawodowych, a potomstwo odstawiają na dalszy plan. Chcą zapewnić sobie i potomstwu dostatnie życie... właśnie w tym miejscu zaczyna się problem 500+. Czy gdybym na wyrost się zadłużył kupując wieki dom za milion $ to czy Wy Polacy dołożycie mi do spłaty tego kredytu i utrzymania domu (NIE- po co idiota kupował taki duży dom), a no po to, żeby zwiększyć statystykę dla przeciętnego Polaka, że nie ciśnie się w 100m2 domu tylko 200m2. Czy Wy Polacy dołożycie się do drugiego i kolejnego dziecka (TAK- bo te dzieci będą pracować na moją emeryturę), a ten program przewiduje (nie gwarantuje), że dzietność w Polskiej rodzinie zwiększy się z 1,3 do 1,5 dziecka na rodzinę- w tym momencie powinieneś wrócić na początek mojego wpisu i uświadomić sobie, że za 10-15 lat systemu emerytalnego w Polsce nie będzie!!! Teraz meritum sprawy kto jest uczciwy wobec siebie, sąsiadów, pracujących obywateli, Polaków???- przyszli rodzice którzy chcą zapewnić byt materialny swoim potomkom planując swoje kariery zawodowe i planują rozsądnie powiększenie rodziny? Czy Ci rodzice którzy bezmyślnie płodzą potomstwo (TAK- BEZMYŚLNIE) nie zapewniając im minimum socjalnego i materialnego licząc na pomoc od społeczeństwa- matka sama się wyklucza społecznie brakiem logicznego myślenia. (Nikt się nie rwał do pomocy w spłacie mojego domu za mln $, ale bezmyślnym rodzicom i owszem). Teraz powstaje pytanie: BYĆ czy MIEĆ??? Jeśli sobie odpowiedziałeś BYĆ to pomnażaj swoje potomstwo, ale nie patrz na system i ludzi którzy odpowiedzieli sobie MIEĆ. WIEM WIELU Z WAS TEGO NIE ROZUMIE, ale odwróćmy sytuacje, ludzie którzy MAJĄ chcą potomstwa od tych którzy chcą BYĆ, a Ci nie mają nic do powiedzenia- czy to jest OK??? Idziemy dalej – wszystkie partie tak pięknie i fajnie piszą o pobudzaniu w polakach ducha przedsiębiorczości, o wspieraniu małego biznesu, o innowacjach itp. Co robią?? Wprowadzają zasiłek w wysokości 1.000zł dla każdej kobiety, która urodzi dziecko przez okres 12 miesięcy (12.000zł/rok). Rolnicy się cieszą (płacą KRUSu niecałe 2.000zł rocznie), cieszą się bezrobotne (0zł rocznie, składki płacą urzędy pracy), cieszą się studentki (0zł rocznie, składki opłaca skarb państwa), cieszą się właścicielki firm (płacą 13.200zł rocznie do ZUSu).... eeeee CHWILA kobieta prowadząca działalność gospodarczą jest stratna 1200zł rocznie idąc na zasiłek macierzyński.... więc to w taki sposób nagradza się pracowitość i przedsiębiorczość w naszym kraju? Na tym prostym przykładzie pokazuje, że nasze Państwo namnaża patologię- kobieta samo-zatrudniona, płacąca podatki (dochodowy, vat, od nieruchomości itp.), wynajmująca lokal, niejednokrotnie zatrudniająca inne osoby w taki o to sposób jest wynagradzana za pracowitość i dbanie o swoją przyszłość. Skoro system nas uczy siedzenia na garnuszku Państwa to mam genialny pomysł- każda rodzina niech sobie machnie 4 dzieci, matki niech zajmuje się potomstwem, a każda rodzina będzie dostawać 18000zł rocznie 500+. MAM TYLKO JEDNO PYTANIE CZY WSZTYSCY OJCOWIE WYROBIĄ NA TĄ DANINĘ??? Pozdrawiam Przemo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takiej rodzinie dałbym i 1000 zł na każde dziecko, bo na to zasługują. Gratuluję pięknej rodziny.
dawaj, dawaj nawet 2000zł, ale ze swojej prywatnej kieszeni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy to wszystkie dzieci jego, szkoda chłopa bo go zajeździ, czy można sobie ją wypożyczyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a które to sąsiada dzieci, wlazła z dupą do gazety i czym to się chwalić, że dobra jest w łóżku, niech pokarze ile zapracowała na swoją emeryturę, bo ciekawie z czego ją dostanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...