Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mężczyzna o mało nie zamarzł we własnym domu

Utworzony przez cdx, 25 stycznia 2010 r. o 20:09 Powrót do artykułu
Trzeba by zapytać co ten człowiek dał Ojczyźnie by oczekiwać od Niej pomocy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katolicy .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowiekiem trzeba się urodzić, jak czytam Twój komentarz to smiem twierdzić, że Ty urodziłes się bydlakiem. Zimnym skukinsynem patrioto cholerny. Życia ludzkiego nie umiesz uszanowac tylko głupi komentarz piszesz. Jak masz kompleks to sobie zwal k..... Pomaga sie ludziom na drugim końcu świata i temu tu tez trzeba pomóc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co "ty" dałeś i co dasz?!!! Wnioskuję z wypowiedzi, że niewiele! Szkoda nawet pisać tych słów, które cisną mi się na usta po przeczytaniu "twojego" komentarza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to oczywiście tyczyło się komentarza cdx
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdx napisał:
Trzeba by zapytać co ten człowiek dał Ojczyźnie by oczekiwać od Niej pomocy!!!
to jest nie ludzkie, co piszesz, psu się pomaga a to człowiek. Ojczyźnie jak chcesz możesz nawet życie oddać, bo jesteś frajer sądząc po tym wpisie i pewnie nie jeden ma cie w du-pie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
katolicy .
A ty kim jesteś....ateistą,satanistą,semitą - przecież wszyscy jesteśmy ludźmi, z tym że jedni są o dużej wrażliwości a inni to zadufane w sobie łachudry.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdx napisał:
Trzeba by zapytać co ten człowiek dał Ojczyźnie by oczekiwać od Niej pomocy!!!
"cdx" czy wiesz co to jest PALANT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam taki pomysł: opieka społeczna powinna nie tylko kupować węgiel, ale także a może przede wszystkim pomóc ocieplić taki domek. Jakimś najtańszym kosztem np.: 12cm wełny lub styropianu oszalowane deskami. Myślę że koszt materiału na takie ocieplenie to około 30-40zł. Robociznę mógłby dać właściciel. Oczywiście nie chodzi mi o ten konkretny przypadek, tu problem jest trochę inny, ale na pewno ocieplony dom jest dużo łatwiej i dużo taniej ogrzać, no i takie ocieplenie trudniej odsprzedać niż węgiel. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
68 letni staruszek...k*rwa jaki to staruszek . Wypraszam sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Staruszkiem można być nawet w wieku 50 lat. Fajnie jest pierdzieć w cieplutki fotel i wypisywać, że komuś się coś należy, a innemu nie należy. Spójrzmy na siebie, czy nam się coś należy, czy my na coś zasłużyliśmy, a później oceniajmy innych. Bardzo się cieszę, że poruszane są takie sprawy, chociaż artykuły tego rodzaju obnażają wszystkie niedoskonałości naszego gatunku. Ja sama spotkałam się w listopadzie z pewną niemiłą sytuacją, ponieważ okazało się, że w mojej miejscowości niedaleko rzeki ludzie mieszkali w namiocie. Pytam, czy w cywilizowanym kraju jest to dopuszczalne? Odwiedziłam opiekę społeczną, ale tam nie spotkałam się z chęcią pomocy. A co najlepsze kierownik tejże placówki zapytała czy ja nie znam miejsc gdzie można tych ludzi ulokować. Także nie dziwię się, że u tego Pana opieka nie dopatrzyła się tego, że może mu zimno, czy, że jest chory i nie ma siły palić w piecu. Jeszcze taki mój apel do osób wypowiadających się na tym forum. Jest mi wstyd za wszystkie te osoby, które nie mają za grosz wrażliwości i wyczucia. Postawcie się w sytuacji starszej osoby, bez pomocy. Chciałabym wszystkich tych bufonów, nieszczęśliwych ludzi, niespełnionych we wszystkich możliwych dziedzinach życia zobaczyć śpiących w pokoju w temperaturze np 3 stopni. Dziękuję za dobre słowa na tym forum i pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam Baranowski napisał:
Mam taki pomysł: opieka społeczna powinna nie tylko kupować węgiel, ale także a może przede wszystkim pomóc ocieplić taki domek. Jakimś najtańszym kosztem np.: 12cm wełny lub styropianu oszalowane deskami. Myślę że koszt materiału na takie ocieplenie to około 30-40zł. Robociznę mógłby dać właściciel. Oczywiście nie chodzi mi o ten konkretny przypadek, tu problem jest trochę inny, ale na pewno ocieplony dom jest dużo łatwiej i dużo taniej ogrzać, no i takie ocieplenie trudniej odsprzedać niż węgiel. Pozdrawiam.
30-40 zł? To chyba na jedną tafle styropianu. Poza tym sam styropian nie wystarczy, musi być pokryty siatką i zewnętrzną warstwą, poniewaz niezabezpieczony utlenia się, lub zwyczajnie wydziobują go ptaki na gniazda. Koszt docieplenia nawet najmniejszego budynku to grubo ponad 1000 zł + robocizna drugie tyle. ,,Znawco".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw przeczytajcie Ustawę na temat pomocy społecznej, a potem bierzcie się za dyskusje. Pomoc Społeczna jest uzależniona od budżetu miejskiego a jeśli ktoś będzie nadgorliwy w udzielaniu pomocy może się pożegnać z pracą. Więc jeśli chcecie coś zmienić to zmieńcie najpierw tych któzy tworzą ustawy o pomocy społecznej czyli panie i panów posłów w obecnym rządzie. A tak nawiasem pomagać zawsze możemy sami. Czy ktoś z dyskutujących zadzwonił do redakcji i poprosił o dane tego człowieka??? Przecież jeżeli wszyscy są tak "wrażliwi" to możecie iść na pocztę i wysłać jemu przekaz zamiast tylko "gadać" puste słowa, zwalać wszystko na pomoc społeczną i prowadzić jałową dyskusję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I TO DZIEJE SIĘ W96% KATOLICKIM, DEMOKRATYCZNYM KRAJU, GDZIE CHODNIK PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM JEST PODGRZEWANY , GDZIE PAŃSTWO DAJE 10 MILIARDÓW ZŁ NA UTRZYMANIE I WYSTAWNE ŻYCIE KLERU.A CHRYSTUS MÓWIŁ ZOBACZ BOGA W SWOIM BLIŹNIM MIŁUJ BLIŹNIEGO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słabo napisał:
30-40 zł? To chyba na jedną tafle styropianu. Poza tym sam styropian nie wystarczy, musi być pokryty siatką i zewnętrzną warstwą, poniewaz niezabezpieczony utlenia się, lub zwyczajnie wydziobują go ptaki na gniazda. Koszt docieplenia nawet najmniejszego budynku to grubo ponad 1000 zł + robocizna drugie tyle. ,,Znawco".
Wiem że wełna gr.12cm kosztuje 18zł/m2, styropian 140*0,12=17złm2 ( tafla ma 0,5 m2 czyli kosztuje 8,5zł) , wiatroizolacja 2,0zł/m2 deski 600zł*0,025=15zł/m2 + struganie. Ocieplenie metodą lekką-mokrą kosztuje około 100zł ale sam materiał można pewnie zmieścić się w 40zł. Zresztą nie o to chodzi, tylko o pomysł. Ocieplenie najmniejszego domku kosztuje pewnie kilka tysięcy zł, ale tona węgla też kosztuje też 600zł. Więc może warto się nad tym zastanowić, w myśl zasady żeby zamiast ryby dawać wędkę. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego wszyscy zajmują się tylko tymi którzy całe życie zajmowali się piciem alkoholu a teraz wszystkie formy pomocy są niewystarczające. Mieszkam w tej miejscowości i wiem że ma rodzinę i sąsiedzi też mu pomagają a jak miał zły stan zdrowia to pan który mu tak pomaga nie mieszka w Afryce i zamiast dzwonić na pogotowie to dzwonił na policję . Policja i pomoc społeczna to nie lekarz , pozatym całą tamtą zimę był u siostry w Bełżycach i teraz też chciała go wziąść ale u niej nie można pić . A pan udzielający pomocy chyba zapomniał jak Wawer pracował u niego jak murzyn w Afryce a teraz nagle pomocy udziela .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
katolicy .
przypuszczam,że dzieci tego jegomościa to też katolicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że WIĘKSZOŚĆ ofiar mrozów to pijacy i nieroby! Dośc prawdopodobne, że w wypadku tego pana jest podobnie. Powinien dostać pomoc, owszem. Ale róbcie z niego "świętego postelnika"! Najlepiej, niech ci wszyscy, którzy wyrzekaja na "katolików" i "nieczułych bydlaków" niech spróbują wolontariatu w MONARZE czy jakimś osrodku pomocy społecznej. Szybko otworzą wam się oczy, kiedy zobaczycie owoce swojej pracy, kiedy "staruszek" któremu dostarczycie węgiel, nastepnego dnaia sprzeda go parę rozrzewających butelek wina a was przywita słowami, "głodny k***wa jestem, pomóż mi! od czego ch***u jesteś?" Pomagajmy, ale nie idealizujmy tego o czym pojęcia nie mamy. PS, ilu z was, "miłosiernych" wpadło na pomysł przelania kilkunastu złotych na konto GOPSu dla "pana Władysława"? Taką sprawę na ogół, można załawić telefonicznie i za pomocą internetu, nawet z domu nie trzeba się ruszać. Ale łatwiej popałać całkowicie darmowym świętym oburzeniem na znieczulicę "innych". Pozdrawiam katolików i realistów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"me" - jeden rozsądny głos !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W POLSKIE LEPIEJ TRAKTUJE SIĘ PSY , KOTY W ZIMIE JAK LUDZI, A WAM MUNDROŁKI CH.UJ W D.UPE I TACZKE SZKŁA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...