Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Chodla zamienili cmentarz w śmietnisko

Utworzony przez mosquito, 28 kwietnia 2008 r. o 07:50 Powrót do artykułu
to są właśnie chamy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem oburzona, tym że ksiądz przez tyle lat zbierając gruba kasę za plac na cmentarzu nie potrafił rozwiązać problemu śmieci. Nie ma jednego porządnego kontenera a jak jest to ciągle zapchany śmieciami. Przyczyna jest prosta za wywóz śmieci trzeba zapłacić, a proboszczowi szkoda wydać złotówki na ten cel tylko tak sępi po ludziach żeby na swój koszt wywozili- a gdzie a do lasu. Tak , to kolejny temat na artykuł , zaśmiecone lasy wokół Chodla. I to nie wina tylko ludzi ale i nieudolnych a raczej chytrych gospodarzy, którzy na wywożeniu śmieci oszczędzają. I to są efekty. Kiedyś to wszystko grabarz na polecenie proboszcza palił a dym zasnuwał pół Chodla. Mieszkańcy mieszkający obok cmentarza zaskarżyli ten proceder to ksiądz z „ambony” grzmiał jak tak można???? On robi „ porządek „ na cmentarzu a ludzie tacy BEEE są i mu utrudniają. W parafii Chodel nie szanuje się tych co odeszli , bo od nich na tace już się nie da zebrać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"...Byłam ostatnio na grobie cioci i jak zobaczyłam ten bałagan to aż się złapałam za głowę"...- takie zdanie mówi, że u Twojej cioci taki bałagan, a ja ostatnio tam byłam u dziadka i wogóle nie było gdzie wywalić lampki, to co sie dziwią ludzie że wygląda to tak jak na tej fotce, czyja to wina? ludzi, że nie ma kontenera?Tymi brudasami jest po pierwsze proboszcz, który nie postawi kontenera, potem ludzie. A taki tytuł brudasy na grobach to przegięcie, powinno być brudasy w kościele w pierwszej kolejności, zresztą samo zdjęcie pokazuje gdzie ten brud, nie na grobie tylko wokół cmentarza. Może i w Opolu by pomysleli o wywożenie przepełnionych kontenerów, bo ostatnio sie wku***łam i walnełam obok, niech się nie dziwią potem że sterty się wszędze walają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Danuto z Chodla. Myśli pani pewnie, że proboszcz jest następcą Pana Boga na ziemi chodelskiej i zadna to jego wina, że "brudasy", które go żywia i opierają nie umieją po sobie posprzątać. A wie Pani, że za miejsce na tej części cmentarza, która jest własnością parafii, a którą jeszcze "zarządza" sowa, czyli za 2m2 płaci się co łaska 200 zł.(dane z roku 2005)? A czy Pani wie, że ten co pobiera opłaty, odpowiada za ład i porządek? Nie życzę Pani, aby ktoś z Pani rodziny w przyszłości miał być pochowany na tej części cmentarza, wśród tych śmieci, które zalegają głębiej, niż kopie się grób. To hańba i wstyd, że ci, którzy odeszli nie są w poszanowaniu i muszą spoczywać w takich okolicznościach. Pani redaktor Magdaleno, zaczynam zmieniać zdanie o Pani i o dzienniku. Tak trzymać, a brudasów tępić, wskazując ich palcem a nawet na ambonie. Ze swojej strony proponuję śledzić drogę tych ton śmieci, które z pewnością znajdą swoje miejsce na gruntach wspólnoty chodelskiej lub w planowanej do zamknięcia kopalni piasku jednego z parafian bo pewnie nie tam, gdzie wskazuje gminny regulamin utrzymania czystości i porządku bo to kosztuje właściciela cmentarza no chyba, że koszty pokryje drugi od tanga, smutnego tanga, bo orkiestra jakby coraz mniej liczna. Pozdro, Pani Magdaleno i Pani Agnieszko. Nareszcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Mieszkańcy Chodla zamienili cmentarz w śmietnisko" - po pierwsze pani redaktor to nie mieszkańcy Chodla – ponieważ cmentarz jest parafialny, mieszkańcy wielu miejscowości maja tu pochowanych swoich bliskich nie tylko z Chodla po drugie - to proboszcz, który nie postawił kilku kontenerów na tak dużym cmentarzu zmusza ludzi do takich zachowań, i nie nagrobki stare są problemem a sterty śmieci , bo brak kontenerów na nie i tyle. Nad zalewem w Chodlu jest tak samo, wójt nie postawił nawet jednego kontenera na śmieci , od kilku lat letnicy zaśmiecają i nie tylko… , nam lasy wokół . Nie chodlacy zaśmiecili Chodel tylko chytry Proboszcz i Wójt. Mam pytanie do wójta- nad zalewem jak ludzie chodzili do pana prosili o postawienie kontenera na śmiecie - to kontenerów pan nie postawi bo to nie teren gminny i nie można-tak? A cmentarz jest parafialny, ma gospodarza a gospodarz zbiera na jego utrzymanie pieniądze- a pan tam chce sprzątać za gminną kasę? Cmentarz nie jest komunalny – obowiązuje ta sama zasada co nad zalewem- prawda? Ile proboszcz zapłaci gminie za posprzątanie???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Redaktor. Jestem pochodzącą z Chodla i nie życzę sobie aby ten bajzel na cmentarzu, który ma właściciela, zarządcę, który pobiera stosowne i wcale nie małe opłaty za każdy metr kwadratowy gruntu, za święcenie pomników, przypisywała Pani jej mieszkańcom. Cmentarz jest własnością parafii Chodel a to kilkanaście okolicznych wsi i to jest jedna prawda. Druga to ta, gdzie ci wszyscy, którzy sprzątają groby swoich najbliższych mają te śmieci wyrzycać, brać do autobusu (nie każdy ma samochód) czy w torbę i do lasu? Zasranym obowiązkiem właściciela czy zarządcy jest utrzymanie porządku i czystości na jego koszt a zwalanie winy na istniejący bałagan na cmentarzu na mieszkańców Chodla jest delikatnie mówiąc obrażaniem tychże. Jak tak można? Ci ludzie żywią go (zresztą widać) nieźle, a proboszcz ich obraża, to jest już wielką przesadą i ludziom tym nalężą się przeprosiny, jeśli proboszcz wie co to "przepraszam". Z wyrazami szacunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt: " to ludzie zrobili ten bałagan a teraz my musimy to sprzątać" - ubolewają proboszcz z wójtem. Normalnego człowieka to może szlag trafić a takiego nie całkiem zmusi do wzięcia lagi i pójścia najpierw na plebanię a później do urzędu lub odwrotnie i pogonienie tych urzędasów, jednego w sukience, drugiego w garniturze. Oni to muszą posprzatać, chryste panie. Choć właściwie tak winno być, ale za własne pieniądze. A co wy urzędasy robicie za darmo? Społeczność was wynagradza i to wcale nie mało, więc waszym zasranym obowiązkiem jest choć racjonalne myslenie. Ale wy i tego nie umiecie. Zwalacie wszystko na ludzi. A gdzie ci ludzie mają te śmieci wynieść? Hm? Powinni to zrobić częściowo pod drzwi urzędu a częściowo pod drzwi plebani. Wtedy bście może pomyśleli, bezmózgowcy, cholera jasna. Cały świat już ten problem rozwiązał aby w Chodlu tego nie można. A słyszałem, że nieźli z was tancerze, szczególnie w tangu, no to ruszać do jasnej cholery!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak klechy zarządzają cmentarzem. liczy sie aby kasa. Wstyd!!!!Zapraszam do nas do Poniatowej!Cmentarz komunalny i aż miło. I o czym to wszystko świadczy, o kim i o czym!??Ocencie sami.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bałagan na cmentarzu w Chodlu to niestety nie pierwszyzna, tam zawsze było brak ładu i składu, które jest przejawem braku poszanowania dla tych którzy tam spoczywają. I to nie jest wina mieszkańców Chodla , jak sugeruje pani redaktor . Tam nikt proboszczowi nic nie powie, ludzie się go boją. Proboszcz nie toleruje żadnej krytyki, robi tak jak mu pasuje. Śmiecie na cmentarzu chodelskim walają się gdzie popadło bo nie ma śmietników, raz na jakiś czas parafianie na „rozkaz” proboszcza . Na zasadzie „ TY - TY I TY „ wskazując przy okazji palcem , przyjedziesz z rozrzutnikiem i wywieziesz śmiecie z cmentarza. Jesteście ciekawi gdzie? W ramach „ oszczędności” nie na wysypisko śmieci ( bo trzeba by było zapłacić) tylko do LASU!!! Tak rozumie ks. Proboszcz - sprzątanie na cmentarzu. To jest jego „ kultura” i poszanowanie środowiska- Zgroza! I smutna prawda. Przyjeżdżam do Chodla do rodziny często i robi mi się niedobrze jak słucham ogłoszeń w kościele w wykonaniu tego pana w spódnicy, który parafię traktuje jak swój prywatny folwark.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam sposobność od lat kilkunastu obserwować poczynania proboszcza sowy w zakresie porządku w jego obejściu i stwierdzam, że to wyjątkowy obłudnik. Okolice samego budunku kościoła, plebanii, są jak najbardziej na koszt parafian elegancko odrobione, że miło popatrzeć. To tu przyjeżdżają wszelkiego rodzaju goście w osobach a to biskupów a to głoszących kazania i po tym oceniają gospodarność kolegi w sukience. Ale na cmentarz nigdy ich proboszcz nie prowadzi no chyba, że na na msze na cmentarzu, które się odbywają ze dwa razy w roku i wtedy przy kaplicy jest czysto ale dalej? Brud, smród i ubustwo czyli sprawa zamieciona pod dywan. A sprawa ta jest dość kosztowna, bo za składowanie śmieci trzeba płacić a to już inna sprawa, której "nasz" gospodzio nie lubi. Woli brać niż dawać i taki to z niego gospodarz o dwóch twarzach, prawdziwy kapłan z powałania ale gosposię ma, że hej, do gotowania i ...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tego jeszcze nie było w tej gminie i parafii. Dwóch palantów w dosłownym znaczeniu tego słowa napie......la na swoich wyborców, którzy ich utrzymują, że zaśmiecają cmentarz parafialny. Jaki to oni mają ciężki żywot z tymi mieszkańcami. Niewolnictwo się skończyło, zostało jeszcze poddaństwo wobec sukienkowych, myślę, że nie tylko w tej parafii. Strach przed piekłem zniewala głupich ludzi i boją się sowy. Do roboty spaślaku, łopata, kosz i SPRZATAJ, nie narzekaj. Jasne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie, ten bałagan jest potworny. Proboszcz niech nie zwala winy na parafian, tylko niech się zachowuje jak człowiek odpowiedzialny. Trzeba postawić kilka kontenerów w kilku miejscach na cmentarzu tak jak jest gdzie indziej i regularnie je wywozić. Zgodnie z przepisami a nie na " dziko" bo to nie po bożemu proszę księdza. Płacić za usługę , a nie wymigiwać sie od odpowiedzialności.... Wszyscy płacimy za wywóz śmieci ze swoich posesji a ksiądz co???? z innej gliny? inne przepisy go obowiązują? najpierw trzeba wymagać od siebie a później dopiero od innych. brak szacunku do tych którzy odeszli świadczy o jednym : ZERO KULTURY I SZACUNKU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maja napisał:
Faktycznie, ten bałagan jest potworny. Proboszcz niech nie zwala winy na parafian, tylko niech się zachowuje jak człowiek odpowiedzialny. Trzeba postawić kilka kontenerów w kilku miejscach na cmentarzu tak jak jest gdzie indziej i regularnie je wywozić. Zgodnie z przepisami a nie na " dziko" bo to nie po bożemu proszę księdza. Płacić za usługę , a nie wymigiwać sie od odpowiedzialności.... Wszyscy płacimy za wywóz śmieci ze swoich posesji a ksiądz co???? z innej gliny? inne przepisy go obowiązują? najpierw trzeba wymagać od siebie a później dopiero od innych. brak szacunku do tych którzy odeszli świadczy o jednym : ZERO KULTURY I SZACUNKU.
Mam pytanie: Czy prawda to, ze u was, w chodlu, też jest taki układ:proboszcz-kościelny???? Jak to bylo u nas, spólka przy kosciele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIESZKANIEC BEŁŻYC napisał:
Mam pytanie: Czy prawda to, ze u was, w chodlu, też jest taki układ:proboszcz-kościelny???? Jak to bylo u nas, spólka przy kosciele.
Dokładnie Tak : Proboszcz wszechrządzący i decydujący gdzie i jak ma być kto pochowany (zależy to od zasobów finansowych oczywiście) kto ma msze żałobną w kościele a kogo tylko na cmentarzu można pożegnać bo biedny i nie warto brać go do kościoła, bo grzeszny - mówi ksiądz, bo on osądza kto na co zasłużył! Pan na włościach uważający sie za samego Pana Boga- kościelny to następny buc oczywiście też "wszechstronny"bo i funkcja grabarza mu przypadła ( Takie dwa w jednym i gówno zarazem) . I tym sposobem na cmentarzu i w kościele brut jakich mało strach klęknąć. Raz do roku rodzice dzieci którzy idą do I komunii po sprzątają porządnie i tyle.Wszystkich ochotników chętnych do pomocy w utrzymaniu ładu w kościele swoją arogancją proboszcz przegonił. To "BUC" jakich mało wszystko co robi to "pic na wodę foto-montaż" . Pozer i materialista aby kasę zbiera. Żeby nie chórzyści którzy mało ze śpiewają to i jeszcze kościół na swój koszt ubierają , to nic by nie było. bo szkoda proboszczowi grosza wydać na cokolwiek. Aby konto upycha w opolskich bankach u " znajomych" zaokrąglonych blondyneczek" - sądzi że on jest mądry wybraniec a reszta to wg niego " chołota" do cyckania, nic nie widzą i nic nie widzą??? Widzą proszę księdza " biznesmena" - widzą! Tą sielankę z " urocza " gosposia we wspólnych z proboszczem apartamentach też! dla pełności odpowiedzi na pytanie- z bełżyc, to nasz proboszcz to kolega serdeczny waszego Przecha, razem tak się adorowali i wychwalali na wzajem....dorobkiewicze na " Wdowich groszach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maja napisał:
Dokładnie Tak : Proboszcz wszechrządzący i decydujący gdzie i jak ma być kto pochowany (zależy to od zasobów finansowych oczywiście) kto ma msze żałobną w kościele a kogo tylko na cmentarzu można pożegnać bo biedny i nie warto brać go do kościoła, bo grzeszny - mówi ksiądz, bo on osądza kto na co zasłużył! Pan na włościach uważający sie za samego Pana Boga- kościelny to następny buc oczywiście też "wszechstronny"bo i funkcja grabarza mu przypadła ( Takie dwa w jednym i gówno zarazem) . I tym sposobem na cmentarzu i w kościele brut jakich mało strach klęknąć. Raz do roku rodzice dzieci którzy idą do I komunii po sprzątają porządnie i tyle.Wszystkich ochotników chętnych do pomocy w utrzymaniu ładu w kościele swoją arogancją proboszcz przegonił. To "BUC" jakich mało wszystko co robi to "pic na wodę foto-montaż" . Pozer i materialista aby kasę zbiera. Żeby nie chórzyści którzy mało ze śpiewają to i jeszcze kościół na swój koszt ubierają , to nic by nie było. bo szkoda proboszczowi grosza wydać na cokolwiek. Aby konto upycha w opolskich bankach u " znajomych" zaokrąglonych blondyneczek" - sądzi że on jest mądry wybraniec a reszta to wg niego " chołota" do cyckania, nic nie widzą i nic nie widzą??? Widzą proszę księdza " biznesmena" - widzą! Tą sielankę z " urocza " gosposia we wspólnych z proboszczem apartamentach też! dla pełności odpowiedzi na pytanie- z bełżyc, to nasz proboszcz to kolega serdeczny waszego Przecha, razem tak się adorowali i wychwalali na wzajem....dorobkiewicze na " Wdowich groszach".
Oj gonić tę zgraję w sukienkach, gonić. 2000 lat żerowania na ludziej głupocie to grzech ciężki i trzeba się z tego będzie wyspowiadać prze bogiem a on może nie odpuścić takiego grzechu i co wtedy? Wynika z tego, że to wielki pic na wodę ta katolickość w wykonaniu sukienkowych. Aby do siebie, do siebie a reszta niech się sama ratuje, oczywiście w imię boga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok. WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to prawda w oczy kole. 1. cmentarz jest parafialny - więc proboszcz powinien postawić kosze na śmieci i tylko tyle! ( i wywozic śmieci jak są pełne pojemniki i nie dola su jak do tej pory) 2. kościelny jest też grabarzem tak? Jest! 3. Mieszka probosz w jednych " apartamentach z gosposią" ? mieszka - więc ??? 4. Probosz na łamach gazety użala sią na swoich parafian że mu cmentarz zaśmiecaja , a może uderzył by sie w piersi i powiedział " moja wina , nie dopilnowałem , na koszach i wyworzeniu śmieci oszczędzałem" a co do życzenia ze osoby krytykujące proboszcza do " piekła" mają trafić - to droga "parafianko" nie ty i nie proboszcz decydować będzie kto do piekła a kto do nieba ma iść - całe szczęście. 5. Proboszcz to też człowiek, zwykły śmiertelnik i błędy popełnia i "Grzeszy".... tak jak i my 6. Z tym pomaganiem ludziom , to lepiej nic nie mówić bo darmo tego nie robi - to może być oddzielny temat dyskusji i też pewnie bedzie bujna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianka :) napisał:
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok. WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!
wypowiedz "mai" nie jest straszna - to smutne ale i prawdziwe niestety. a dyskusja jest jak najbardziej na temat. Bo oczym tu się pisze, o proboszczu który doprowadził że część cmentarza zamieniła się w jedno wielkie smietnisko. tak jest niestety od lat. I to jest przerażające dopiero. Nie dba się o cmentarz bo za mało dochodowy. proboszcz woli pojechac na karty i przegrać np. o tej słabości też parafianie wiedzą. I gdybybyli faktycznie złośliwi jak pani sugeruje to "sowy" już dawno by tam nie było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHAM I PROSTAK Z CIEBIE OBSERWATORZE!!! parafianka ma rację, popieram ją i mam nadzieję, że trafisz tam gdzie powinieneś!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytam i włos na głowie się jeży ,prawda jest taka,że kontenery są,ale na końcu cmentarza i ludziom nie chce się przejść i tam wyrzucić ,mam tam groby bliskich i obok nich ludzie chcieli zrobić śmietnik ale nie pozwoliłam na to gdyby wszyscy tak robili byloby czysto.jestem często na cmentarzu i wiem ,że śmieci są wywożone,ale na starsze panie nie ma mocnych rzucają byle bliżej,byłam tego świadkiem jak elegancka pani z dużego miasta wyrzucała śmieci na środku cmentarza,a na moją uwagę, że tu się nie śmieci odpowiedziała bardzo nieelegancko,także sprzątanie zacznijcie od siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...