Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Turki mają dość chodzenia po wertepach

Utworzony przez :), 24 listopada 2008 r. o 10:56 Powrót do artykułu
szeriff napisał:
a ja powiem tak: jestem mieszkańcem tej gminy lecz nie mieszkam w turce, ale zdecydowanie popieram mieszkańców ponieważ TO NAJGORSZA DROGA W TEJ GMINIE!!!!! zdarzyło mi się kilka razy tamtendy jechać i powiem szczerze, że dziwi mnie dlaczego do tej pory nie został tam położony asfalt ( dół na dole i kałuża na kałuży!!!!!!!!!!!!!!). rozumiem jezeli to byłby dojazd do 5 domów, ale tam jest dom koło domu i z tego co wiem dojazd do przedszkola. pozatym musze napisać że postawa niektórych wypowiadających sie osób jest oburzająca, ci ludzie potrzebują zrozumienia i wsparcia w dążeniu do celu a nie beznadziejnych komentarzy, że to droga do radnej czy innego pracownika gminy.
Dziękujemy za poparcie , mamy nadzieję,że dzięki takim opiniom coś się wreszcie zadzieje.Apel do pozostałych krytykujących nasze tzw."roszczenia" - ZAPRASZAMY do TURKI NA WYGON! Najlepiej przekonać się naocznie ile w tym prawdy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolka napisał:
Turka to dosc specyficzna wies. Panie wojcie rob pan swoje i nie przejmuj sie podlym glupim gadaniem. Ludzie sa zawistni az do przesady. To taka nasza cecha narodowa. W koncu katolicki my narod! Szkoda ze zamiast tego nie pracowitosc albo chocby podstawy zwyklej kultury osobistej. Ludzie rozumni wiedza, ze maja prawo upominac sie o swoje. Mieszkancy Turki nie wiedza i bija piane. Widac nie dorosli do czasow, a ogarniecie rzeczywistosci sprawia im sporo klopotow. Proponuje przyjzec sie tej gmine i popatrzec na inne. Moze wtedy zobaczcie ludzie ile sie tu robi! Ta droga powstanie, ale nie od razu Rzym zbudowano. Jak by tak robic to byscie dopiero mieli pretensje dlaczego tak szybko, ze pewnie przekret itp.! Nie znacie procedur jakie obowiazuja gmine i wojta, to nie pokrzykujcie, bo smiesznie wygladacie. pozdrawiam
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta. A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tur napisał:
Jako mieszkaniec Turki apeluje do swoich wspolmieszkancow, aby uwiazali na smyczy swoje tzw. DZIECI, bo rozwalaja przystanki, demoluja okolice, wszczynaja burdy i smieca badz co badz ladna okolice. Ludzie! Nie sr.ajcie pod siebie! Pozdrawiam
a Ty na pewno z Turki jesteś???Pewnie,nie przeczytałeś artykułu? O drodze gadamy, o drodze.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
quote name='wolka' date='25.11.2008, 09:11' post='70871'] Turka to dosc specyficzna wies. Panie wojcie rob pan swoje i nie przejmuj sie podlym glupim gadaniem. Ludzie sa zawistni az do przesady. To taka nasza cecha narodowa. W koncu katolicki my narod! Szkoda ze zamiast tego nie pracowitosc albo chocby podstawy zwyklej kultury osobistej. Ludzie rozumni wiedza, ze maja prawo upominac sie o swoje. Mieszkancy Turki nie wiedza i bija piane. Widac nie dorosli do czasow, a ogarniecie rzeczywistosci sprawia im sporo klopotow. Proponuje przyjzec sie tej gmine i popatrzec na inne. Moze wtedy zobaczcie ludzie ile sie tu robi! Ta droga powstanie, ale nie od razu Rzym zbudowano. Jak by tak robic to byscie dopiero mieli pretensje dlaczego tak szybko, ze pewnie przekret itp.! Nie znacie procedur jakie obowiazuja gmine i wojta, to nie pokrzykujcie, bo smiesznie wygladacie. pozdrawiam [/quote] A daj nam Panie Boże takich zarządzających i budowniczych jakich miał RZYM!!!! Już dawno bylibyśmy światową metropolią albo drugim "Wiecznym Miastem"!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkaniec Gminy Wólka napisał:
Szanowni Państwo najpierw trzeba mieć rzetelna wiedzę, a potem się wypowiadać. roszczeniowa postawa mieszkańców Turki jest wstrząsająca, a dane dotyczące tej drogi- zawarte w artykule nieprawdziwe!!! Gwoli rzetelności dziennikarskiej proponuję przepytac dokładniew Wójta, bo to co piszecie jest nieprawdą. Mieszkancy sami wyrzucili ze swej ulicy wóz z tłuczniem, a odpowiedzi to nie wierzę, iż nie dostali- urzeników obowiązuje KPA!!! Co do podatków to gospodarowanie finansami gminy jest jawne i nieoswiecony mój przedmówca niech sobie sprawdzi na co są przeznaczane!!! Narzekac łatwo a pracować ciężko! Ja mieszkam w małej miejscowości na terenie gminy więc doskonale znamy relacje w gminie- Pani Kais załatwia poprzez artykuł prasowy swoje prywatne interesy- BO TO JEST DROGA DO DOMU TEJ RADNEJ!!! Brawo - zamiast pracować w Radzie lepiej oddawać się pieniactwu i warzcholstwu!!!
Niestety,odpowiedzi na pismo nadal nie ma,minęło już 60 dni a nie 30 jak pisze w KPA!!!Więc może niech ktoś to powieWójtowi??? A poza tym pan Wójt umawia się na spotkania z mieszkańcami Turki,obiecuje,że na pewno będzie,a w momencie gdy przyjeżdżamy na spotkanie,dostajemy odpowiedź e sekretariacie,że "Pan wójt niestety musiał wyjechać.Zbieg okoliczności?????Coś ich za dużo!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tur napisał:
Jako mieszkaniec Turki apeluje do swoich wspolmieszkancow, aby uwiazali na smyczy swoje tzw. DZIECI, bo rozwalaja przystanki, demoluja okolice, wszczynaja burdy i smieca badz co badz ladna okolice. Ludzie! Nie sr.ajcie pod siebie! Pozdrawiam
Ciekawe,czy Ty wiesz,co robią Twoje dzieci???Najciemniej zawsze pod latarnią.Sprawdź!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i wylało się! Wójt oburzony reakcją "tłumoków i pieniaczy tureckich",zmobilizował grupę "urzędniczej inteligencji gminnej" aby odparła te"wyssane z palca,oszczercze,kłamliwe i obraźliwe zarzuty".Nie dziwcie się więc Państwo skąd te obronne komentarze.A może nawet nie musiał mobilizować? Wszędzie są tacy,co to nawet bez pomady w tyłek włażą,próbując z każdej sytuacji uszczknąć ochłap dla siebie.Przypominają mi się czasy Gomułki i Gierka-podobnie było! Propaganda sukcesu nadal kwitnie. Wstyd tylko,że ludzie,którzy powinni coś sobą reprezentować,srają w swoje gniazdo,wywlekając np. imiennie roszczenia P.Kais. A nie piszę tego bezpodstawnie,bo wiele wypowiedzi jest popartych tak konkretnymi danymi,że przeciętny mieszkaniec wsi (nie tylko Turki) nawet nie ma o nich bladego pojęcia.Są to więc-jak mniemam-osoby blisko współpracujące z wójtem. Może tak zamiast odpierać te ataki warto się zmobilizować i załatwić sprawę drogi w Turce.Ot,chociażby tak dla świętego spokoju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta. A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom? Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor! Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic. I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze? pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b] .Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b] .Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'. A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom? Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor! Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic. I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze? pozdrawiam
Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'. A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?
Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'. A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to droga powinna być już zrobiona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Walentyna napisał:
weee.! bez kitu zle drogi. macie coś z tym zrobić. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo bedzie nie ciekawie
krowisko??????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...