Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odcinek drogi ekspresowej S74 z Kielc do Lublina już otwarty

Utworzony przez Antypasożyt, 19 grudnia 2011 o 13:07
CZY KTOŚ MOŻE WYJAŚNIĆ MI JAK TO JEST ŻE KOSZT WYBUDOWANIA KILOMETRA DROGI JEST TAK OGROMNY??? KOMUŚ SIĘ W DU..E POPRZEWRACAŁO, JA ROZUMIE ŻE W WIĘKSZOŚCI POKRYWANE SĄ Z FUNDUSZY UNIJNYCH I KOLESIE KROCIE ZARABIAJĄ DZIĘKI TEMU!!! JAK TO JEST ŻE CZYTAMY O TYM ŻE PRZETARG WYGRAŁA FIRMA KTÓRA ZAPROPONOWAŁA ZNACZNIE NIŻSZY KOSZT A PO WYBUDOWANIU OKAZUJE SIĘ ŻE TA KWOTA WZROSŁA DWU A NAWET CZTEROKROTNIE???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
CO ?? 7 czy 70km ??
0
Odcinek jest miejski, stąd te wysokie koszty.
0
czyli 1km kosztował 40mln złotych................... takie cuda tylko w Tuskolandzie
0
40 baniek to wypłata 2,5 roczna dla firmy zatrudniającej 1000 osób, nieźle
0
Nie filozofujcie,Kielce mają obwodnice z kazdej strony a LUBLIN?.
0
Antypasożyt napisał:
CZY KTOŚ MOŻE WYJAŚNIĆ MI JAK TO JEST ŻE KOSZT WYBUDOWANIA KILOMETRA DROGI JEST TAK OGROMNY??? KOMUŚ SIĘ W DU..E POPRZEWRACAŁO, JA ROZUMIE ŻE W WIĘKSZOŚCI POKRYWANE SĄ Z FUNDUSZY UNIJNYCH I KOLESIE KROCIE ZARABIAJĄ DZIĘKI TEMU!!! JAK TO JEST ŻE CZYTAMY O TYM ŻE PRZETARG WYGRAŁA FIRMA KTÓRA ZAPROPONOWAŁA ZNACZNIE NIŻSZY KOSZT A PO WYBUDOWANIU OKAZUJE SIĘ ŻE TA KWOTA WZROSŁA DWU A NAWET CZTEROKROTNIE???
Kup pas ziemi o szerokości 60m i długości 1 kilometra na przedmieściach - ile zapłacisz? Wynajmij firmę, która zaprojektuje każdy metr drogi. Wynajmij firmę geodezyjną, która opomiaruje odcinek i dodatkowo przez cały okres budowy będzie go kontrolowała. Wybuduj od podstaw wiadukt, na którego beton i zbrojenie potrzeba tyle materiałów, że spokojnie możesz wybudować kilka dużych domów. Kup jedną wywrotkę piachu - a potrzeba takich tysiące. Przebuduj sieć kanalizacyjną, energetyczną i inne kolidujące z budowaną drogą. Pomyśl, że budowa drogi to nie tylko asfalt i pomalowanie pasów. Jesteś śmierdzącym Trollem, który nie ma pojęcia o budowie - jakiejkolwiek, i zaśmieca forum nic nie wnoszącymi komentarzami. Zanim się wypowiesz na jakiś temat, to poczytaj, zasięgnij porady. J...bać trolli internetowych.
0
Antypasożyt napisał:
Nie istnieje takie coś jak :cena kilometra. Mówiąc prościej może tak być że 4km ekspresówki w terenie ,miejskim,górzystym,bagnistym itp. z kilkoma wiaduktami z dwoma węzłami może kosztować 2mld zł. A czasami 20km poza miastem buduje się za 300mln zł. Trzeba pamiętać że cenę też podbijają wykupy gruntów i nieruchomości przebudowa i przekładki mediów.
0
Hola hola, nie Kielce- Lublin a Kielce Rzeszów, otóż S-74 nie pokrywa się z przebiegiem obecnej DK-74 i tak z Opatowa nie pobiegnie w kierunku na most w Annopolu, Kraśnik i Lublin, a pobiegnie z Opatowa w kierunku Sandomierza i w Nisku połączy się z S-19, czyli Lublin oddali się Kielc i centrum Polski o coś ponad 60 km.
0
nie filozof napisał:
Nie filozofujcie,Kielce mają obwodnice z kazdej strony a LUBLIN?.
aLublin bedzie miał kolejny kosciół przy nadbystrzyckiej. I kto jest potegą?
0
Czym wy się podniecacie?7 km?normalnie popadnę w depresję jaki to Lublin zacofany:):)
0
Hola hola, nie Kielce- Lublin a Kielce Rzeszów, otóż S-74 nie pokrywa się z przebiegiem obecnej DK-74 i tak z Opatowa nie pobiegnie w kierunku na most w Annopolu, Kraśnik i Lublin, a pobiegnie z Opatowa w kierunku Sandomierza i w Nisku połączy się z S-19, czyli Lublin oddali się Kielc i centrum Polski o coś ponad 60 km.
0
Droga Redakcjo. Co to jest "odcinak"?
0
hehehehehe!! 7 km!! ktore przejedziesz w 6 minut a do lublina pozostaje Ci juz tylko 167 km hehe przez w lata 7 km czyli 230 m miesiecznie, no zapi***alaja z tą robotą, livząc ich tempem niemcom wybudowanie 12,800 km autodtrad zajeło by 4577 lat ;P
0
Ale nie gadajcie oni dali ciala z tymi 7km a za to u nas jaks skoncza ese to od Krasnegostawu do Lublina i dalej na Kurów bedzie sie smmmmmiiiigallllo
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: