Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odszkodowania dla Powodzian

Utworzony przez aghrt, 25 maja 2010 o 00:47
Drodzy mieszkańcy wsi w okolicach Sandomierza, Wilkowa, które zostały zalane w przeciągu ostatnich dni w wyniku "przerwania" wałów przeciwpowodziowych. Czytając Wasze posty na tym forum odnoszę wrażenie, że ktoś wykorzystał Waszą pozycję społeczną by zminimalizować potencjalne straty w innych miejscach kraju. Pisząc "ktoś" mam na myśli Państwo Polskie. Pisząc "pozycję społeczną" mam na myśli to, że jesteście biednymi rolnikami. A także to, że w obliczu nieszczęścia które Was spotkało nie będzięcie w stanie wyjść poza codzienne troski, którymi jesteście obarczani prze to samo państwo każdego dnia - tu, mam na myśli podatki, składki etc. Jesteście Tymi bez pracy których to państwo by nie istniało. Chcę, abyście uwierzyli w siłę, którą za chwilę możecie pokazać w walce z tymi, którzy udają współczucie w Waszym nieszczęściu - premiera Tuska, który 2 lata temu zlikwidował starania o dopłaty z Unijnych Funduszy przeznczonych na budowę zabezpieczeń antypowodziowych, Premiera Pawlaka, których chwilę po tym jak wysadzono wały na wiśle w okolicach Popowa, chwalił się tym jak był przy wysadzaniu wałów w okolicach Woli Rogowskiej - tuż po tym kiedy to co piszecie na forach zaczyna być słyszane przez cały Świat. Czy rozumiecie skalę dezinformacji? Bądźcie mądzrzejsi od tych którzy spowodowali Wasze nieszczęście. Bądźcie także odpowiedzialni: Zadbajcie o Was samych - ufajcie tylko sobie i wystąpcie wspólnym głosem. Nie liczcie na NIKOGO. Nikt Wam nie pomoże. Tylko Wy Sami musicie się dziś policzyć i zebrać Wasze zeznania. Pokażcie Wasz głos. I nie obawiajcie sie tych, którzy będą pisać o Was jak o szaleńcach - dajcie wspólnie świadectwo prawdzie. Nie Lękajcie się. Jeśli nie polski sąd to na pewno ten w Strasbourgu... A poniżej zamieszczam pytanie, które zadałem premierowi Pawlakowi na salon24.pl - on też tam publikuje. Nie odpowiedział na nie do dziś. ------------------------------------------------------------------------------------------------ ######pawlak.salon24.pl/185424,saperzy-wysadzili-waly sobota 22/05 godz 21 Szanowny Panie, moja ciekawość nakazuje mi skierowac kilka pytań: Czy oprócz uczestniczenia w podejmowaniu decyzji wysadzenia wałów pod Wolą Rogowską, uczestniczył Pan w podejmowaniu decyzji dotyczących wysadzenia / przerwania wałów przeciwpowodziowych w inych miejscowościach leżących w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły lub Odry? Jeśli pańska odpowiedź brzmi NIE, to proszę powiedzieć czy jest Pan w stanie skomentować "pogłoski" o wysadzaniu wałów przeciwpowodziowych w celu odciążenia rzek Z NADMIARU WODY, a więc zupełnie innej przyczynie niż ta, która zdecydowała o wysadzeniu wałów pod Wolą Rogowską? A na koniec 3 pytania: Jaką wyskość maksymalną miałaby fala powodziowa na Wiśle w Warszawie gdyby żaden z wałów na odcinku od Krakowa do Warszawy nie zostałby przerwany? Jaka byłaby jej wysokość w Kazimierzu Dolnym? Zapewne jako premier posiada Pan taką wiedzę?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Domagajcie się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej - ludzie z miast powinni Was poprzeć. ŻĄDAJCIE TEGO NATYCHMIAST I
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: