Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odwołali przewodniczącego Rady Gminy

Utworzony przez sołtys, 29 lutego 2008 o 18:41 Powrót do artykułu
To jakas farsa. Za co ci radni biorą kase?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo dobrze że odsunęli rządy PiRu (Prawo i Rodzina) w Radzie Gminy. Teraz może więcej będzie konkretniejszych działań bo jak do tej pory to radni z PiR myśleli jak tylko utrudnić pracę Wójtowi, co nie przynosiło żadnego pożytku gminie. Zero poczucia obowiązku, dbałości o rozwój gminy, byle tylko na złość robić. Zresztą połowa tej Rady o takie totalne chłopki, że nigdy nie powinni tam zasiadać. Ci ludzie nie mają pojęcia o ekonomii, gospodarce i możliwościach lokalnego rozwoju.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Od idioty do idioty idzie sobie, panie złoty, papier. Potem w męce, w wielkim pocie, zwróci idiota idiocie papier”. K.I. Gałczyński
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mianem "farsy" może określać sytuację w gminie tylko ktoś kto nie ma pojęcia o tym co się tam dzieje. Proponuję nie wypowiadać się na forum publicznym bez głębszego wglądu w sprawę. Pan wójt miał możliwość podjęcia racjonalnej i zgodnej współpracy z przewodniczącym i radą, którą odrzucił. Poprzez swoje działania,wynikające z braku jakiegokolwiek przygotowania do pełnionej funkcji, doprowadził do konfliktu. Dobry gospodarz to ten który potrafi podejmować właściwe decyzje, potrafi łagodzić napięcia a nie prowadzić do eskalacji konfliktu. Usunięciee ze stanowisk członków rady to tak naprawdę nie próba uzdrowienia sytuacji w gminie, ale usunięcie niewygodnej opozycji, która dbała o dobro mieszkańców. Dzięki takiemu posunięciu wójt będzie mógł sam decydować o losach gminy, uniemożliwi bowiem jakikolwiek wpływ na proces rządzenia. (Następca przewodniczącego, będzie przecież pochodził z "kieszeni" wójta, a to pozwoli na "odpowiednie" prowadzenie sesji) Użyte w powyższej wypowiedzi określenie "totalne chłopaki" odnosi się do członków rady będących w opozycji do obecnego wójta jak mniemam, mam tylko pytanie, który w takim razie z popleczników wójt z rady ma pojęcie o ekonomii? Czy ta "tajemna" wiedza jest może domeną tylko tej "światlejszej" części? Tak czy inaczej "gratuluję", proces dochodzenia do dyktatury, w imię demokracji, zakończony, czekamy na wyniki.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nakonieczny dostał ten stołek przewodniczącego bo popiera wójta. Bo do wyborów startował własnie z komitetu Prawo i rodzina. A teraz stanał przeciwko niemu. Niech mieszkańcy przyjrzą sie co mu za to wójt daje. Jedna z dróg jaka bedzie budowana w tym roku prowadzi do pola radnego nakoniecznego!!!! łatwo to sprawdzić. A poza tym ten facet nie nadaje sie na przewodniczacego. Ludzie kogo wyscie wybrali. Wiecej rozumu panowie radni
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A propo demokracji to przecie na tej sesji radny Edward Plecha powiedział ze w radzie gminy nie moze byc wiekszosciowej opozycji bo to sparalizuje jej prace. gratuluje poczucia humoru panie radny.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po 16 latach dyktatury w naszej gminie wreszcie zapanowała w pełni demokracja. Obecnie przychodzi sie do Urzędu w którym panuje ciepła atmosfera, bo kiedyś był to belweder dla wybranych, teraz nie trzeba sobie umawiać spotkań z Wójtem na miesiąc wczesniej, aby porozmawiać o problemach, jak tego sobie życzył były Wójt. Przewodniczący Nakonieczny to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku- ciesząca sie ogólnym zufaniem, (które były Przewodniczący stracił), życzliwa i skromna , który działa w gmnie na rzecz dobra społeczeństaw i rozwoju gminy, a nie dla prywatnych interesów i pieniędzy. Postawą były Przewodniczący Chudzik i jego zastępca zapracowali sobie na utratę zaufania i ogólnego szacunku, które powiiny zostać zwerifikowane przy najblizszych wyborach do Rady Gminy, jeśli odwaga cywilna i honor pozwoli im kadydować na przedstawicieli społeczenstwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Określenie "totalne chłopki" nie tyczyło się konkretnie do żadnej strony, i po jednej i po drugiej można znaleźć osoby, które nie mają wielkiego pojęcia o rozwoju regionalnym, choćby na szczeblu gminy. Siedzą tam i załatwiają swoja prywatę. A wiedza społeczno-gospodarcza nie jest żadną sekretną wiedzą, wystarczy odpowiednie wykształcenie, trochę pomysłowości oraz zapał do działalności samorządowo-społecznej. Przynajmniej teraz jest jasna sytuacja, Wójt i popierający go Radni będą mogli w pełni realizować swoje przedsięwzięcia, za które poniosą odpowiedzialność przy kolejnych wyborach. Każdy mieszkaniec będzie mógł ocenić czy "gmina" poszła w dobrym kierunku czy nie. Takie rozwiązanie jest o tyle zdrowsze, że nie ma żadnych przepychanek i wzajemnego blokowania działań. Szczerze powiedziawszy to najlepiej jakby połowa albo i nawet 3/4 osób tam zasiadających nie znalazła się w Radzie Gminy kolejnej kadencji. Wszystkie swoje wypowiedzi opieram na podstawie pewnej znajomości sytuacji w Gminie i własnych obserwacji, także nie są wnioski wyciągnięte z kapelusza.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
oco tak naprawde chodzi
Zaloguj się, aby oddać głos
0
rzeczywiście skończyła się 16-letnia dyktatura, ale to co ją zastąpiło to jest totalna farsa! Samoń i ta jego zastępczyni uczą się fachu i bycia urzędnikiem dopiero w trakcie pracy za bardzo dobre pochodzące z naszych podatków pieniądz e. To tak jakby studencji medycyny uczyli się jej robić operacje już na pierwszym roku studiów i to bez asysty doświadczonych lekarzy! Jak się to skończy nietrudno zgadnąć
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
rzeczywiście skończyła się 16-letnia dyktatura, ale to co ją zastąpiło to jest totalna farsa! Samoń i ta jego zastępczyni uczą się fachu i bycia urzędnikiem dopiero w trakcie pracy za bardzo dobre pochodzące z naszych podatków pieniądz e. To tak jakby studencji medycyny uczyli się jej robić operacje już na pierwszym roku studiów i to bez asysty doświadczonych lekarzy! Jak się to skończy nietrudno zgadnąć
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szanowny Panie!!! Były Wójt uczył za nasz pieniądze 16 lat i nikt kogo do tej pory z tego nie rozliczył. Podkreślam że były Wójt obejmując stanowisko Wojta nie miał żadnego doświadczenia w pracy z ludzimi bo przyszedl na stanowisko prosto z sadu, w odróżnieniu do Wójta Samonia który ma zasobą wireloletnie doświadczenie naukowe z tytułem doktora i doświadczenie w pracy z ludzimi. Przemawia za tym styl jego dzialania i spsoób przyjmowania interesantów nie zależnie od pochodzenia, ukladów i zasodu portfela osób potrzebujących pomocy. Zaznaczyć trzeba że były Zastępca Wójta wykształciła sie za pieniądze podatników naszej gminy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sytuacja nad którą debatujemy,jest dowodem na bezradność wójta Samonia i jego popleczników. Chcą znaleść wytłumaczenie dla braku własnych kompetencji wywołują rozgrywki personalne,do których później odnoszą się na zebraniach wiejskich i sesjach sołtysów,dyskredyrując radnych mających własne zdanie,doświadczonych w samorządności.Obecny wójt będąc radnym był przeciwny wszystkiemu co prowadziło do rozwoju gminy i określał się jako niezależny,ale napewno od zdrowego rozsądku.Wyborcy,którzy oddali na niego głos myśleli ,że coś zmieni,a on chciał zmienić tylko obsadę fotela wójta i to było jego głównym celem ,który osiągnął.Teraz jest usatysfakcjonowany efektem wyborczym,nie wiedząc że to on ma wykonywać decyzje Rady Gminy zgodnie z prawem.Pieniądze z naszych podatków lokuje w inwestycjach wdzięczności wyborczych (p.Warchoł), rodzinnych(obeny przewodniczący p.Nakonieczny) , za usługi (p.Płecha) i za wierność ideologiczną(p.Wysmulski).Formacja "Niezależni"skupia ludzi bez doświadczenia samorządowego i inwencji własnej za to o wysokich aspiracjach.Chcieliby bardzo się chwalić osiągnięciami ale nie mają czym dzięki obecnemu wójtowi i to jest przyczyna rozgrywek przeciwko tym którzy w imieniu wyborców wymagają działań dla dobra Gminy.Proponuję Radnym na kolejnej sesji przyjąć wniosek o dostarczeniu zaświadczeń lekarskich o zdrowiu psychicznym wszystkich sprawujących i stanowiących władzę samorządową.Do tej pory informacie o Gminie były przekazywane w "Gazecie Jastkowskiej",a teraz tylko na forum niezależnej prasy bo gazeta lokalna jest recenzowana przez wójta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie inwestor, piszesz pan, co panu ślina na jęzor przyniesie, frazesy totalne: nieudolność, brak inwestycji - bzdura totalna. Takie bajdurzenie. W cytowanej przez pana gazecie jastkowskiej chyba nie dokonca pan sie wczytał. Jak na pierwszy rok wojta, to inwestycji w gminie jest bardzo dużo i to w wielu miejscowościach, a nie tylko w Dąbrowicy u pana na włościach Gorczycy, co to łeb w chmurach nosi i ludzi nie widzi. Mieszkam w Jastkowie i widzę, ze to co Gorczyca nie mógł, a raczej nie chciał załatwić, teraz już mamy, np. sygnalizacja i chodnik do biblioteki, a mam nadzieję, ze wkrótce nowy dom kultury w centrum. Radni Pirowcy chcieli tylko, by zawsze było gorzej, by zdyskredytowac Samonia, więc opluwali i pomawiali go wszedzie, gdzie sie dało, na swojej żenującej stronie internetowej i przy pomocy Wieczerzaka piorą brudy na zewnątrz. ohyda. A jeszcze jedno, w Ożarowie i ługowie jak za króla Ćwieczka żaden autobus nie jeździł, bo Gorczyca miał to w ...., a Samoń wychodził to osobiście, bo mu na ludziach zależy, a nie tylko na drogach wyborczych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jestem mieszkańcem tej Gminy od wielu lat , widzę co się obecnie dzieje i jestem przerażona.Obecny wójt zapomniał że pracuje dla nas wszystkich i za nasze pieniądze.Ma wykształcenie,więc wydawałoby się ,że będzie miał wiedzę ,ma doświadczenie bo był w Radzie Gminy wiele lat,więc powinien działać dla dobra nas wszystkich,a on co robi?Wywołuje sprzeczki w śród radnych, zamiast łagodzić konflikty zaostrza je,załatwia posady dla swoich znajomych,nawet jeśli trzeba stworzyć nowe stanowisko w tym celu(np,GCI-córka sołtysa który jest mu oddany).Do współpracy dobiera sobie ludzi uległych,podporządkowanych, interesownych,mało kompetentnych ,bez ambicji żeby nie mogli być konkurencją dla niego.Jeśli chodzi o wykształcenie wójta - panowie ,czy doktorat z suszenia chmielu daje mu wiedzę o zarządzaniu Gminą lub nauczy go jak romawiać z ludzmi?Rozmowa z panem wójtem to raczej monolog po któtym trzeba czekać wiele dni na odpowiedź.Jest mało kontaktowy a człowiek na jego stanowisku musi umieć nawiązywać rozmowę i prowadzić ją mądze.Nic więc dziwnego że niczego nie może załatwić dla naszej Gminy a jedyny jego sposób na zdobycie pieniędzy to sprzedaż pałacu i podwyżka podatku.Patrząc w stecz to myślę że jednak wielokrotnie lepszy był były wójt,nawet jeśli przyszedł z sadu niż ten obecny ,"taki wykształcony"który tam właśnie powinien się znaleść ,może by się czegoś nauczył!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie "mieszkaniecjastkowa" kto panu podpowiada takie bzdury i z kąd ma pan takie bzdurne informacje.Samoń nie zrobił nic czego nie umieścił w planach były wójt,no poza wystrojem swojego gabinetu.Widocznie jest pan osobiście zaangażowany w usługach dla wójta i chodzi pan na sesje skoro ma pan takie szczegółowe obserwacje,może ma pan aspiracje być radnym bo nie udało się poprzednio?A może pana stanowisko to efekt wdzięczności dla wójta za drogę do pana?Jastków ma wielu mądrych ludzi,którzy brali udział w wyborach i wybrali godnych reprezentantów do Rady Gminy i na nich będziemy dalej głosować.Niestety nie wyszedł im tylko sołtys.To co pan uważa za tchórzostwo radnych PIR (opuszczenie sesji)to akt wyjątkowej odwagi i rozsądku w obronie demokracji,jeśli rozumie pan znaczenie tego słowa...To co działo się potem to jest jawny dowód na łamanie prawa i nieświadomość która nie zwalnia od odpowiedzialności.Gmina to nie włości Samoniowe że może robić co chce i z kim chce bo wszyscy radni mają prawo głosu zgodnie ze swoim sumieniem i będą rozliczeni przez wyborców a nie przez Samonia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam, Ja w przeciwieństwie do Was wszystkich nie boję się podpisać z imienia i nazwiska pod swoją opinią. Prawda ma to do siebie, że jest jedna i nie ma kilku prawd co do jednego faktu. Fakt jest faktem i z takowym się nie dyskutuje. Prawdą jest, że nasza gmina ma opinię jednej z najbardziej upolitycznionych gmin województwa, jest wskazywana jako wzór nieudolności inwestycyjnej, a obecne władze marnują wielkie szanse jakie niesie okres programowania 2007-2013. Panie Wójcie, nie sztuką jest zostać wójtem na złość komuś i cały swój autorytet budować na kontestacji wszystkiego co było do tej pory, równocześnie zapominając co robiło się samemu wcześniej. Pan, Panie Wójcie wygrał te wybory obietnicami (zaczynam podejrzewać, że bez pokrycia) oraz krytyką totalną Pańskiego poprzednika. Minął rok od wyborów, a tak naprawdę nic się dobrego od tej pory nie stało. Proszę pokazać wreszcie jakąś jednolitą i spojną koncepcję rozwoju gminy, bo jak na razie mamy dosłownie kilka inwestycji ( w dodatku mało perspektywcznych dla rozwoju gminy), które dla w miarę wprawnego oka nie są trudne do oceny i zakwalifikowania ich do kategorii targów poltycznych. Szanowni Radni, samorząd gminny jest z definicji ex lege wspólnotą mieszkańców, a wy jesteście jedynie naszymi reprezentantami, Czasem odnoszę wrażenie, że co niektórzy z Was zachowują się jak członkowie brytyjskiej Izby Lordów, gdzie zasiadają dozywotnio i z racji urodzenia, jako szlachetniejsi spośród ogółu. Nas, mieszkanców nie inetersują wasze dziecinne knowania, kto silniejszy i kto ma więcej władzy. Nie intersują nas wasze gierki. Nie chcemy uchwał o odwołaniach, podwyżkach i obniżkach pensji, diet itp. Gdzie uchwały. które ruszą nasz gminę z marazmu? Wszystkie ościenne gminy idą szybko do przodu a My? Panie Wójcie, pytał Pan o obywatelskość radnych, ja spytam o to samo Pana. Gdzie Pana obywatelska postawa? Gdzie honor i odpowiedzialność? Mawia się, że jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz. I to właśnie Panu dedykuję, wierząc, że skłoni to Pana do zastanowienia się nad Swoją przyszłościa i dalszym trfaniem na fotelu Wójta, do rozwagi w duchu honoru i odpowiedzialności.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mieszkaniec napisał:
Określenie "totalne chłopki" nie tyczyło się konkretnie do żadnej strony, i po jednej i po drugiej można znaleźć osoby, które nie mają wielkiego pojęcia o rozwoju regionalnym, choćby na szczeblu gminy. Siedzą tam i załatwiają swoja prywatę. A wiedza społeczno-gospodarcza nie jest żadną sekretną wiedzą, wystarczy odpowiednie wykształcenie, trochę pomysłowości oraz zapał do działalności samorządowo-społecznej. Przynajmniej teraz jest jasna sytuacja, Wójt i popierający go Radni będą mogli w pełni realizować swoje przedsięwzięcia, za które poniosą odpowiedzialność przy kolejnych wyborach. Każdy mieszkaniec będzie mógł ocenić czy "gmina" poszła w dobrym kierunku czy nie. Takie rozwiązanie jest o tyle zdrowsze, że nie ma żadnych przepychanek i wzajemnego blokowania działań. Szczerze powiedziawszy to najlepiej jakby połowa albo i nawet 3/4 osób tam zasiadających nie znalazła się w Radzie Gminy kolejnej kadencji. Wszystkie swoje wypowiedzi opieram na podstawie pewnej znajomości sytuacji w Gminie i własnych obserwacji, także nie są wnioski wyciągnięte z kapelusza.
Z pana wypowiedzi wynika że ma pan małe doświadczenie ,może??tylko wyższe wykształcenie i uważa się pan za coś lepszego od wybranych przez nas,czy może jest pan radnym-bezradnym jeśli pozwala pan zablokować swoje działania.A może pańskie wnioski nie przystają do Jastkowskiej rzeczywistości,lub chciałby pan być wójtem,a radni z PIR są pana "kością w gardle"ze swoim długoletnim doświadczeniem?W przypadku nowych wyborów pańska wizja może nie zostać zrealizowana bo niczym się pan nie wykazuje.....nawet z obecnie objętej funkcji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Kawiak,to bardzo mądry głos w dyskusji.Popieram pana apel do wójta i podpisuję się obiema rękami.Nasza gmina musi rozwijać się i zasłużyła sobie na normalnego wójta i normalnych radnych ,którzy umieją wpółpracować dla nas wszystkich.Ma pan rację że kampania wyborcza wójta to obietnice bez pokrycia.Trzeba znać pojęcie "honor" i "uczciwość"wobec wszystkich ,nie tylko swoich.Widzę tu zastosowanie innej mądrości ludowej-"po złym panie jeszcze gorszy nastanie",oby po następnych wyborach to powiedzenie nie miało zastosowania.Obecny wójt nie potrafi ale wszystkimi metodami pcha się na afisz i psuje opinie całej gminy,a radni zyskali przydomek "bezradni",ale nie bezinteresowni.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: