Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Osądzą Czerwony Bór

Utworzony przez prawy, 17 grudnia 2008 r. o 09:12 Powrót do artykułu
Szykuje się nowe pokolenie zbowidowców.Podatnicy szykujcie kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....spędził w Czerwonym Borze ponad 3 miesiące. Matka Boska z kory drzewa to jedna z pamiątek, które stamtąd przemycił na dowód, że przebywał w wojskowym obozie internowania.... Tak jest nowe pokolenie "ZBOWiDowców" i opozycjonistów.3 miesiące na ćwiczeniach w leśnym garnizonie,to już inwigilowanie,internowanie i związane z tym wszelkie katusze i upodlenia. A rzeźba z kory to faktycznie pamiątka z "obozu internowania".Takie pamiątki harcerze strugają sobie na obozach letnich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Godlewski ! Swoją drogą, te 3 miesiące cholernie się Panu opłaciły. I TO DOSŁOWNIE !!! Chyba nawet najwięksi aktorzy Hollywood, nie otrzymują takiej gaży za trzy miesiące, jaką pan zarobił w RP z legitymacją kombatanta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także byłem tam 3 miesiące i w pełni popieram działania p. Godlewskiego w tej sprawie. To był "zwyczajny" wojskowy obóz internowania. Osobiście nie zapomnę np. poszukiwania przy wielostopniowym mrozie w nocy po lesie i pod śniegiem opału węglowego, którego już tam dawno nie było. O innych upokorzeniach i innych wygłupach komuny wojskowej opowiedziałem już prokuratorowi. Mogą się z tego nabijać oszołomy, albo ubeckie hieny, które nas tam posłały. Mogą też i małolaty, którzy biorą zwolnienie lekarskie przed lekcją wuefu. Nie zmienia to postaci rzeczy, że tym kilku tysiącom ludzi z całej Polski należy oddać sprawiedliwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koledzy kombatanci! Zapiszcie mnie do waszej organizacji.W latach siedemdziesiątych służyłem w wojsku.Na poligonie w Czerwonym Borze przebywałem średnio dwa razy po trzy miesiące,przez dwa lata.Z rostego rachunku wynika,że byłem tam dłużej od Was.Piłem czarną kawę,spałem w kiepsko ogrzewanych namiotach,do łazni chodziłem raz na tydzień,przepytywało jak każdego żołnierza WSW.Odzywki młodych poruczników jak w woju,wszyscy olewaliśmy ich.Były oczywiście pewne różnice,nie było bydlęcych wagonów,kapelana i "fali".Myślę,że w świetle powyższych faktów nadaję się na kombatanta,zawsze parę tysiaków by wpadło,a mam tylko 45o zł renty. Kapral. Ps.Nie mam żadnych pamiątek,oprócz książeczki wojskowej.Wtedy nic nie wystrugałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZA 3 MIESIĄCE TO ILE ON SKASOWAŁ? OSTATNIO WYPŁACALI ODSZKODOWANIA.KAŻDY KTO SŁUŻYŁ W WOJSKU NP W ORZYSZU CZERWONYM BORZE I INNYCH OBOZACH LUB POLIGONACH WYSTĄPI DO SĄDU O STATUS KOMBATANTA I POTEM TYLKO KASIURĘ LICZYĆ . SPIESZCIE KOLEDZY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd być Polakiem, kiedy po ulicach jawnie chodzą Cimoszewicze i Kwaśniewskie, Urbany i Tuski. Ta Polska nie jest naszą ojczyzną. To tylko spadkobierca PRL, który słusznie zapłaci za prześladowania najlepszych synów Polski w obozach internowania iwojskowych obozach koncentracyjnych w rodzaju Czerwonego Boru. Nie przejmujmy się wpisami ubeków i "żołnierzy", którzy zazdroszczą nam 25 tysięcy złotych, jak gdyby to rzeczywiście były pieniądze, za które można kupić zmarnowaną młodość i całe życie. Nie chcą też rozumieć, że te "odszkodowania" nie są dla nas, ale dla Polski, która w ten sposób próbuje się oczyszczać zze śmierdzącego błota komunizmu. Na tyle ją na razie stać. Daleka droga...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem w Czerwonym Borze, przesłuchiwany nawet co dzień próbowano zmusić Mnie do podpisania lojalki i współpracy. Nigdy nie dałem się złamać, żadnej współpracy nie podpisałem i co z tego mam brak mi na leki i normalne życie. Żadnych odszkodowań nikt mi nie dawał i nie proponował .Ciekaw jestem ile jest prawdy w tym że ktoś dostał pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłem w tym obozie całe 3 miesiące dodatkowo dostałem 5 dni paki 3 mi anulowano wiem co tam było ludzi gnojono przesłuchania przez kondrwywiad ubeków i pieron wie przez kogo. teraz żyje ale tamte dni i tamtych ludzi się nie zapomni byliśmy my i oni,innych nie było to było piękne. teraz z naszych idei zrobiło się bagno nie poszedłem w polityke po co przecież to najstarsza *** na świecie. bogusław k
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...