Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Oskarżony już jest. Ronda wciąż nie ma

Utworzony przez Ja, 20 listopada 2009 r. o 11:52 Powrót do artykułu
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja napisał:
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !
Kultura w tym Krasieninie na najwyższym poziomie. A tak nawiasem. niedługo może miałbyś szanse wypowiadać się w czasie przeszłym jak kolejny TIR rozjedzie Ciebie i Twój rozpasany samochód. którym musisz wjechać dosłownie do sklepu, żeby wszyscy cię zauważyli !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To skrzyżowanie jest proste i czytelne. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i nie widzę nic skomplikowanego w tym miejscu. Problem w tym, ze dla niektórych ograniczenie w Krasieninie do 40 km/h, nie mówiąc już o konieczności zatrzymania się na stopie to jakiś poważny problem. Zastanawiam się czy to kompletny brak wyobraźni, czy wszechobecna tepota. Oczywiście przodują młodzieńcy w autach marek niemieckich ( roczniki quasi - zabytkowe ) i, rzecz jasna, przedstawiciele handlowi. Ja mam jakoś opór przed wjeżdżaniem szybciej niż 50 km/h w teren zabudowany gdzie z jednej strony mam cmentarz i szkołę, a z drugiej sklep i gdzie w każdej chwili moze wyleźć jakis pieszy. Ale pewnie głupia jestem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram działania policji, w ostatnim czasie w Krasieninie. Bliskość szkoły oraz słynące z wypadków skrzyżowanie jest dużym zagrożeniem dla uczniów i mieszkańców. Widać, że kolejne policyjne kontrole w Krasieninie przynoszą pozytywne efekty w postaci ujawniania pijanych kierowców. Dodatkowo są bardzo profilaktyczne, gdyż ich obecność spowodowała, że towarzystwo nie przestało pić ale przestało jeździć pod wpływem alkoholu (przynajmniej część). Kontrole w tej miejscowości będą najbardziej efektywne w godzinach przedpołudniowych ponieważ wielu kierowców jest "wczorajszych" a nawet po "małym klinie czy piwku" . Do pełni szczęścia w Krasieninie brakuje okresowych kontroli prędkości. Kierowcy jadący po trasie Garbów - Niemce w miejscowości Krasienin nie zwalniają do 50-tki a znacząco ją przekraczają (Dobrze, że gmina zrobiła chodnik, bo ma to niewątpliwy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tej miejscowości). Niestety bardzo mało porządnych osób mieszka w Krasieninie, wiele osób pije alkohol i o zgrozo, jeżdżą - nie można ich nazwać inaczej jak bydłem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla wielu mieszkańców Krasienina (i dziennikarzy - o zgrozo!) budowa ronda to bułka z masłem. Wszystko wydaje się "lekkie, łatwe i przyjemne", kiedy się tego nie robi samemu. Tymczasem aby wybudować cokolwiek, potrzeba pozwoleń, projektów, opinii a w przypadku takiej inwestycji - niewykluczone że i wywłaszczenia z części nieruchomości przyległych do skrzyżowania. Z doświadczenia wiem, że póki wszystko jest na etapie gadania o inwestycji (droga, wodociąg, kanalizacja itp.), zainteresowani gotowi są na ofiary w postaci rezygnacji bądź ograniczenia swych praw do działek, które leżą w obrębie ewentualnej budowy. Kiedy jednak przychodzi czas na konkretną decyzję, większość "zapomina" o swoich zobowiązaniach, nie pozwalając zająć części swych nieruchomości. W efekcie budowy wloką się wiele lat lub odkładane są "ad calendas grecas". Winę, jak zwykle, zwala się wtedy na urzędników oskarżając ich o bierność, niezrozumienie potrzeb społecznych, niechęć do ulżenia trudnej doli szarego obywatela itd. Urzędnicy nie są święci i nie chcę ich bronić, ale musimy też SAMI ponieść jakieś ofiary, wyrzeczenia! Nic nie przyjdzie samo, na nasze żądanie, życzenie! Szkoda, że dziennikarze, zamiast informować rzetelnie czytelników i uświadamiać im, jak skomplikowanym mechanizmem jest prowadzenie publicznych inwestycji, zamiast budować klimat WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI, wyrażający się także gotowością do ponoszenia kosztów budowy dróg, ścieżek, wodociągów, skrzyżowań itp.,rozbudzają emocje i oczekiwania, które nie mogą być zaspokojone albo w ogóle, albo natychmiast. P.S. Gdyby kierowcy przestrzegali zapisów prawa o ruchu drogowym, niepotrzebne byłoby rondo. Czy zwolennicy jego budowy gwarantują, że wyeliminuje ono całkowicie wypadki? Czy są tego pewni, skoro i na rondach dochodzi do katastrof? Czy rondo w Krasieninie będzie panaceum na głupotę kierowców?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...