Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

OŚWIADCZENIE

Utworzony przez ~Parafianin~, 5 września 2009 r. o 20:31
Czerniejów, dnia 04.09.2009 r. Oświadczenie protestujących parafian z Czerniejowa Informujemy, że w 38 dniu protestu zawieszamy protest prowadzony w sposób czynny, polegający na całodobowym czuwaniu przed kościołem. Protest będzie trwał nadal w innej formie. Tą inną formą będzie całkowite ograniczenie składek na parafię, która utrzymywana jest z naszych z trudem wypracowanych dochodów. Mamy ogromny żal do Arcybiskupa Józefa Życińskiego za: - krzywdzące i niesprawiedliwe przeniesienie ks. kanonika Marka Żyszkiewicza - lekceważący sposób potraktowania 823 dorosłych parafian biorących udział w proteście - brak zainteresowania, zrozumienia i reakcji wobec sytuacji, w jakiej znalazła się Parafia w Czerniejowie - przedmiotowe traktowanie parafian - parafia utrzymywana jest z naszych składek, nie posiadamy prawa do współdecydowania Zdarzenia w Parafii Czerniejów spowodowane złą decyzją Abp. Józefa Życińskiego w konsekwencji doprowadziły do: - zachwiania wiary w Instytucję Kościelną - zachwiania wiary u młodzieży – brak autorytetów moralnych - zaistniała sytuacja pozwoliła na ujawnienie się osobom wrogim Kościołowi - anonimy wysyłane do instytucji i donosy pisane na osoby protestujące przyczyniły się do problemów w pracy - protestujący są oczerniani w ulotkach rozrzucanych nocą - napadu nocą na protestujących w wyniku, którego doszło do obrażeń ciała i strat materialnych Decyzja Arcybiskupa Józefa Życińskiego i sposób potraktowania Parafii zmarnowały dorobek duchowy i pracę nie tylko ks. kanonika Marka Żyszkiewicza, ale również jego poprzedników, którzy pracowali w naszej Parafii. Zdarzenia, jakie miały miejsce w Parafii Czerniejów oraz informacje, jakie do nas dotarły zburzyły wiarygodność w instytucję kościelną. Potrzeba wielu lat pracy i odpowiedzialnych kapłanów, aby nasza Parafia w Czerniejowie mogła funkcjonować jak za czasów ks. kanonika Marka Żyszkiewicza. Żale, rozterki i prośby, które zagościły w naszych sercach podczas ostatnich zdarzeń w naszej Parafii zaniesiemy jutro Matce Bożej z Pielgrzymką do Wąwolnicy. Wierzymy, że Matka Najświętsza nas nie opuściła. Z cierpliwością i nadzieją czekamy na pozytywną odpowiedź Ojca Świętego, bo na przychylność Arcybiskupa Józefa Życińskiego liczyć już nie możemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łoj gupieśta ludzie........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO OSWIADCZENIE TO JEDNA WIELKA GLUPOTA!!!! protestujacych pod kosciolem ok.30 a nie 832 czy tam 823. to juz jedna sciema po drugie w namiocie byli tylko po to ludzie by sie najesc i napic po trzecie niech sie wszyscy zastanowia jacy ludzie tam stali np.pijaki.emeryci.rencisci.matki nieslubnych dzieci i rozwodki czyli ludzie pelni grzechu po czwarte z nudow pod kosciolem powstawaly nowe nie prawdziwe ploty wymyslane przez nienormalnych ludzi po piate wszystko jest nie prawda i mozna by tak w nieskaczonosc pisac o tych glupcach. Jestem za tym ze organista powinien sie jak najszybciej podac do dymisji,jak mu nie wstyd patrzec w oczy ks.krzysztofowi za to jak go przyjal razem z rodzina do parafi.tak sie zachowuje tylko swinia !!!! taki byl przeciwny nowemu ksiedzu to po co zostal dalej organista,niechcemy go by dalej sprawowal ta funkcje w naszej parafii. angry.gif a co do słynnych siostr z głuszczyzny Pań MŁYNARSKICH mamy wyrobione zdanie po tym co zaszlo pod naszym kosciolem,wykazaly sie jak dobrze sa wychowane biggrin.gif ... wstyd przed nowym proboszczem za nie.kompletnie nie wychowane zarozumiale i nie rozumne baby.szczegolnie pani ANNA pokazujaca swoim wychowankom w szkole jak wielka jest msciwosc,zlosliwosc i brak wyrozumialosci,powinna zrezygnowac z bycia nauczyciela bo tak sie nie zachowuje osoba wyksztalcona.patrzac na jej zachowanie mozna stwierdzic jak bezczelna jest taka kobieta bez serca. wszyscy protestujacy powinni publicznie przeprosic ks.krzysztofa i zycinskiego za to oszczerstwo za te wyzwiska i wywieszanie kartek z napisami o zycinskim.a sprawcami tego byl pan JUSZKA I KUCA.kolejni glupcy bezwstydni. ale kara dosiegnie kazdego,co niektorzy sie juz o tym przekonali ze zle robili.pozdrawiam wszystkich tych ktorzy juz zostali pokarani za protest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świnta prowda....kara dośiegnie kożdego.... Syćkie pójdzieta do PIKŁA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę odpisać osobie, która nazwała się parafianką z Czerniejowa. Myślę, że parafianką to Pani jest tylko z nazwy. Bo z wypowiedzi, którą czytam i ze słów, które Pani napisała wynika, że niewiele ma Pani wspólnego z Kościołem ( piszę słowo Kościół przez duże K, i mam nadzieję,że rozumie Pani różnicę między słowem kościół pisanym dużą i małą literą). Według mnie osoba, która posiada tyle jadu i nienawiści powinna unikać słowa parafianka, pisząc na swoich współparafian bo to jednoznacznie świadczy o grupie osób, które stanęły po stronie ks. Podstawki.Współczuję ks. Podstawce, jeżeli wokół niego zgromadzili się ludzie, takiego pokroju jak wyżej pisząca,,parafianka''. Pewnie niebawem ta Pani, z osobami podobnymi sobie zacznie słać anonimy na ks. Podstwkę, plotkować i komentować wszystkie decyzje nowego proboszcza. Taka jest to grupa ludzi. Gdy zmienia się władza, zmieniają ,,piórka'' i ustawiają się po stronie, która ma władzę. Pozdrawiam tych, którzy mają swoje zdanie i potrafią bronić go do końca. Tacy ludzie są filarem Parafii w Czerniejowie. Myślę, że ks. Podstawka niedługo też to zrozumie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy jesteśta siebie warci!!! Katolicy łod siedmiu boleści! A pfe!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Chcę odpisać osobie, która nazwała się parafianką z Czerniejowa. Myślę, że parafianką to Pani jest tylko z nazwy. Bo z wypowiedzi, którą czytam i ze słów, które Pani napisała wynika, że niewiele ma Pani wspólnego z Kościołem ( piszę słowo Kościół przez duże K, i mam nadzieję,że rozumie Pani różnicę między słowem kościół pisanym dużą i małą literą). Według mnie osoba, która posiada tyle jadu i nienawiści powinna unikać słowa parafianka, pisząc na swoich współparafian bo to jednoznacznie świadczy o grupie osób, które stanęły po stronie ks. Podstawki.Współczuję ks. Podstawce, jeżeli wokół niego zgromadzili się ludzie, takiego pokroju jak wyżej pisząca,,parafianka''. Pewnie niebawem ta Pani, z osobami podobnymi sobie zacznie słać anonimy na ks. Podstwkę, plotkować i komentować wszystkie decyzje nowego proboszcza. Taka jest to grupa ludzi. Gdy zmienia się władza, zmieniają ,,piórka'' i ustawiają się po stronie, która ma władzę. Pozdrawiam tych, którzy mają swoje zdanie i potrafią bronić go do końca. Tacy ludzie są filarem Parafii w Czerniejowie. Myślę, że ks. Podstawka niedługo też to zrozumie.
osoba nieuczona czepia sie pisowni bo nawet wyksztalcony nie zwraca na to uwagi ale dobrze .... wiec Kosciol jest domem Bozym w ktorym modla sie ludzie i nie powinno byc takich sytuacji gdyz Kosciol jest calej parafii a nie malutkiej 30 osobowej grupy pijakow starszych ludzi i rozwodek !!!! wiec niech nie odpowiadaja za cala parfie bo innym sie to nie podoba.jestem katoliczka i umiem sie pogodzic z decyzja arcybiskupa a nie robic z siebie posmiewisko wygadywac glupoty do telewizji a pozniej stac i patrzec w oczy ksiedzu jak swinia.bo czlowiek ktory jest dobrze wychowany nie dopuscil sie do takiego osmieszania a pozniej stania przed oltarzem.sadze ze jestes jedna z bezwstydnych osob protestujacych ale nie mi jest oceniac.mam swoje zdanie na ten temat i nie obchodzi mnie ocena innych.jak by kazdy mial tyle rozsadku to nie bylo by tego zlego na swiecie.ale za to sadzic bedzie Bog a protestujacy juz niektorzy zostali pokarani za swoje....zawsze bylam za tym ze slowo arcybiskupa jest wlasciwe i nie bylam przeciwna ani ks.markowi ANI KS.PODSTAWCE.DLATEGO NIE ZYCZE SOBIE BYS MNIE OCENIAL BO SAM NIE JESTES LEPSZY GOSCIU !!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='parafianka czerniejowa' date='22.09.2009, 22:21:04' post='173157'] osoba nieuczona czepia sie pisowni bo nawet wyksztalcony nie zwraca na to uwagi ale dobrze .... wiec Kosciol jest domem Bozym w ktorym modla sie ludzie i nie powinno byc takich sytuacji gdyz Kosciol jest calej parafii a nie malutkiej 30 osobowej grupy pijakow starszych ludzi i rozwodek !!!! wiec niech nie odpowiadaja za cala parfie bo innym sie to nie podoba.jestem katoliczka i umiem sie pogodzic z decyzja arcybiskupa a nie robic z siebie posmiewisko wygadywac glupoty do telewizji a pozniej stac i patrzec w oczy ksiedzu jak swinia.bo czlowiek ktory jest dobrze wychowany nie dopuscil sie do takiego osmieszania a pozniej stania przed oltarzem.sadze ze jestes jedna z bezwstydnych osob protestujacych ale nie mi jest oceniac.mam swoje zdanie na ten temat i nie obchodzi mnie ocena innych.jak by kazdy mial tyle rozsadku to nie bylo by tego zlego na swiecie.ale za to sadzic bedzie Bog a protestujacy juz niektorzy zostali pokarani za swoje....zawsze bylam za tym ze slowo arcybiskupa jest wlasciwe i nie bylam przeciwna ani ks.markowi ANI KS.PODSTAWCE.DLATEGO NIE ZYCZE SOBIE BYS MNIE OCENIAL BO SAM NIE JESTES LEPSZY GOSCIU !!!!!!!!!! [/quote W pełni popieram wypowiedż Gościa dotyczącą Twojej osoby .Jesteś żałosna, mam wrażenie,że nie wiesz o czym piszesz, życzysz sobie aby nikt ciebie nie ocenial a sama nie zostawiasz suchej nitki na ludziach pisząc o nich stek kłamstw, używasz wulgaryzmów a zarazem nazywasz się parafianką I to świadczy o twoim wychowaniu tzn. o braku wychowania i kulturze osobistej, której nie dopatrzyłam się nawet w maleńkiej ilości.Widzę, że wymieniasz nawet nazwiska i pewnie nie wiesz,że możesz mieć bardzo duże kłopoty bo internet wcale nie jest tak naprawdę aninimowy. No cóż skąd mogłaś wiedzieć Twoje wypowiedzi nie świadczą o inteligencji i kulturze, ale myślę że jesteś jeszcze młodą osobą i masz czas na poprawę. Pozdrawiam- nie Ciebie, ale GOŚCIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupieśta ludzieeee, głupieśta....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...