Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Cyt:,, Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - czy jesteś pewien (na) znaczenia tych słów, bo widzę ,że nie bardzo.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
Cyt:,, Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - czy jesteś pewien (na) znaczenia tych słów, bo widzę ,że nie bardzo.....
nie ma co, inteligencją nie grzeszysz Jak myślisz, jak się czuje nowy proboszcz w tej sytuacji ? Na pewno tym postępowaniem pomagają mu w prowadzeniu parafii ?? A jak nie daja na tace to kto ucierpi ?? Arcybiskup na pewno nie! A słowa zawarte w Biblii, ewangeliach i innych mądrych przekazach są uniwersalne wiec nie cwaniakuj i nie popisuj się swoją "mądrością" bo tylko się ośmieszasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zac napisał:
a jednak zabolało pedałka ha, ha, ha.
JESTEM KOBIETĄ DUPKU, HAA HAA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
Widzisz, protestującym parafianom nie chodzi konkretnie o to ,że księdza Marka przeniesiono do innej parafii, ale w jaki sposób to uczyniono i dlaczego akurat on trafił do jednej z ,,najgorszych" parafii. Parafianie uważają ,że za tyle dobrego , ile uczynił w Czerniejowie zasłużył sobie na lepszą parafię , niż ta , w której jest obecnie. Dlatego między innymi upierają się , aby z powrotem do nich wrócił, bo nie mogą znieść decyzji abp, że tak go krzywdzi. Nie zgadzają się , aby ks Krzysztof został proboszczem w Czerniejowie, nie dlatego , że mają mu konkretnie coś do zarzucenia ( te różne pomówienia nie pochodzą od protestujących parafian , ale mącicieli), ale dlatego, że liczą na zmianę decyzji lubelskiego abp, który przydzieli ks Markowi parafię podobną do tej w Czerniejowie. Nie można krzywdzić człowieka , który dał z siebie tak wiele, w taki sposób , jak zrobił to abp Życiński . Co nim kierowało, to tylko on wie, a reszta może się domyślać. Tak już niestety jest ,że za dobro -złem się płaci.Na temat abp nie będę się wypowiadała, bo już to wcześniej uczyniłam. Czasem trzeba być człowiekiem i potrafić się z innymi ludżmi porozumieć, a nie starać się ich lekceważyć. W końcu , nikt inny , tylko parafianie tworzą wspólnotę kościoła ( bez nich kościół by nie istniał). Jeśli się mylę , w tym , co napisałam , to trudno ,ale tak uważam. Zaznaczam , nie jestem parafianką Czerniejowa, ale popieram parafian, których dobro ich proboszcza nie jest im obojętne. W każdej regule są wyjątki i kościół w Czerniejowie jest , jak widać takim wyjątkiem. Nie należy spraw uogólniać , co by było gdyby..... Czasem trzeba umieć pójść na kompromis. Szczególnie abp powinien kościół jednoczyć , a nie działać odwrotnie. Czasem jedna głupia decyzja , narobi c może wiele nieodwracalnych szkód ( np; utratę zdrowia).
CHYBA NIE WIESZ OCZYM MÓWISZ, DZIWNE ŻE KŚ. MAREK NIC NIE MÓWI TYJKO LUDZIE DECYDUJĄ O TYM CZY ON MA BYC CZY NIE A MOŻE POPROSTU ON JUŻ NIE CHCIAŁ TAM BYĆ WŚRÓD TAKIEJ HOŁOTY,DLACZEGO ZA NIEGO DECYDUJECIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAGA napisał:
JESTEM KOBIETĄ DUPKU, HAA HAA
to jusz wszystko jasne tylko jebniente babsko może takie farmazony wypisywać. Jak się domyślam jesteś pewnie gosposią ks. Podstawki. Pa świnko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protestujący w obronie księdza Marka w Czerniejowie bronią go nie tylko dlatego, że jest dobrym kapłanem, ale również dlatego, że czują iż stała się mu krzywda jako człowiekowi. Myślę, że obrona księdza Marka ma szerszy wymiar i dotyczy wszystkich dobrych i porządnych księży w Polsce, którzy związani ślubami posłuszeństwa nie mogą sprzeciwić się woli swoich przełożonych czyli biskupów. To prości ludzie z Czerniejowa zobaczyli tą niesprawiedliwość, a nie Arc. Życiński.Ten rok jest Rokiem Kapłaństwa, a my wierni mamy modlić się za kapłanów i prosić o powołania. Patrząc na to co dzieje się w kościele, trudno się dziwić, że tych powołań jest coraz mniej, a wielu księży zrzuca sutanny. Wcale się temu nie dziwię patrząc i śledząc wydarzenia w Czerniejowie. Pozdrawiam wszystkich porządnych i oddanych księży. Szczęść wam Boże.l
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
nie ma co, inteligencją nie grzeszysz Jak myślisz, jak się czuje nowy proboszcz w tej sytuacji ? Na pewno tym postępowaniem pomagają mu w prowadzeniu parafii ?? A jak nie daja na tace to kto ucierpi ?? Arcybiskup na pewno nie! A słowa zawarte w Biblii, ewangeliach i innych mądrych przekazach są uniwersalne wiec nie cwaniakuj i nie popisuj się swoją "mądrością" bo tylko się ośmieszasz.
,,Mądrość działa na określonej przestrzeni- głupota na nieograniczonej"... Pytasz , jak się czuje nowy proboszcz w tej sytuacji ? Zapytaj u żródła, czyli tego, który doprowadził do tego zamieszania. Współczuję jednakowo tak ks Markowi , jak ks Krzysztofowi ( którego znam osobiście), bo obaj znalezli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Za głupią decyzję abp , oni ponoszą konsekwencje. Na marginesie -podziwiam Twoją inteligencję. Dowiedz się kim jesteś i....pozostań sobą. Do tak ograniczonych ludzi , jak Ty dalej nie dociera , o co tak faktycznie toczy się spór. Jak poczytasz wszystkie komentarze , może coś do Ciebie dotrze. Hmm i kto tutaj się ośmiesza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAGA napisał:
CHYBA NIE WIESZ OCZYM MÓWISZ, DZIWNE ŻE KŚ. MAREK NIC NIE MÓWI TYJKO LUDZIE DECYDUJĄ O TYM CZY ON MA BYC CZY NIE A MOŻE POPROSTU ON JUŻ NIE CHCIAŁ TAM BYĆ WŚRÓD TAKIEJ HOŁOTY,DLACZEGO ZA NIEGO DECYDUJECIE
Widzisz, prawdę należy mówić tylko tym , którzy chcą jej słuchać. Zapewniam Cię ,że wiem , o czym mówię. Sądzę po Twojej wypowiedzi ,że to Ty nie masz pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. No cóż, ile osób , tyle zdań . Każdy ma prawo mieć własne zdanie i wyciągać odpowiednie wnioski. Najgorzej jest, jak ktoś nie ma zielonego pojęcia ,o co faktycznie chodzi i zabiera głos. Jeszcze jedno , nie nazywaj ludzi , którzy na to nie zasługują HOŁOTĄ, bo to bardzo żle świadczy o Tobie. W takim razie , kim TY jesteś ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Protestujący w obronie księdza Marka w Czerniejowie bronią go nie tylko dlatego, że jest dobrym kapłanem, ale również dlatego, że czują iż stała się mu krzywda jako człowiekowi. Myślę, że obrona księdza Marka ma szerszy wymiar i dotyczy wszystkich dobrych i porządnych księży w Polsce, którzy związani ślubami posłuszeństwa nie mogą sprzeciwić się woli swoich przełożonych czyli biskupów. To prości ludzie z Czerniejowa zobaczyli tą niesprawiedliwość, a nie Arc. Życiński.Ten rok jest Rokiem Kapłaństwa, a my wierni mamy modlić się za kapłanów i prosić o powołania. Patrząc na to co dzieje się w kościele, trudno się dziwić, że tych powołań jest coraz mniej, a wielu księży zrzuca sutanny. Wcale się temu nie dziwię patrząc i śledząc wydarzenia w Czerniejowie. Pozdrawiam wszystkich porządnych i oddanych księży. Szczęść wam Boże.l
NARESZCIE ... Jeszcze jedna osoba , która wie, o co tak na prawdę chodzi :-) Może teraz otworzą się ,, inaczej myślącym" szare komórki.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Protestujący w obronie księdza Marka w Czerniejowie bronią go nie tylko dlatego, że jest dobrym kapłanem, ale również dlatego, że czują iż stała się mu krzywda jako człowiekowi. Myślę, że obrona księdza Marka ma szerszy wymiar i dotyczy wszystkich dobrych i porządnych księży w Polsce, którzy związani ślubami posłuszeństwa nie mogą sprzeciwić się woli swoich przełożonych czyli biskupów.
ale jakiego rodzaju krzywda jest w przeniesieniu księdza z parafii jednej do drugiej ???? o co tu chodzi ?? Przeciez nikt nie pozbawil go kaplanstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale cyrk, heheheh. To już jakaś lokalna histeria. Całe szczęście, ze od dawna mieszkam za granicą a i tak jest mi wstyd jak czytam takie rzeczy. To tylko w Polsce jest możliwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie z Czerniejowa jesteście wielcy. I chociaż Arcybiskup Józef Życiński nie zmienił decyzji to dostał niezłego "pstryczka w nos ". Przy następnych roszadach kadrowych pewnie nieźle się zastanowi zanim zrobi ruch. Myślę, że dzięki swojej postawie udowodniliście, że los księży nie jest dla Was obojętny. Znam wielu księży takich jak ksiądz Marek oddanych swoim parafianom. Serdecznie Was i Ich pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie z Czerniejowa jesteście wielcy. I chociaż Arcybiskup Józef Życiński nie zmienił decyzji to dostał niezłego "pstryczka w nos ". Przy następnych roszadach kadrowych pewnie nieźle się zastanowi zanim zrobi ruch. Myślę, że dzięki swojej postawie udowodniliście, że los księży nie jest dla Was obojętny. Znam wielu księży takich jak ksiądz Marek oddanych swoim parafianom. Serdecznie Was i Ich pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czerniejów, dnia 04.09.2009 r. Oświadczenie protestujących parafian z Czerniejowa Informujemy, że w 38 dniu protestu zawieszamy protest prowadzony w sposób czynny, polegający na całodobowym czuwaniu przed kościołem. Protest będzie trwał nadal w innej formie. Tą inną formą będzie całkowite ograniczenie składek na parafię, która utrzymywana jest z naszych z trudem wypracowanych dochodów. Mamy ogromny żal do Arcybiskupa Józefa Życińskiego za: - krzywdzące i niesprawiedliwe przeniesienie ks. kanonika Marka Żyszkiewicza - lekceważący sposób potraktowania 823 dorosłych parafian biorących udział w proteście - brak zainteresowania, zrozumienia i reakcji wobec sytuacji, w jakiej znalazła się Parafia w Czerniejowie - przedmiotowe traktowanie parafian - parafia utrzymywana jest z naszych składek, nie posiadamy prawa do współdecydowania Zdarzenia w Parafii Czerniejów spowodowane złą decyzją Abp. Józefa Życińskiego w konsekwencji doprowadziły do: - zachwiania wiary w Instytucję Kościelną - zachwiania wiary u młodzieży – brak autorytetów moralnych - zaistniała sytuacja pozwoliła na ujawnienie się osobom wrogim Kościołowi - anonimy wysyłane do instytucji i donosy pisane na osoby protestujące przyczyniły się do problemów w pracy - protestujący są oczerniani w ulotkach rozrzucanych nocą - napadu nocą na protestujących w wyniku, którego doszło do obrażeń ciała i strat materialnych Decyzja Arcybiskupa Józefa Życińskiego i sposób potraktowania Parafii zmarnowały dorobek duchowy i pracę nie tylko ks. kanonika Marka Żyszkiewicza, ale również jego poprzedników, którzy pracowali w naszej Parafii. Zdarzenia, jakie miały miejsce w Parafii Czerniejów oraz informacje, jakie do nas dotarły zburzyły wiarygodność w instytucję kościelną. Potrzeba wielu lat pracy i odpowiedzialnych kapłanów, aby nasza Parafia w Czerniejowie mogła funkcjonować jak za czasów ks. kanonika Marka Żyszkiewicza. Żale, rozterki i prośby, które zagościły w naszych sercach podczas ostatnich zdarzeń w naszej Parafii zaniesiemy jutro Matce Bożej z Pielgrzymką do Wąwolnicy. Wierzymy, że Matka Najświętsza nas nie opuściła. Z cierpliwością i nadzieją czekamy na pozytywną odpowiedź Ojca Świętego, bo na przychylność Arcybiskupa Józefa Życińskiego liczyć już nie możemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
domel napisał:
JA wierzę w Boga a nie w kościół Rydzyka i innych czarnych jak to ludzie nie mogą dogadać się z żydkiem to on jest dla nich a nie oni dla niego to wy go utrzymujecie gównozjada do watykanu piszcie a ten Żydciński mojego kolegę zawiesił na piątym roku w syminarium ludzie to wasz kościół wasza parafia i to wy powinniście wybierać księży a tego Biskupa to protest pod kurią albo na taczkę i wywieć go na gnoju jak Jagnę Chłopów.Biskup Karpiński jest zajebisty gość ale ma mało do gadania.To czarna mafia powinien w Policji w CBS powstać specjalny wydział zajmójący się księżmi a raczej czarną mafią tak jak to było za bezpieki i na majdanek darmozjadów. Pozdrawiam księży z powołania.
Szerzenie nienwiści na tle rasowym, podjudzanie i propagowanie faszyzmu. Czy jest w tym lokalu prokurator?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dajcie spokój ! w Polsce z kościołem nikt nie wygrał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Parafianin~ napisał:
Czerniejów, dnia 04.09.2009 r. Oświadczenie protestujących parafian z Czerniejowa Informujemy, że w 38 dniu protestu zawieszamy protest prowadzony w sposób czynny, polegający na całodobowym czuwaniu przed kościołem. Protest będzie trwał nadal w innej formie. Tą inną formą będzie całkowite ograniczenie składek na parafię, która utrzymywana jest z naszych z trudem wypracowanych dochodów. Mamy ogromny żal do Arcybiskupa Józefa Życińskiego za: - krzywdzące i niesprawiedliwe przeniesienie ks. kanonika Marka Żyszkiewicza - lekceważący sposób potraktowania 823 dorosłych parafian biorących udział w proteście - brak zainteresowania, zrozumienia i reakcji wobec sytuacji, w jakiej znalazła się Parafia w Czerniejowie - przedmiotowe traktowanie parafian - parafia utrzymywana jest z naszych składek, nie posiadamy prawa do współdecydowania Zdarzenia w Parafii Czerniejów spowodowane złą decyzją Abp. Józefa Życińskiego w konsekwencji doprowadziły do: - zachwiania wiary w Instytucję Kościelną - zachwiania wiary u młodzieży – brak autorytetów moralnych - zaistniała sytuacja pozwoliła na ujawnienie się osobom wrogim Kościołowi - anonimy wysyłane do instytucji i donosy pisane na osoby protestujące przyczyniły się do problemów w pracy - protestujący są oczerniani w ulotkach rozrzucanych nocą - napadu nocą na protestujących w wyniku, którego doszło do obrażeń ciała i strat materialnych Decyzja Arcybiskupa Józefa Życińskiego i sposób potraktowania Parafii zmarnowały dorobek duchowy i pracę nie tylko ks. kanonika Marka Żyszkiewicza, ale również jego poprzedników, którzy pracowali w naszej Parafii. Zdarzenia, jakie miały miejsce w Parafii Czerniejów oraz informacje, jakie do nas dotarły zburzyły wiarygodność w instytucję kościelną. Potrzeba wielu lat pracy i odpowiedzialnych kapłanów, aby nasza Parafia w Czerniejowie mogła funkcjonować jak za czasów ks. kanonika Marka Żyszkiewicza. Żale, rozterki i prośby, które zagościły w naszych sercach podczas ostatnich zdarzeń w naszej Parafii zaniesiemy jutro Matce Bożej z Pielgrzymką do Wąwolnicy. Wierzymy, że Matka Najświętsza nas nie opuściła. Z cierpliwością i nadzieją czekamy na pozytywną odpowiedź Ojca Świętego, bo na przychylność Arcybiskupa Józefa Życińskiego liczyć już nie możemy.
A ja i tak dawałem na tace i bede to robił a nawet wiecej dam bo warto was zdenerwować . Protest był i co ... zwineliście namiot i już po sprawie dawno to było zrobić. Ale jesli sami się kłuciliście w tym naniocie to Wybraliście SUPER Rozwiązanie Zbraliście sie w nocy by w chwale dnia oddać teren parafi A do Wąwolnicy to na kolanach idźcie i proście o wszystko bo wy... a szkoda pisać i proszę sie wypowiadać w tym liście za wszystkich bo podpisów 800 a wiernych 2000 więc nawet nie połowa Pozdrawiam anty protestujących
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie z Czerniejowa. Codziennie mówicie słowa: "i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Moje pytanie brzmi: czy wy wiecie co mówicie? Czy wy rozumiecie te słowa? Nie rozumiecie ich. A dlaczego? Dlatego, że te swoje modlitwy tylko klepiecie a nie odmawiacie. Gdybyście je odmawiali, to byście je rozumieli a co za tym idzie odpuścilibyście tym, którzy wam dopiekli. Domagacie się od Boga łaski, sami szerząc nienawiść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nn napisał:
15-letnia bez rozumu-to przesada.! Ja stłukłabym jej tyłek na sino i odechciałoby się jej szlajania.[/quote] [quote name='qwerty' post='167736' date='5.09.2009, 21:46:08']Parafianie z Czerniejowa. Codziennie mówicie słowa: "i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Moje pytanie brzmi: czy wy wiecie co mówicie? Czy wy rozumiecie te słowa? Nie rozumiecie ich. A dlaczego? Dlatego, że te swoje modlitwy tylko klepiecie a nie odmawiacie. Gdybyście je odmawiali, to byście je rozumieli a co za tym idzie odpuścilibyście tym, którzy wam dopiekli. Domagacie się od Boga łaski, sami szerząc nienawiść.
Oj a czy księża znają te słowa? Za niejednego ze swych współbraci powinni się wstydzić. Mam dość tego zakłamania w kościele. To jest straszne. Nam potrzebne są przykłady WIARY. To, czego można się nauczyć obserwując postępowanie księży jest nie do przyjęcia. Kiedy kościół zwróci uwagę na właściwą formację duchową kapłanów? Nie lubię chodzić już do kościoła i chyba przestanę się oszukiwać, że kiedyś wśród księży zaczną obowiązywać zasady płynące z ewangelii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ANIOŁ napisał:
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI: Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słowenie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)? Czy celowo wiec TVP tuż przed Bożym Ciałem podała informacje o nowej LIŚCIE - TYM RAZEM IPN-owskiej i, że nawet znaleziono TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY.... biorąc zaś pod uwagę stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980-tego, a więc karalne groźby z ust duchownych, wulgaryzmy pod adresem Związku, zakaz opalania budynków zimą 1994 r. i wymrożone małe dzieci Związkowców oraz nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1994 r. jasno wskazywały na SB-ckie powiązania Sług Bożych. Nie na darmo tez kler wypowiadał się na początku SB-ckiej afery, że "NAJLEPIEJ TO SPALIĆ" (teczki), a przecież m.in. w Lublinie duchowieństwo zniszczyło dokumenty o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW. I powstaje zasadnicze pytanie kierowane do IPN-u: Czy Karol Wojtyła czyli Ojcicec Święty Jan Paweł II ma tylko JEDNĄ TECZKĘ (w odniesieniu do GLEMPA i KOWALCZYKA). Jak z tego widać KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby po szumnych procesjach z CIAŁEM PAŃSKIM w złotej monstrancji przez całą OKTAWĘ nosić w miejsce monstrancji TECZKĘ SB-cką KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIĘTEGO... i zamiast 3x w koło kościoła zapier...niczać jak w Boże Ciało.... KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ogłasza też Krajową Akcję dla Narodu: PRZECHODZĄC OBOK WIELKICH PLAKATÓW Z JANEM PAWŁEM II i JEGO POMNIKÓW, PRZECHODZĄC KOLO KOŚCIOŁÓW czy BĘDĄC W KOŚCIELE, PRZECHODZĄC KOŁO KUL-awych, PAT-ologicznych „uczelni” na wzór ATK I INNYCH KATOLICKICH GLOŚNO POCIĄGAĆ NOSEM - COŚ TU PRZECIEŻ ŚMIERDZI... - czy ktoś ma jeszcze jakieś wąty, bo KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ich nie ma. Trudno sobie nawet wyobrazić co będzie działo się w Warszawie, Krakowie... przecież to "święte" miasta! A może Turyści westchną tylko: "Nycz się nie sztalo"! I tak tez w Lublinie KUL-awy plakat ogłasza nawet KONCERT Z ŁASKI, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC oddając cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z łaski śpiewa wspólnie z ludem "TWOJA CZEŚĆ, (ch)WAŁA"... Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.** Zostańcie z B(L)OGIEM.... (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
A temu idiocie jeszcze się nie znudziło wklejanie po raz enty tego durnego tekstu. Co za deb*** ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...