Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czytałem deklarację przystąpienia mieszkańca do tego programu w swojej gminie. No i nie zdecydowałem się. Mało było szczegółow a praktycznie wcale a musiałem się już zdeklarować ze to kupię. No i obawiałem się ze potem przyjedzie ekipa i mi dach popsuje w sposob dla nich najłatwiejszy. Druga sprawa ze przeglad takiej instalacji jest obowiązkowy a to koszt roczny 250-300 zł. Jak sie ma niedużą rodzinę i podłączony gaz to koszt grzania ciepłej wody rocznie to jakies 600-800 zł Oszczędnośc na instalacji solarnej to moze 50% wiec 400 zł. Wychodzi ze 100 zł oszczędzę rocznie. To jak nawet tylko 2000 zł zapłace to kiedy mi się to zwróci ? Jak ktos ogrzewa węglem i w lecie nie ma czy sobie podgrzac wody to wtedy polecam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędnicy z Lublina wychodzą z założenia że po co robić jak można nic nie robić. Gminom gdzie pracuje parę osób udaje się taki projekt przeprowadzić, a w Lublinie gdzie pracuje kilkanaście już się nie uda??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie, zalozylismy sobie, po co podatnikom dac taka mozliwosc, niech placa pelne stawki, co za banda deb***i
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Celowo nie zdecydowaliśmy się na drugą opcję, gdzie korzysta mieszkaniec..." Gratuluję urzędnikom podejścia! Wszystkie gminy które się starały o dofinansowanie mają dużo więcej chętnych niż przewidziana ilość dotacji! Jeno urzędnicy z lublina stwierdzili że to ryzyko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karol napisał:
Czytałem deklarację przystąpienia mieszkańca do tego programu w swojej gminie. No i nie zdecydowałem się. Mało było szczegółow a praktycznie wcale a musiałem się już zdeklarować ze to kupię. No i obawiałem się ze potem przyjedzie ekipa i mi dach popsuje w sposob dla nich najłatwiejszy. Druga sprawa ze przeglad takiej instalacji jest obowiązkowy a to koszt roczny 250-300 zł. Jak sie ma niedużą rodzinę i podłączony gaz to koszt grzania ciepłej wody rocznie to jakies 600-800 zł Oszczędnośc na instalacji solarnej to moze 50% wiec 400 zł. Wychodzi ze 100 zł oszczędzę rocznie. To jak nawet tylko 2000 zł zapłace to kiedy mi się to zwróci ? Jak ktos ogrzewa węglem i w lecie nie ma czy sobie podgrzac wody to wtedy polecam. [/quote] [quote name='Karol' timestamp='1337950807' post='633641'] Czytałem deklarację przystąpienia mieszkańca do tego programu w swojej gminie. No i nie zdecydowałem się. Mało było szczegółow a praktycznie wcale a musiałem się już zdeklarować ze to kupię. No i obawiałem się ze potem przyjedzie ekipa i mi dach popsuje w sposob dla nich najłatwiejszy. Druga sprawa ze przeglad takiej instalacji jest obowiązkowy a to koszt roczny 250-300 zł. Jak sie ma niedużą rodzinę i podłączony gaz to koszt grzania ciepłej wody rocznie to jakies 600-800 zł Oszczędnośc na instalacji solarnej to moze 50% wiec 400 zł. Wychodzi ze 100 zł oszczędzę rocznie. To jak nawet tylko 2000 zł zapłace to kiedy mi się to zwróci ? Jak ktos ogrzewa węglem i w lecie nie ma czy sobie podgrzac wody to wtedy polecam.
Gratuluję toku rozumowania, dzięki takim jak ty chętni mają na solary mają większe szanse (chętnych jest więcej niż przewidziały gminy). Z twoich obliczeń wychodzi, że ty wraz z "niedużą rodziną" się nie myjecie... albo myjecie w zimnej wodzie! Moja rodzina (4 osoby, codzienne mycie, kąpiel dla dzieci co drugi dzień + normalne użytkowanie zlewu, i umywalek) koszt roczny gazu to było jakieś 1200-1400zł. Piszę "było" bo do jesieni mam solary i jestem wręcz zaskoczony ich dużą sprawnością (nawet w zimie) z dotychczasowych pomiarów wychodzi mi oszczędność średniomiesięczna ok 100 zł. więc rocznie osczędzam ok 1000-1200zł. Na solary wydałem 8500 i nie trzeba żadnych przeglądów. Dachu mi nie zepsuli!!! Nawet względniając podwyżki cen to zwrot nastąpi za ok 5-7 lat. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...