Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pierwszy Krzyżak z Polski

Utworzony przez maryla, 18 lipca 2008 r. o 20:10 Powrót do artykułu
Finezja pytań wprost powala!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiedziałem, że są Krzyżacy w Polsce. Dzięki za super wywiad:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W każdym narodzie są zdrajcy tak tylko mogę określić tego krzyżaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ale proszę pamiętać, że zakon był powołany do szerzenia wiary. Tak się wiarę w tym czasie szerzyło." - jak miło, ze czarny przyznaje publicznie, ze wiarę szerzyło sie hmmm... bynajmniej nie metodami ewangelicznymi (delikatnie rzecz ujmując) kilka dat: 1320 r. - pierwszy sąd papieski uznaje Krzyżaków za winnych bezprawnego zaboru Pomorza, wydaje wyrok nakazujący oddanie ziemi i zapłatę kary pieniężnej 1339 r. – drugi sąd papieski w Warszawie. Polsce przyznane zostaje ponownie Pomorze i ziemia chełmińska, zakon nie uznaje wyroku. Papież zawiesza jednak wykonanie wyroku, gdy Krzyżacy zwiększają świętopietrze ze swoich terenów - JAKIE to charakterystyczne, za kase nawet papiez zawiesi swój wyrok ))))) 1343 r. - pokój wieczysty z Krzyżakami w Kaliszu. Polska oddaje Pomorze w wieczystą jałmużnę zakonowi (zachowując prawo własności) a poza tym proponuje czarnemu, zeby zapoznał sie ze swiadectwami bestialstwa krzyżaków przedstawionymi na tym własnie sądzie w kaliszu, szczególnie braciszkowie zakonni upobali sobie gwałty na kobietach...czytanie ma przyszłość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiedziałem, że są Krzyżacy w Polsce. Dzięki za super wywiad:)
Nie w Polsce !!! Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...