Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Polacy w Anglii: Czy mamy do czego wracać

Utworzony przez Gość, 5 września 2010 r. o 09:19 Powrót do artykułu
do czego tu wracać, do biedy, proszę do czego doprowadziła nas solidarność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak do czego wracać!.A na darmową operację w szpitalu ,bo się tam zdrowie zniszczyło, a tam w szpitalu w Londynie trzeba dużo płacić,a to później po rentę lub emeryturę z Krusu ,gdzie poprzez składki Naród wam uskłada.Taka to jest polska rzeczywistość.Brawo!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swietne opowiadanie.Od 21 lat mieszkam w Kanadzie i w marzeniach wracam do Polski ale nie do tej- kartoflanej republiki- rzadzonej przez marionetki,glabow nie bedacych w stanie nauczyc sie chociazby jednego jezyka jakim posluguja sie dyplomaci niezaleznych panstw .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan napisał:
Jak do czego wracać!.A na darmową operację w szpitalu ,bo się tam zdrowie zniszczyło, a tam w szpitalu w Londynie trzeba dużo płacić,a to później po rentę lub emeryturę z Krusu ,gdzie poprzez składki Naród wam uskłada.Taka to jest polska rzeczywistość.Brawo!!!
Mówisz tak , bo pewnie masz dobrą posadkę ,dach nad głową i trochę grosza na czarną godzinę .....no i dzianą rodzinę , która w razie czego pomoże.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnieszko.... pięknie opisałaś swoje życie ........ Wiem , że się bardzo tęskni ....ale nie powinnaś myśleć o powrocie na stałe ... chociażby dla dobra swoich dzieci. Tam się żyje godnie .Normalnie . W naszym kraju /a w Świdniku szczególnie/ przeciętnemu człowiekowi jest bardzo ciężko ........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
świetna historia!!!! Trzymam kciuku za ciebie Agnieszko i twoją rodzinę. Mam nadziej że wam się uda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z mezem wrocilismy 2 lata temu(w Londynie bylismy 5 lat) i nie zaluje tej decyzji mimo tego, ze bywa bardzo ciezko, mielismy firme ale musielismy zamknac,nie oplacalo sie, ale nie poddajemy sie i probujemy nadal, dzieki wsparciu rodzicow i rodziny, a tego najbardziej nam brakowalo w Londynie, jestesmy zadowoleni z tej decyzji. Zycze wszystkim samych sukcesow i jak sie wierzy, ze sie cos uda to sie napewno uda!!!!Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam ten sam dylemat co Agnieszka. Bardzo mnie ciągnie do Polski, ale za każdym razem jak jadę na urlop to tak naprawdę widzę że nie ma do czego wracać. Jedyna rzecz z ktorą nie zgadzam się to zdanie że dzieci chodzą do bardzo dobrych szkół. Otóż Agnieszko z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem twierdzę: NIE MA W ANGLII DOBRYCH SZKÓŁ!!! Nawet ich słynne 2 uniwersytety to tak naprawdę nie do końca prawda. Być może prywatna edukacja jest rozwiązaniem, ale kogo stać żeby zapłacić za dziecko ok. 19000 funtów na rok. Niemniej jednak serdecznie pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to do czego wracać ?...do Tuska przecież tak was zachęcał do powrotu a wyście go wynagrodzili wyborczym zaufaniem. Jakaś niekonsekwencja się tu wkrada...Nasuwa się pytanie-to nam tam na Brytyjskich wyspach,tu w Polsce wybraliście taką władzę do której sami nie chcecie wracać?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam paru znajomych w Anglii i kuzynkę. Szczerze mówiąc nigdy nie myślałem o wyjeździe za granicę. Na Twoje pytanie czy wracać odpowiedziałbym - wracaj! Wiem, że w tym kraju bez perspektyw jest ciężko. Ale zawsze lepiej biedę klepać razem:-) Wracaj po to żebyś mogła się normalnie czuć wśród swoich. Tego Wam będzie brakować na starość. Ja osobiście cieszyłbym się gdyby moi starzy znajomi wrócili do kraju, a z moją kuzynką mógłbym się spotkać na kawie w rynku. Pozdrowienia i powodzenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wrocilem rok temu. Udalo mi sie znalezc prace jeszcze bedac tam. Zarabiam niezle, niektorzy mowia ze bardzo dobrze. Niestety w wiekszosci przepadkow rzeczywistosc jest bardziej okrutna. Niech wszyscy myslacy o powrocie przemysla wszystko uwaznie. Ja szczerze mowiac nikomu w obecnej sytuacji nie doradzilbym powrotu, po prostu w Polsce jest ciezko i wciaz nie ma wielu perspektyw choc sam jestem wyjatkiem od reguly.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem jednego. Jeżeli zarabiasz i żyjesz w Anglii to dlaczego rodzisz dzieci albo leczysz się w Polsce. Bo taniej a może wystarczy zarejestrować się jako bezrobotny i jest free?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
do czego tu wracać, do biedy, proszę do czego doprowadziła nas solidarność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
do czego tu wracać, do biedy, proszę do czego doprowadziła nas solidarność
Do biedy doprowadziło nas pół wieku w komunie,panie zapominalski i nasza polska wrodzona małostkowość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stef napisał:
Mam paru znajomych w Anglii i kuzynkę. Szczerze mówiąc nigdy nie myślałem o wyjeździe za granicę. Na Twoje pytanie czy wracać odpowiedziałbym - wracaj! Wiem, że w tym kraju bez perspektyw jest ciężko. Ale zawsze lepiej biedę klepać razem:-) Wracaj po to żebyś mogła się normalnie czuć wśród swoich. Tego Wam będzie brakować na starość. Ja osobiście cieszyłbym się gdyby moi starzy znajomi wrócili do kraju, a z moją kuzynką mógłbym się spotkać na kawie w rynku. Pozdrowienia i powodzenia!
dobre - lepiej biedę klepać. Niezła perspektywa - klepanie biedy, a na pociechę - razem. A na starość wysiadywanie w przychodniach pod gabinetami lekarzy - to będzie normalnie i wśród swoich. Wyrazy współczucia dla ciebie drogi internauto jeśli masz takie optymistyczne perspektywy. Ja mojego syna do powrotu z Perth nie namawiam, a na kawę lam do niego raz na 3 miesiące i cieszę się, że dobrze i normalnie mu się żyje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sheerGaar napisał:
Do biedy doprowadziło nas pół wieku w komunie,panie zapominalski i nasza polska wrodzona małostkowość
To nie tak do konca.Komuna komuna,ja uwazam ze WALESA-KONFIDENT sprzedal nasze dupy przy okraglym stole.Potrzebny jeszcze jeden taki ZRYW ale nie z takim PRZEBIERANCEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
' Bezmyslne chamy polityki.Durne niedouczone becwaly robiace na losie mlodych Polakow kariery polityczne'OniWroca madrzejsi swoim doswiadczeniem i rozlicza durnych politykow biznesu . Niektorzy doszli do czegos,wiekszos nie tak jak w zyciu Nie mieli ukladow jak posesl ziemi lubelskiej,bilgorajskiej i etcetera Pierwszy moczymorda Rzplitej,producent pryt i nalewek .Kupci sobie Palikota na kominek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
do czego tu wracać, do biedy, proszę do czego doprowadziła nas solidarność
Nie -jesteś w błędzie nie Solidarność a konkretni ludzie konkretni politycy spowodowali tą biedę którą dziś mamy ! Solidarność była ok ! tylko ludzie- niektórzy się skundlili ale kogo to dziś interesuje ? wygodniej jest uogólniać takie czasy nawet dziś kiedy cały świat określił np. Stalina jako ludobójcę są ludzie którzy w Rosji uważają go za ojca narodu i bohatera czy mają rację ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kanty napisał:
Jak to do czego wracać ?...do Tuska przecież tak was zachęcał do powrotu a wyście go wynagrodzili wyborczym zaufaniem. Jakaś niekonsekwencja się tu wkrada...Nasuwa się pytanie-to nam tam na Brytyjskich wyspach,tu w Polsce wybraliście taką władzę do której sami nie chcecie wracać?.
No jeśli fakt to pamiętajmy w Anglii omamieni obietnicami Tuska zagłosowali także na Tuska no i- nie mają nadal do czego wracać czyli trzeba włożyć rękę w gówno by się przekonać ? czy zablokowało wszystkie komórki tak zacnemu gronu emigrantów ? a teraz co użalanie się ? było to do przewidzenia tylko wystarczyło pomyśleć .A teraz no cóż obczyzna -można się zaprzyjaźnić tym bardziej że ona daje więcej jak Ojczyzna !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kanty napisał:
Jak to do czego wracać ?...do Tuska przecież tak was zachęcał do powrotu a wyście go wynagrodzili wyborczym zaufaniem. Jakaś niekonsekwencja się tu wkrada...Nasuwa się pytanie-to nam tam na Brytyjskich wyspach,tu w Polsce wybraliście taką władzę do której sami nie chcecie wracać?.
Racja -Racja -Racja i raz jeszcze racja !więc do kogo żal ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...