Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

POLECAM POWTÓRKĘ

Utworzony przez cyrulik, 2 sierpnia 2009 r. o 18:43
Zdumiewające w naszym narodzie jest przekonanie, że w dyskusjach o polityce, służbie zdrowia, edukacji, pogodzie i kościele wszyscy są fachowcami. Adwersarz zaś zawsze jest ciemnogrodem. Wszystkim, którzy tak gorliwie chcą decydować o Kościele, polecam uzupełnić podstawowe wiadomości. Najprościej skorzystać z Katechizmu Kościoła Katolickiego i ostudzić swoje emocje. Bowiem każdy wojowniczo nastawiony uczeń Pana robi więcej szkody niż pożytku (patrz 1 Kor). Przejętych zwolenników demokracji zachęcam do pierwszego kroku: KKK 813-815: W paragrafie 3: Kościół jest jeden "Święta tajemnica jedności Kościoła" "813 Kościół jest jeden ze względu na swoje źródło: "Największym wzorem i zasadą tej tajemnicy jest jedność jednego Boga Ojca i Syna w Duchu Świętym, w Troistości Osób". Kościół jest jeden ze względu na swego Założyciela: "Syn Wcielony, Książę pokoju, pojednał wszystkich ludzi z Bogiem przez krzyż swój, przywracając wszystkim jedność w jednym Ludzie i w jednym Ciele". Kościół jest jeden ze względu na swoją "duszę": "Duch Święty, który mieszka w wierzących i napełnia cały Kościół oraz nim kieruje, jest sprawcą tej dziwnej wspólnoty wiernych i tak dogłębnie wszystkich zespala w Chrystusie, że jest zasadą jedności Kościoła". Jedność należy więc do istoty Kościoła: Jaka zdumiewająca tajemnica! Jest jeden Ojciec wszechświata, jest jeden Logos wszechświata, a także jeden Duch Święty, wszędzie ten sam; jest także jedna dziewica, która stała się matką, i chętnie nazywam ją Kościołem. 814 Od początku ten jeden Kościół ukazuje się jednak w wielkiej różnorodności, która pochodzi zarówno z rozmaitości darów Bożych, jak i wielości otrzymujących je osób. W jedności Ludu Bożego gromadzi się różnorodność narodów i kultur. Wśród członków Kościoła istnieje różnorodność darów, zadań, sytuacji i sposobów życia: "We wspólnocie kościelnej prawomocnie istnieją partykularne Kościoły, korzystające z własnej tradycji". Wielkie bogactwo tej różnorodności nie sprzeciwia się jedności Kościoła. To grzech i ciężar jego konsekwencji zagraża nieustannie darowi jedności. Apostoł wzywa więc do zachowania "jedności Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój" (Ef 4, 3). 815 Jakie są więzy jedności Kościoła? "Na to. . . wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości" (Kol 3,14). Jedność Kościoła pielgrzymującego jest zapewniana także przez widzialne więzy komunii: - wyznanie jednej wiary otrzymanej od Apostołów; - wspólne celebrowanie kultu Bożego, przede wszystkim sakramentów; - sukcesję apostolską za pośrednictwem sakramentu święceń, która to sukcesja strzeże braterskiej zgody rodziny Bożej." Ciekawe, że w tej samej części katechizmu następne fragmenty poruszają temat braku jedności. Widać, podobnie jest u parafian w Czerniejowie, poruszonych ideami demoludów. Kościół nie jest kościołem parafian, pewnie świętych i gorliwych. Nie jest też kościołem ks. Marka, ba nie jest nawet kościołem ks. abpa, a nawet papieża. Jest natomiast na pewno Chrystusowy, a o przynależności do niego świadczy jedna nauka przekazywana przez pokolenia. Jeszcze raz odwołuję do KKK i serdecznie pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to pisał pożal się Boże niedorzeczni arcy Józefa, ks. Puzon?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy to pisał pożal się Boże niedorzeczni arcy Józefa, ks. Puzon?
skadże to tekst za który odpowiedzialny był Karol Wojtyła...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdybyś polecił do czytania Pismo Święte, którego katolicy w większości nie znają byłoby to dla mnie zrozumiałe. Natomiast odsyłanie do KKK jest tylko ogłupianiem ludzi. Opamiętajcie się . Ludzie potrafią myśleć, widzą jak się ich traktuje[w Czerniejowie też],napewno potrafią odróżnić dobro od zła. Oj przydałoby się trochę pokory drogi bracie .Pozdrawiam ciepło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Gdybyś polecił do czytania Pismo Święte, którego katolicy w większości nie znają byłoby to dla mnie zrozumiałe. Natomiast odsyłanie do KKK jest tylko ogłupianiem ludzi. Opamiętajcie się . Ludzie potrafią myśleć, widzą jak się ich traktuje[w Czerniejowie też],napewno potrafią odróżnić dobro od zła. Oj przydałoby się trochę pokory drogi bracie .Pozdrawiam ciepło.
o proszę odwoływanie się do czegoś co polecił wiernym Jan Paweł II jest "tylko ogłupianiem ludzi"? cóż myślę że ludzie istotnie potrafią myśleć - mam taka nadzieję i wiarę głeboką katolicy powiadasz nie znają Pisma... a kto zna? autor tylko chyba...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...