Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zobaczymy ile ludzi zrozumie apel policji. Jestem pewien, że nie wiele. Kierowcy samochodów osobowych to przeważnie półgłówki, do których żadne apele nie trafiają. BENZYNA PO 10 ZŁ./LITR!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakimi kuźwa autobusami!? Jak tylko popada trochę śniegu to połowa autobusów nie przyjeżdża w ogóle, a druga połowa ma spóźnienia rzędu godziny, bo nie może podjechać pod byle górkę. Komunikacja miejska w Lublinie to farsa. Na piechotę można dojść o wiele szybciej niż dojechać autobusem w tym "mieście frustracji".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam autorowi lekturę: http://www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?id_cat=292&id_art=1279&lang=pl w związku z użytym przez niego słowem "jeździjcie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie do Władz Miasta Straży Miejskiej LUBLINA ulice lubelskiesa jakie sa dlaczego zimową pora nie ustawi sie znakow zakazu postoju na poboczach ulic ledwo sie trolejbusy autobusy mpk mijaja bo sniegu od kraweznika lezy ok pol metra do tego samochody stawiaja ludzie a mpk musi na mijaka jezdzic i dlatego sa opoznienia.nikt wcale nie mysli tylko kabze brac,potrafia..postawic zakazy postoju na okres zimy i koniec...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaa...wczoraj jadąc do pracy widziałam tylko na samej krótkiej ulicy Roztocze dwa opuszczone autobusy. W drodze do centrum widziałam ich jeszcze kilka. Natomiast przystanki zarówno dzisiaj jak i wczoraj sa oklejone przytupującymi ludźmi jak winogorna.Równie dobrze mogę zostac w domu....na co sobie pozwoli akurat raczej nie mogę. U mnie w pracy ci którzy mają blisko ( w granicach 30 - 40 minut spaceru z Kaliny czy LSM) lecą piechotą. Gorzej z pozostałymi spoza lublina lub z obrzeży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emeryt napisał:
Pytanie do Władz Miasta Straży Miejskiej LUBLINA ulice lubelskiesa jakie sa dlaczego zimową pora nie ustawi sie znakow zakazu postoju na poboczach ulic ledwo sie trolejbusy autobusy mpk mijaja bo sniegu od kraweznika lezy ok pol metra do tego samochody stawiaja ludzie a mpk musi na mijaka jezdzic i dlatego sa opoznienia.nikt wcale nie mysli tylko kabze brac,potrafia..postawic zakazy postoju na okres zimy i koniec...
Pewnie dlatego, że mimo śniegu gdzieś parkować trzeba. ... a swoją drogą fajny sposób rozumowania - zamiast odśnieżać zakazywać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj przed 10.00 na al. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z ul. Zana, TIR skutecznie zablokował skrzyżowanie , co spowodowało , że w korku utknęło około 10 autobusów i trolejbusów !!! To nie autobusy i trolejbusy spowodowały ten paraliż tylko samochody ciężarowe , dlaczego kierowcy samochodów cieżarowych po ośnieżonej i oblodzonej drodze poruszają się bez łańcuchów ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak co roku dajemy sobie upust na forum na temat złych warunków na drogach, a i tak nikt NAS NIE SŁUCHA, bo co roku jest tak samo:zaśnieżone chodniki, bo dozorcom nie chce się odśnieżać na Czechowie na pewno, drogi wewnętrzne na czechowie też są zaśnieżone, ale na wiosnę jak zwykle wszyscy będą kosić trawę nawet na jesieni miało miejsce koszenie traw może przed spadającym śniegiem nie wiem( na Osiedlu Chopina). My płacimy czynsze a Administracja nic nie robi tylko siedzi i się grzeje w swoich biurach. pozdr...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dziś szłam sobie na piechotkę 50 minut poza miasto, grunt to zdrowie!!!POLECAM!! narka EMPEKA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beret napisał:
Jakimi kuźwa autobusami!? Jak tylko popada trochę śniegu to połowa autobusów nie przyjeżdża w ogóle, a druga połowa ma spóźnienia rzędu godziny, bo nie może podjechać pod byle górkę. Komunikacja miejska w Lublinie to farsa. Na piechotę można dojść o wiele szybciej niż dojechać autobusem w tym "mieście frustracji".
Tobie się chyba przyjacielu pomylił autobus podmiejski z autobusem PKSu -bo one faktycznie,że gdzieś tam za miasto do jakiejś wioski raz na kilka godzin jadą-więc takie opóźnienie ma znaczenie. Natomiast autobusy MPK jadą /średnio/ z częstotliwością kilka kursów na godzinę... Więc co mi przeszkadza,że akurat przyjechał ten,który miał być 15 minut temu?-wobec tego wsiadam w niego i jadę,a ten mój"oczekiwany" będzie znowuż opóźniony o około 15 minut...-i jaki w tym problem jeśli mnie już nie będzie na przystanku,bo przecież pojechałem tym wcześniejszym opóźnionym??? No chyba,że jeździsz np.takim jak 47 -bo one rzadko kursują -co godzinę lub co 40kilka minut...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najpierw usprawnijcie miejska komunikacje do mieszkańców a nie pod siebie a później niech policja apeluje! ja jakbym chciał dojechać komunikacja miejska do pracy to muszę się przesiadać 2-3 razy to daje 7,2 x 2 = 14,40 a jak jadę samochodem to mnie kosztuje (zawyżam oczywiście) 1 litr benzyny na 10 km to daje 4,6 x 2 = 9,2!!!!!! jestem do przodu nie stoję bezczynnie na przystanku nie marznę mniej stresów nerwów - wydatniejsza praca jadę w ciepełku zabieram sąsiada który jedzie w tym samym kierunku koszty maleją!!! jadę 20 minut nie wspomnę ile czekałbym na autobusy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 Czy będzie więcej autobusów, 2 Czy będzie zapewniony szybki, w miarę bezkolizyjny przejazd autobusów i trolejbusów, 2 Czy Żuk lub Wasilewski czasowo zrezygnują lub chociaż zmniejszą opłaty za bilety. Jeśli będzie 3 razy tak, to akcję popieram!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambosh napisał:
No chyba,że jeździsz np.takim jak 47 -bo one rzadko kursują -co godzinę lub co 40kilka minut...
- wyobraź sobie, że jednak sporo ludzi jeździ tym 47 i ma dla nich znaczenie ile stoją na przystanku w mroźny dzień. Poza tym chyba zapomniałeś o stojących autobusach w korkach, czy "rozkraczonych" trolejbusach. Nie mniej jednak na pewno lepiej by było, gdyby większość korzystała z MPK w takie dni jak obecnie są, ale przy usunięciu tirów z miasta. Brak obwodnicy, markety w mieście, zamiast na obrzeżach i teraz mamy to co mamy - tiry tarasują i tak kiepskie, nieodśnieżone drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażer napisał:
Dzisiaj przed 10.00 na al. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z ul. Zana, TIR skutecznie zablokował skrzyżowanie , co spowodowało , że w korku utknęło około 10 autobusów i trolejbusów !!! To nie autobusy i trolejbusy spowodowały ten paraliż tylko samochody ciężarowe , dlaczego kierowcy samochodów cieżarowych po ośnieżonej i oblodzonej drodze poruszają się bez łańcuchów ?!
Może Policji nie wypada apelować o zamknięcie dróg lokalnych dla tir-ów.Jest to zmora naszych dróg,a większość śmiertelnych wypadków jest z udziałem właśnie TIR-ów.Nie dociera do Policji?Nie dociera do Ustawodawców?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie tak jest z ta komunikacja idę na przystanek czekam 20-30 min przyjeżdża - wsiadam , jadę a raczej się toczę te 5 przystanków, wysiadam i znowu czekam , jada oczywiście te nie w moja stronę, marznę, denerwuje się zapaliłbym ale nie można piepr....zakaz, jada kolejne puste ale nie w moim kierunku mija 30 min jest mój zdezelowany jelczyna albo ikarus oczywiście pełny ale udało mi się wsiąść stoję na ostatnim szczeblu cale błoto z ulicy chlapie po moich spodniach zimno kierowca nie grzeje chociaż dziwne on jedzie w samej bluzie jednak ogrzewanie działa tylko ze u kierowcy po kolejnych 30 minutach docieram do pracy po 1,5 h i bądź tu później miły dla kogoś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może niech prezydent jeszcze panujący albo jego zastępca podejmie decyzje ze jutro można będzie jechać MPK za darmo, zamiast biletu - prawo jazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jjj napisał:
1 Czy będzie więcej autobusów, 2 Czy będzie zapewniony szybki, w miarę bezkolizyjny przejazd autobusów i trolejbusów, 2 Czy Żuk lub Wasilewski czasowo zrezygnują lub chociaż zmniejszą opłaty za bilety. Jeśli będzie 3 razy tak, to akcję popieram!
darmowy przejazd dla kierowców po okazaniu dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy, wtedy mozna sie zastanowic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeździłoby się dużo szybciej MPKiem gdyby zbiorowo większość z nas zrezygnowała z samochodu na rzecz autobusu. Parę miesięcy temu kupiłem sobie taki bilet miesięczny żeby się nie wku....c cały czas jadąc na sprzęgle i jedynce. Tylko że jest pełno wygodnych samolubów co to mogą ale nie chcą dojechać do pracy autobusem bo cwaniaczkowi albo paniusi coś się stanie jak 20 minut w autobusie postoi !!! Ludzie opamiętajcie się trochę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Polecam autorowi lekturę: http://www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?id_cat=292&id_art=1279&lang=pl w związku z użytym przez niego słowem "jeździjcie"
Rozważania te dotyczyły jednak liczby pojedynczej, w mnogiej mnie przynajmniej podoba sie jeździjcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetny żart! Próbowałam posłuchać tej rady w poniedziałek - czekałam GODZINĘ na trolejbus 151 (na al. Kraśnickiej) - nie przyjechał!; we wtorek - po 15 minutach stania na przystanku zauważyłam, że przez al. Kraśnicką nie przejechał w tym czasie ŻADEN trolejbus (jakiejkolwiek linii), w końcu wróciłam do domu, odkopałam samochód i pojechałam do pracy samochodem. Na MPK już nie liczę! PS. Szkoda, że MPK nie powiadomiła zmarzniętych pasażerów (chociażby przez radio lub wywieszając kartki na przystankach), że zmienia trasy i trolejbysy nie będą we wtorek jeździć al. Kraśnicką. To tak się dba o klienta? Tylko ceny za bilety potrafią dziady podnosić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...