Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pomóż rodzicom trojaczków z Niedrzwicy Dużej

Utworzony przez kali, 26 maja 2010 r. o 07:38 Powrót do artykułu
~gość~ napisał:
Na wsiach tak jest: dziewczyna kończy zawodówkę, chłopak też, robią dziecko, biorą slub, mieszkają kątem u rodziny, ona siedzi w domu, niańczy dzieci a on pracuje dorywczo na budowie. Rodza się kolejne dzieci, na utrzymanie których nie ma pieniędzy, bo pieniądze , jak wiadomo, biora się z głowy. A jak ktoś ma w głowie siano, to klepie bide do końca i wystaje w kolejce po zasiłki. Dzieci wychowane w takim "kąforcie" robia potem to samo: brak wykształcenia, brak pracy, wyciąganie ręki do ludzi po pomoc...
Ja jestem ze wsi i akurat z Toba sie nie zgodze,nie obrazaj innych oceniajac tych ludzi! Nigdy nie stałam za zasiłkiem,moze to szok dla Ciebie ale prace tez mam(nie w budowlance ale na urzedowym stanowisku,i nie jestem po zawodówce!!!!). Myślisz ze ludzie ze wsi sa gorsi! To sie myslisz!!! Nie oceniaj wszystkich po jednym przykładzie!!!1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na wsiach tak jest: dziewczyna kończy zawodówkę, chłopak też, robią dziecko, biorą slub, mieszkają kątem u rodziny, ona siedzi w domu, niańczy dzieci a on pracuje dorywczo na budowie. Rodza się kolejne dzieci, na utrzymanie których nie ma pieniędzy, bo pieniądze , jak wiadomo, biora się z głowy. A jak ktoś ma w głowie siano, to klepie bide do końca i wystaje w kolejce po zasiłki. Dzieci wychowane w takim "kąforcie" robia potem to samo: brak wykształcenia, brak pracy, wyciąganie ręki do ludzi po pomoc.. mieszczuch wielki hehe a słoma wystaje.myśli że w mieście nie ma tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem ojcem bliźniaków, ciąża mnoga była dla nas wielkim zaskoczeniem, tym bardziej że po pierwszym usg nic na to nie wskazywało. Więc zapewniam niedowiarków, że tego nie da się zaplanować. sytuacja i koszty przy dwójce dzieci NA RAZ jest zupełnie inna niż przy jednym. Dodam, że oboje z żoną mamy wyższe wykształcenie, pracę i nie jest lekko, szczególnie teraz, kiedy pracodawcy wykorzystują słowo "kryzys". Nie popieram oszczerstw skierowanych w stronę tych ludzi i mam wrażenie, że zabierają głos osoby, które w ogóle nie mają pojęcia o zajmowaniu się więcej niż jednym dzieckiem, w tym samym wieku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ugo napisał:
Do AAA to nie głupota a rzeczywistość!!!!! kto nie kręci i nie mota ten nie żyje! Człowiek uczciwy nie ma co szukać na tym świecie! a w szczególności w Niedrzwicy Dużej trzeba się przejść po gminie jak dają zapomogi i pozbierać pijaczków po rowach! a nie głupoty wypisywać! Nasza Pomoc Społeczna pomaga ale komu? Żadnej kontroli nie ma a jak jest to zapowiedziana na tydzień na przód! to jakby ksiądz po kolędzie chodził! Wstyd i hańba że przyszło mi żyć w takiej Gminie!!!!! Gmina bogata niech pomaga ja nie mam na chleb,opłaty i nie pomogę! mogę dać sprawdzoną radę? Pani Wioletta niech poda męża o alimenty na dodatek separacja i mąż na odwyk (większa kasa) a kasy jej i dzieciom w życiu nigdy nie zabraknie! Mężowi nic nie zrobią takie mamy prawo w tym kraju. W mojej okolicy tzw. Niedrzwicy Dużej cz.1 90% tak żyje i nie narzeka! to nie bajka a 100% fakty! nie chce operować tu nazwiskami bo to nie miejsce i nie pora na takie wypowiedzi! Pozdrawiam*
na chleb nie masz a na internet cię stać to znaczy ze u ciebie też panuje wielka patologia i nieadekwatne roporządzanie piniążkami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MiX napisał:
Owszem można mówić, że było się nie starać o kolejne dzieci - bo najbardziej właśnie szkoda jest tych dzieci !!!! I nie chodzi o ocenianie tych ludzi tylko stwierdzenie faktu - człowiek po to ma rozum żeby z niego korzystać. Bo ja nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rodzę dzieci z nadzieję, że "jakoś to będzie" "ktoś pomoże". Skrajna nieodpowiedzialność i bezmyślność !!!!
Niestety na ilość dzieciaczków podczas jednej ciąży nie mamy wpływu- to po prostu się wydarzyło - może gdyby było to ciąża pojedyńcz to nie prosili by o pomoc - wiele osób ma nieplanowane dzieci i to bogaci i wykształceni - nie ma stuprocentowego zabezpieczenia - opócz oczywiście celibatu- więc się tak nie wymądrzaj bo może któregoś dnia okaże sie że tobie też sytuacja wymknie sie spod kontroli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie wiesz [gościówa] że w Niedrzwicy internet i komputery są za darmo? Ha ha ha trzeba tylko chcieć i być nie-zaradnym! bo tylko tacy mają takie przywileje i gratisy!!! a trzeba jeszcze wiedzieć do których drzwi zapukać? Wszystkie informacje są na stronie Niedrzwicy Dużej kto czyta ten ma!!!!!! Ha ha ha:lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Na wsiach tak jest: dziewczyna kończy zawodówkę, chłopak też, robią dziecko, biorą slub, mieszkają kątem u rodziny, ona siedzi w domu, niańczy dzieci a on pracuje dorywczo na budowie. Rodza się kolejne dzieci, na utrzymanie których nie ma pieniędzy, bo pieniądze , jak wiadomo, biora się z głowy. A jak ktoś ma w głowie siano, to klepie bide do końca i wystaje w kolejce po zasiłki. Dzieci wychowane w takim "kąforcie" robia potem to samo: brak wykształcenia, brak pracy, wyciąganie ręki do ludzi po pomoc...
W mieście też to jest-tylko opieka jeszcze do mieszkania się dokłada...tylko po te pieniądze autkami podjeżdżają.... Poza tym-nie chcecie to nie pomagajcie,ale przestańcie kłapać i oceniać-bo nigdy do końca nie wiemy,czy kiedyś sami nie będziemy potrzebowali czyjejś pomocy,albo choć słowa wsparcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ugo napisał:
To nie wiesz [gościówa] że w Niedrzwicy internet i komputery są za darmo? Ha ha ha trzeba tylko chcieć i być nie-zaradnym! bo tylko tacy mają takie przywileje i gratisy!!! a trzeba jeszcze wiedzieć do których drzwi zapukać? Wszystkie informacje są na stronie Niedrzwicy Dużej kto czyta ten ma!!!!!! Ha ha ha:lol:
Widocznie niepotrzebują chleba powszedniego skoro nie potrafią - go załatwić a komputery tak A do tego mają mnóstwo czasu i wypisują takie bzdury- a tak naprawde zawiść ich zżera że ktoś pomoże tej rodzinie a myśleli "niech bide klepią"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moge pomóc mam ciuszki dla dziewczynek. ale jak ? jakiś namiar to paczkę wyślę albo podrzucę . a tu nic ... pani redaktor MYŚLEĆ !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam niektóre z tych wypowiedzi to śmiać mi się chce. Ludzie znajdźcie sobie normalne zajęcie a nie wypisujecie głupoty. Ciekawe kto z was znalazł się w takiej sytuacji, że teraz takich mądrych rad udziela. Osobiście znam opisywaną rodzinę. Wychowywali 2 dzieci, teraz muszą wychować 5, i jakby mieli na to środki, to nie było by tego tematu. A jak ktoś nie jest zainteresowany, tylko szuka sposobu na obnoszenie się ze swoją frustracją i deb***izmem to niech szuka dalej. Dobrze, że ktoś chce im pomóc, i że są normalni ludzie, którzy zdają sobie sprawę co to znaczy mieć trójkę dzieci zamiast jednego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Na wsiach tak jest: dziewczyna kończy zawodówkę, chłopak też, robią dziecko, biorą slub, mieszkają kątem u rodziny, ona siedzi w domu, niańczy dzieci a on pracuje dorywczo na budowie. Rodza się kolejne dzieci, na utrzymanie których nie ma pieniędzy, bo pieniądze , jak wiadomo, biora się z głowy. A jak ktoś ma w głowie siano, to klepie bide do końca i wystaje w kolejce po zasiłki. Dzieci wychowane w takim "kąforcie" robia potem to samo: brak wykształcenia, brak pracy, wyciąganie ręki do ludzi po pomoc...
Człowieku co ty wygadujesz. Wychowałam się i mieszkam na wsi tak samo zresztą jak mój mąż oboje jesteśmy po studiach, pracujemy mamy po dwadzieścia parę lat a po ślubie jesteśmy trochę ponad rok. O dzieciach zaczynamy dopiero teraz myśleć. Więc nie uogólniaj, że na wsiach tak jest, że kończą zawodówki potem kolejno wpadka, wesele, pomoc społeczna, kolejna wpadka, następne dziecko i tak dalej aż do szóstki dzieci i zawsze pomoc społeczna i wyciąganie ręki. Na wsiach nie mieszka tylko ciemna masa bez wykształcenia i aspiracji. Osobiście znam bardzo wiele osób, które skończyły "zawodówki" i tak dobrze radzą sobie w życiu że większość by chciała tak dobrze stać materialnie i pomimo tego jaką szkołę skończyli to są to niezwykle inteligentni i oczytani ludzie. Fakt, że w tym konkretnym przypadku zabrakło zdrowego rozsądku ale to nie wina tego że mieszkają na wsi i skończyli zawodówki po prostu w otoczeniu każdego z nas znajdą się ludzie z takim a nie innym podejściem do życia, że im się wszystko należy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam osobiście tą rodzinę i jest na prawdę w ciężkiej sytuacji. A Ci wszyscy którzy nie wierzą w to i nie chcą pomagać to nie musicie i bez tego muszą jakoś dać radę. Wszystkie osoby z dobrym sercem proszę o pomoc. Gdy Wioletta dowiedziała się że będą trojaczki była w szoku co miała zrobić? Musi je wychować a jedno to nie to samo co troje prawda? Jakoś na razie dają sobie radę co będzie dalej nie wiem ale na pewno cała rodzina będzie ich wspierać i pomagać im. Nawet bez pomocy tych osób które tutaj na forum są nie miłe i nie życzliwe. I tu apel nie wypowiadajcie się jak nie wiecie jak jest naprawdę. A czemu zdecydowali się na dzieci?? A czemu to a czemu tamto? Boże ludzie zrozumcie jedno dziecko nie potrzebowali by pomocy ale jest ich troje to spory wydatek a jeszcze mają dwójkę. Ciekawe jak Wy byście się znaleźli w takiej sytuacji co byście zrobili ale nie umiecie sobie tego wyobrazić bo na ich miejscu nie jesteście. Z tego co mi wiadomo Wioletta chodziła do gminy i pytała o pomoc powiedzieli jej że na pewno mieszkania nie dostaną innego i że na pomoc mogą liczyć ale bardzo małą bo gmina nie ma pieniędzy została odprawiona z kwitkiem szukała pomocy u innych z gminy niestety to samo. Zasiłku też nie ma bo gmina woli go dawać pijakom niż ludziom w trudnej sytuacji finansowej. Ludzie jeśli macie coś mądrego do powiedzenia to piszcie ale nie wypisujcie takich głupot.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaa napisał:
Po pierwsze: Od 9 miesiecy wiedzieli ze rodzina im się powiększy, więc mogli zacząć wcześniej starać się o pomoc. Po drugie: mi tez lada dzień urodzi się dziecko i nie wołam zeby ludzie mi pomagali. Po trzecie: jezeli mają tak trudną sytuację jak została opisana to powinni mieć zasiłek bez problemu! Tylko ze w tej gminie (sama tu mieszkam) w pierwszej kolejności zasiłek otrzymują żule i kobiety, których mężowie są za granicą...
Po pierwsze tak wiedzieli ale nie od 9 miesięcy tylko od około 6 miesięcy. Po drugie właśnie tobie lada dzień urodzi się dziecko "DZIECKO" podkreślam to bo to jest jedno dziecko a nie troje. Pomnóż sobie teraz te wydatki na Twoje dziecko przez trzy Po trzecie Byli w gminie u wójta nic konkretnego im nie powiedział tak jak Pani mówi w pierwszej kolejności otrzymują go inny ludzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mix napisał:
Nie rozumiem jednego - skoro rodzina nie ma własnego domu i tylko jeden rodzic pracuje to jak może decydować się na kolejne dzieci ???????????? Może mi ktoś to wyjaśni bo ja takiego postępowania nie rozumiem.... A potem rozkładać ręce i liczyć na ludzi dobrej woli, bo sami nie są w stanie zapewnić nawet podstawowego minimum - nie mówiąc już o niczym więcej - bo wózek, wanienka, ubranka to minimum. Dla mnie głupota ludzka i nieodpowiedzialność nie zna granic. Rozumiem jeśli rodzina nagle znajdzie się w trudnej sytuacji - rodzice stracą dom, pracę itp. Ale z premedytacją - nie mając nic decydować się na kolejne dzieci to głupota!!!!!
A nie pomyślałaś o tym że te dzieci nie były planowane ile ludziom się tak zdarza co? a tu jeszcze troje. Człowieku to nie jest premedytacja! tak wiesz mieli ciężko już z dwójką dzieci i pomyśleli wiecie co zrobimy sobie jeszcze więcej dzieci a może będą trojaczki to ludzie będą nam pomagać będziemy mieli dużo kasy i pieniędzy TAK to dobra decyzja. Weź się zastanów co piszesz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Na wsiach tak jest: dziewczyna kończy zawodówkę, chłopak też, robią dziecko, biorą slub, mieszkają kątem u rodziny, ona siedzi w domu, niańczy dzieci a on pracuje dorywczo na budowie. Rodza się kolejne dzieci, na utrzymanie których nie ma pieniędzy, bo pieniądze , jak wiadomo, biora się z głowy. A jak ktoś ma w głowie siano, to klepie bide do końca i wystaje w kolejce po zasiłki. Dzieci wychowane w takim "kąforcie" robia potem to samo: brak wykształcenia, brak pracy, wyciąganie ręki do ludzi po pomoc...
Ciekawe czy Ty masz tak poukładane w głowie i nie masz siana????a może sam/a skończyłaś zawodówke???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A nie pomyślałaś o tym że te dzieci nie były planowane ile ludziom się tak zdarza co? a tu jeszcze troje. Człowieku to nie jest premedytacja! tak wiesz mieli ciężko już z dwójką dzieci i pomyśleli wiecie co zrobimy sobie jeszcze więcej dzieci a może będą trojaczki to ludzie będą nam pomagać będziemy mieli dużo kasy i pieniędzy TAK to dobra decyzja. Weź się zastanów co piszesz
Tak bywa że dzieci mogą byc nie planowane!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MiX napisał:
Owszem można mówić, że było się nie starać o kolejne dzieci - bo najbardziej właśnie szkoda jest tych dzieci !!!! I nie chodzi o ocenianie tych ludzi tylko stwierdzenie faktu - człowiek po to ma rozum żeby z niego korzystać. Bo ja nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rodzę dzieci z nadzieję, że "jakoś to będzie" "ktoś pomoże". Skrajna nieodpowiedzialność i bezmyślność !!!!
Z jednym dzieckiem by sobie poradzili ale że wyszło że troje to zrozum to że nie myśleli o tym jakoś to będzie róbmy dziecko tylko że wyszło że troję to nie ich wina to już przyroda tak zrobiła. Nie chcesz nie pomagaj bez Ciebie tez poradza sobie bo muszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
Człowieku co ty wygadujesz. Wychowałam się i mieszkam na wsi tak samo zresztą jak mój mąż oboje jesteśmy po studiach, pracujemy mamy po dwadzieścia parę lat a po ślubie jesteśmy trochę ponad rok. O dzieciach zaczynamy dopiero teraz myśleć. Więc nie uogólniaj, że na wsiach tak jest, że kończą zawodówki potem kolejno wpadka, wesele, pomoc społeczna, kolejna wpadka, następne dziecko i tak dalej aż do szóstki dzieci i zawsze pomoc społeczna i wyciąganie ręki. Na wsiach nie mieszka tylko ciemna masa bez wykształcenia i aspiracji. Osobiście znam bardzo wiele osób, które skończyły "zawodówki" i tak dobrze radzą sobie w życiu że większość by chciała tak dobrze stać materialnie i pomimo tego jaką szkołę skończyli to są to niezwykle inteligentni i oczytani ludzie. Fakt, że w tym konkretnym przypadku zabrakło zdrowego rozsądku ale to nie wina tego że mieszkają na wsi i skończyli zawodówki po prostu w otoczeniu każdego z nas znajdą się ludzie z takim a nie innym podejściem do życia, że im się wszystko należy.
Może sam jesteś ciemny i skończyłeś zawodówke że obrażasz ludzi ze wsi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
malone napisał:
moge pomóc mam ciuszki dla dziewczynek. ale jak ? jakiś namiar to paczkę wyślę albo podrzucę . a tu nic ... pani redaktor MYŚLEĆ !!!
jeśli możesz pomóc zadzwoń do redakcji 81 46 26 863 lub 81 46 26 817
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ugo napisał:
Do AAA to nie głupota a rzeczywistość!!!!! kto nie kręci i nie mota ten nie żyje! Człowiek uczciwy nie ma co szukać na tym świecie! a w szczególności w Niedrzwicy Dużej trzeba się przejść po gminie jak dają zapomogi i pozbierać pijaczków po rowach! a nie głupoty wypisywać! Nasza Pomoc Społeczna pomaga ale komu? Żadnej kontroli nie ma a jak jest to zapowiedziana na tydzień na przód! to jakby ksiądz po kolędzie chodził! Wstyd i hańba że przyszło mi żyć w takiej Gminie!!!!! Gmina bogata niech pomaga ja nie mam na chleb,opłaty i nie pomogę! mogę dać sprawdzoną radę? Pani Wioletta niech poda męża o alimenty na dodatek separacja i mąż na odwyk (większa kasa) a kasy jej i dzieciom w życiu nigdy nie zabraknie! Mężowi nic nie zrobią takie mamy prawo w tym kraju. W mojej okolicy tzw. Niedrzwicy Dużej cz.1 90% tak żyje i nie narzeka! to nie bajka a 100% fakty! nie chce operować tu nazwiskami bo to nie miejsce i nie pora na takie wypowiedzi! Pozdrawiam*
Do tej wypowiedzi tylko jeden komentarz: Stuknij się w głowę z takimi pomysłami!!!!!!!! Sama tak zrób A na komputer masz pieniądze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...