Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Poszukiwaczy zaginionych czołgów

Utworzony przez Jacek, 23 listopada 2007 r. o 20:08 Powrót do artykułu
Witam.Mam pytanie skąd pochodzą pokazane na zdjęciach w artykule tankietki?Pozdrawiam wszystkich miłośników militariów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak je znajdą to powinni wyeksponowac w Lublinie, gdzie większa liczba ludzi mogłaby je podziwiac i mogłoby powstac cos w rodzaju muzeum Wojska Polskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to miejsce nazywa się Muzeum Broni Pancernej i mieści się w Poznaniu. Jestem lubelskim patriotą, ale w Lublinie stałyby i rdzewiały, a tam są warunki do tego, aby je odrestaurować, a nawet doprowadzić do pełnej sprawności technicznej. Zajmuje to sporo czasu. Na razie życzę owocnych poszukiwań i trzymam kciuki za odnalezienie chociaż jednego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam tu pewne wątpliwości. Wg posiadanych przeze mnie danych, 4.Baon Pancerny w swojej pokojowej strukturze posiadał: kompanię czołgów rozpoznawczych (13 TK-3), szwadron pancerny wz.34, kompanię gospodarczą i kolumnę samochodową jako pododdziały starszego rocznika, oraz: kompanię pancerną (1 SP + 6 TK), kompanię szkolną, kompanię motorową typ I i pluton JHP - jako pododdziały młodszego rocznika. Jeżeli już odbywało się wycofanie z Brześcia, to nie batalionu, lecz jego pozostałości po mobilizacji. Ponadto, wymieniona lista jednostek zmobilizowanych przez 4.Baon jest niepełna. Wskazane byłoby wspomnieć również o innych oddziałach mobilizowanych prze ten batalion, mimo, że z natury swojej organizacji nie były przeznaczone do bezpośredniej walki, a były to: kolumna samochodów sanitarnych PCK typ I nr 901, kolumna samochodów ciężarowych typ I nr 951, kolumna samochodów sanitarnych PCK typ I nr 902, kolumna samochodów ciężarowych typ I nr 952, park ruchomy broni pancernej [bez czołówki] nr 9, czołówka reperacyjna nr 91, kolumna samochodów osobowych i sanitarnych w kraju nr 9 oraz park stały broni pancernej [bez czołówki] nr 91. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Biłgoraju też był pałac który został zniszczony w czasie pierwszej wojny, a otaczał go ogromny park z kanałami i małym jeziorkiem , dzisiaj po pałacu śladów żadnych nie ma bo został rozebrany całkowicie-pozostał jedynie park który sie zwie małpi gaj.Nie wiem czy tam ktoś czegoś szukał ale przekreślona nazwa miasta może świadczyć o końcu miejscowości ... To tylko moje spekulacje ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Są jakieś nowe ustalenia co do tych tankietek chłopak z Łęcznej odkodował tą notatke wydobył z niej współrzędne geograficzne a to wszystko na podstawie relacji . W relacji słyszał jak jakiś dziaduszech się chwalił że sporządził mapę ukrycia tankietek . Z resztą co będę wam opowiadał zobaczcie sami   ***s://***youtube.com/watch?v=l3bbwdTSzwk&t=1470s
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...