Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Abu dabi napisał:
Gdzie są władze ??????? W Licheniu, przypodobują się zwierzchnikom w koloratkach.
o przepraszam, widziałem Wszechwładnego Bronka gajowego na wałach, jak pocieszał ludzi, że do powodzi można się przyzwyczaić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie gdzie już dotarła woda z Zastowa? Do jakiej miejscowości doszła? Chodzi mi o tereny w stronę Zagłoby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, czy wy naprawdę nie rozumiecie że w Starostwie, Zarządzie Melioracji i we wszystkich tych innych instytucjach nie ma kasy?? W tv widziałem dyrektora Instytutu Geologicznego, który stwierdził że może teraz dostaną wreszcie dostęp do map satelitarnych by mieć dokładny obraz postępowania osuwisk. Ludzie, na świecie instytuty geologiczne korzystają z satelitów od co najmniej 10 lat. W polskich urzędach, instytucjach nie ma na papier toaletowy, młodzi zatrudniani są za najniższą krajową, nie ma kasy na nic. Skąd ma się więc nagle wziąć kasa na wały, sprzęt, ludzi?? Zrozumcie, ostatnie lata liberalnych rządów oskubały Polskę z kasy do samego cna. Trzeba coś zmienić i to szybko, bo w razie następnego kataklizmu będzie jeszcze gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krystyna napisał:
Ludzie, czy wy naprawdę nie rozumiecie że w Starostwie, Zarządzie Melioracji i we wszystkich tych innych instytucjach nie ma kasy?? W tv widziałem dyrektora Instytutu Geologicznego, który stwierdził że może teraz dostaną wreszcie dostęp do map satelitarnych by mieć dokładny obraz postępowania osuwisk. Ludzie, na świecie instytuty geologiczne korzystają z satelitów od co najmniej 10 lat. W polskich urzędach, instytucjach nie ma na papier toaletowy, młodzi zatrudniani są za najniższą krajową, nie ma kasy na nic. Skąd ma się więc nagle wziąć kasa na wały, sprzęt, ludzi?? Zrozumcie, ostatnie lata liberalnych rządów oskubały Polskę z kasy do samego cna. Trzeba coś zmienić i to szybko, bo w razie następnego kataklizmu będzie jeszcze gorzej.
Dzięki za wspomożenie, ludzie muszą zrozumieć skąd wzięło się ich nieszczęście. Osobiście pamiętam czasy, kiedy prace melioracyjne szły pełną parą i nikomu to nie przeszkadzało. Ludzie mieli pracę, fabryki zajęcie, rzeki nieustannie regulowano, obecne wały pochodzą z tamtych działań, niestety teraz zaniedbane, w szczególności przez ostatnie rządy. Powtórzę: czasem nieszczęście mniej boli, jeśli widzimy, że wszyscy robili wszystko, by mu zapobiec!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paligłup napisał:
o przepraszam, widziałem Wszechwładnego Bronka gajowego na wałach, jak pocieszał ludzi, że do powodzi można się przyzwyczaić
Podziwiam Cię, że tak potrafisz całymi dniami i po wszystkich forach wypisywać swoje "mądrości". Znajdź sobie może jakieś hobby, bo rzeczywiście palisz głupa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie niech wojewoda czy starosta sle listy i prosby o wsparcie do wladz centralnych. Jesli beda odpowiedzi negatywne pokazcie nam szczegoly .Kto odpowiedzialny jest za decyzje odmowna,ktory minister,partia to jak przyjada na waly to my ich odpowiednio powitamy.Z drugiej strony -piszecie nie ma na nic pieniedzy a byl dzis wizytowac minister Miller z MSWiA ,CZY KTOS WYGRNAL MU PRAWDE ,ZE NIE MA KASY ,A NIE MA BO RZAD NIE WYASYGNOWAL NA TO SRODKOW? Jak znam zycie to wszyscy mu slodzili a nikt nie mial odwagi powiedziec mu prawdy w oczy.Samorzadowcy i wy w rzadzie -wy macie sluzyc spoleczenstwu a nie na odwrot. Druga spraw -ta wyrwe mozna bylo zabezpieczyc przez ten czas kiedy woda zeszla i zaplacic firmom za uzycie sprzetu i prace przez cala dobe.Prosty rachunek ekonomiczny,nawet gdyby za zabepieczenie tej wyrwy zawolano500tys.zl lub wiecej to to napewno kosztowalo by mniej niz kolejna ewakuacja i zaangazowanie sil i srodkow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trudno musi tyle kosztować, bo gdyby ogłosili stan klęski żywiołowej to firmy musiały by udostępnić sprzęt i pracowników. Może po to jest ta druga fala, żeby się ktoś obudził? nie mogę sobie wyobrazić co czują ludzie którzy już zaczynali porządkować swoje domy, cieszyli się, że żyją a teraz tak ich zaleje, że trzeba będzie pewnie jakąś część domów wyburzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krystyna napisala o braku funduszy na wszystko-opublikujcie dokumenty potwierdzajace odmowe wsparcia,brak srodkow itp. W tym momencie prawdziwie obiektyne media powinny to skonfrontowac z oficjalna propaganda rzadu jakoby w Polsce nie bylo kryzysu i to ze niby jestemy zielona wyspa na mapie Europy. PS.-teraz to na pewno bedziemy zielona wyspa,tyle wody co nawodnilo nasz kraj to bedzie naprwde zielono.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tmn, masz moje poparcie, tak trzymaj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie muszą przejrzeć na oczy! Przekonać się, kto jest ich przyjacielem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tmn napisał:
...Druga spraw -ta wyrwe mozna bylo zabezpieczyc przez ten czas kiedy woda zeszla i zaplacic firmom za uzycie sprzetu i prace przez cala dobe.Prosty rachunek ekonomiczny,nawet gdyby za zabepieczenie tej wyrwy zawolano500tys.zl lub wiecej to to napewno kosztowalo by mniej niz kolejna ewakuacja i zaangazowanie sil i srodkow.
Służby ratownicze i porządkowe, sprzęt itd używane podczas utrzymuje MSWiA, a wynajętej firmie musiałaby zapłacić gmina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
trudno musi tyle kosztować, bo gdyby ogłosili stan klęski żywiołowej to firmy musiały by udostępnić sprzęt i pracowników. Może po to jest ta druga fala, żeby się ktoś obudził? nie mogę sobie wyobrazić co czują ludzie którzy już zaczynali porządkować swoje domy, cieszyli się, że żyją a teraz tak ich zaleje, że trzeba będzie pewnie jakąś część domów wyburzyć.
Skąd Ty się człowieku urwałeś? Nikt nie musiałby niczego udostępniać bezpłatnie, ani sprzętu, ani ludzi, to nie jest wojna. A odpłatnie można sobie sprzęt i ludzi wynająć bez problemu. Podstawowym skutkiem byłoby zrzeczenie się odpowiedzialności przez ubezpieczycieli, jako że nie odpowiadają oni za straty spowodowane w wyniku klęsk żywiołowych. Jak masz pisać byle co, to lepiej nie pisz wcale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tmn napisał:
######www.trans-syp.pl/ladowarki.html -TAKIM SPRZETEM UDALOBY SIE ZALATACTA WYRWE I WZMOCNIC WAL W NEWRALGICZNYCH MIEJSCACH.
Ty myślisz że tam jest autostrada ? tam bylo bagno i ten Twoj ciezki sprzet by tam nie wjechal. A jeśli chodzi o sytuacje to 2 h temu wody nie było jeszcze w Zagłobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tmn napisał:
Krystyna napisala o braku funduszy na wszystko-opublikujcie dokumenty potwierdzajace odmowe wsparcia,brak srodkow itp. W tym momencie prawdziwie obiektyne media powinny to skonfrontowac z oficjalna propaganda rzadu jakoby w Polsce nie bylo kryzysu i to ze niby jestemy zielona wyspa na mapie Europy. PS.-teraz to na pewno bedziemy zielona wyspa,tyle wody co nawodnilo nasz kraj to bedzie naprwde zielono.
W Polsce nie ma właściwie mediów obiektywnych. Dziś np. w TVN24 powiedzieli, że w nalocie izrealskich komandosów zginęło "9 aktywistów", niby podali prawdę, ale osób zginęło 19, w tym 9 aktywistów, tak to jest z polskimi a właściwie polskojęzycznymi mediami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze jedna sprawa-ze niby nie ma kasy w urzedach.a przerost zatrudnienia to co ? Poczawszy od gminy ,starostwaitd.Ludzie -mamy 21 wiek,komputery,internet. Kiedys wszystkie papiery trzeba bylo pisac recznie,a dzis mamy pogramy komputerowe do pisania ,liczenia,wykresow itd.Dlaczego do tej pory wszystko musimy zalatwiac bezposrednio w urzedach,a nie przez internet jak w normalnych europejskich krajach,gdzie to jest standardem. Na chlopski rozum-wiecej komputerow,internet,drukarek,szybka lacznosc = mniejsza ilosc pracownikow, a jest na odwrot. W miasteczkach typu Opole Lub. starostwo i jednostki samorzad. sa najwiekszym pracodawca w miescie.Jestem pewien ,ze prywatna firma wykonala by prace starostwa przy liczbie etatow zredukowanej o 50-60%. Wiem i doceniam to ,ze sa tam tez prawadziwi urzednicy wykonujacy swoje obowiazki z zaangazowaniem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Luka a jak myslisz ,gdy remontowano wal na Majdanach to czy tam nie bylo bagna?Bylo i to spore ale jest sprzet ktory daje rade w tego typu warunkach typu kral ,ural, star 266 itp. Plyty betonowe tez mozna bylo ulozyc i to szybko -wystarczylo auto z HIAB-em na skrzyni [dzwigiem]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do bagna -w Sandomierzu buduja drugi most i tam tez jest mokro ale daja rade.Dzis mozna zrobic wszystko -pytanie tylko za ile
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tvn, i inne stacje tv oraz stacje radiowe typu radio zet lub rmf fm nawet nie probuja udawac ,ze sa obiektywne. Lecz mamy jeszcze male niezalezne stacje radiowe i one moglyby pokusic sie o ruszenie tego tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krystyna napisał:
Ludzie, czy wy naprawdę nie rozumiecie że w Starostwie, Zarządzie Melioracji i we wszystkich tych innych instytucjach nie ma kasy?? W tv widziałem dyrektora Instytutu Geologicznego, który stwierdził że może teraz dostaną wreszcie dostęp do map satelitarnych by mieć dokładny obraz postępowania osuwisk. Ludzie, na świecie instytuty geologiczne korzystają z satelitów od co najmniej 10 lat. W polskich urzędach, instytucjach nie ma na papier toaletowy, młodzi zatrudniani są za najniższą krajową, nie ma kasy na nic. Skąd ma się więc nagle wziąć kasa na wały, sprzęt, ludzi?? Zrozumcie, ostatnie lata liberalnych rządów oskubały Polskę z kasy do samego cna. Trzeba coś zmienić i to szybko, bo w razie następnego kataklizmu będzie jeszcze gorzej.
Krysia wierzysz w to że nie ma kasy??? Bo ja wierze w to że nie chcą dać... kasy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lala napisał:
Tez nurtuje mnie to pytanie dlaczego w Świniarach można było przeciwdziałać fali, próbowali ja załatać, wysadzili cześć wału żeby ta woda wypłeneła a w Wilkowa nawet nie próbowali radtować. Pozwolili się wykrwawić tej gminie! Wałaśnie wczoraj słyszałam w radiu jak to wysłano najlepszy sprzęt do ratowania przerwanego wału w miejscowości Świniary. A gminie Wilków kto pomoże??? Sami ludzie tam nie wystarczą!
właśnie o to mi chodzi, że Lubelskie maja wszyscy w du***! ważna jest Waraszawka a nas może topić, a co na wschodzie i tak jest bida! nawołuje do bojkotu fali! FALO WYpier***AJ!!!! RZĄDZIE WYpier***AJ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...