Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ISS napisał:
Ktoś mi może pomóc rozwiać wątpliwości?
Rachmistrzowie!! 1) Spisujemy od 0,1ha, lub mniej, jeśli użytkownik ma określoną liczbę zwierząt, czy od 1ha i dalej jak wcześniej? 2) uprawa warzyw dla siebie, nawet powyżej 0,1 ha, to brak gospodarstwa, prawda? 3) jak w gospodarstwie X stwierdzę, że nie ma gospodarstwa (te warzywa tylko na własny użytek), a mieszka tam syn/córka, której przekazał użytkownik ziemię, ale gdzieś indziej, a tej z warzywami nie, to mam spisać taką osobę (przypisana ziemia, jest poza moim obwodem) 4) adres gospodarstwa w bloku - to brak gospodarstwa, prawda? A jeśli osoba z tego bloku, ma gdzieś indziej gosp, to spisuję dane i weryfikacja niemożliwa? A jak mapy starczy, to mogę z odległości przenieść chorągiewkę z lokalizacją na to gospodarstwo? POMOCY, u nas na szkoleniu (Podlaskie) namieszali, że nie mam jasności. I też tej synchronizacji nie mogę zrobić. Raz się udała - 1 adres zaliczony, zrobiono pełną synchronizację, bo się rozsypało i ten jeden adres się NIE ZAPISAł. Trzeba było jeszcze raz go weryfikować. //////////////////// No więc wg moich informacji to jest tak: pkt nr 1: tak jest jak napisałeś pkt nr 2: to zależy, czy te uprawy dla siebie to jedyne uprawy czy nie; jeżeli nie ma innych upraw poza tymi dla siebie, to się nie spisuje ale leżeli oprócz nich są także inne, to spisujemy; tylko nie wpisuje się w urządzenie upraw, które są w tzw ogródkach przydomowych, bo to się nie liczy do ogólnych upraw gospodarstwa; pkt nr 3: Tak, musisz spisać taką osobę (ten syn/córka czy komu on tam to gospodarstwo oddał) bo w tym miejscu będzie siedziba użytkownika gospodarstwa (nowego użytkownika, bo stary już nim nie jest, skoro oddał gospodarstwo synkowi); tutaj potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika gospodarstwa. Jak ci wyskoczy weryfikacja lokalizacji gospodarstwa to tu ustawiasz, że weryfikacja jest niemożliwa, bo siedziba gospodarstwa (czyli tam, gdzie jest ziemia), jest w innej gminie i tam pójdzie weryfikować inny rachmistrz. Ty musisz tutaj zweryfikować tylko położenie siedziby użytkownika, bo on tu mieszka. pkt nr 4: Jeżeli adres gpospodarstwa jest w bloku, to wcale nie oznacza, ze gospodarstwa nie ma; w tym bloku może mieszkać użytkownik, który ma ziemię np 2km dalej za blokiem. Wtedy weryfikujesz jako adres użytkownika położenie tego bloku a następnie adres gospodarstwa te 2km dalej. Tylko z tym gospodarstwem raczej nie powinno się weryfikować przesuwając tylko mapę bo na odczycie z GPS będzie to widać, że nie byłeś de facto na miejscu (tam gdzie jest pole) i że dokonałeś weryfikacji będąc daleko od właściwego miejsca. W sytuacji gdy pole jest w innej gminie a u ciebie tylko w bloku mieszka użytkownik, to potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika; dla siedziby gospodarstwa ustawiasz że weryfikacja jest niemożliwa; (Z resztą tak jak pisałem w pkt nr 3). Chodzi o to, że jak nie zweryfikujesz siedziby użytkownika na swoim terenie, to nie dostaniesz później w spisie ankiety dla niego a za każdą ankietę płacą nam osobno Pozdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie w powiecie bialskim aktualizacje i pobieranie punktów zakończone pomyślnie ciekawa jestem czy tak różowo będzie wyglądało w terenie ? !?!? Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u nas na mazowszu to samo jedno wielkie gówno, Pozdrawiam i wytrwałości życzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja ciągle czekam żeby mi terminal oddali z serwisu z US bo wczoraj po wizycie w US i rozmowie z dyspozytorem, ze on nic nie możne i nie wie co i jak wysłał mnie do informatyków w US, no tel został, bo konfiguracja łączności była źle wgrana, przez co nie można było zaktualizować oprogramowania i puścić pełnej synchronizacji. Obiecywali ze już wczoraj naprawią mój terminal, potem ze dziś rano, a teraz ze popołudniu, a popołudniu powiedzą pewnie ze bedzie jutro. I wyjdzie na to ze tak jak mówi rzecznik GUS'u na spis wystarczy jeden dzień, bo więcej nie będzie zanim to wszystko normalnie zacznie działać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam raz jeszcze z powiatu bialskiego odpukać w niemalowane wszystko działa bez zastrzeżeń !!! Jak tam w innych powiatach ? Trzymam kciuki żeby zaczęło działać jeśli jeszcze nie działa a teco działają żeby działały bez zastrzeżeń Pozdrawiam Wszystkich Rachmistrzów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czarekcw napisał:
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
Powiedz dla lidera, żeby informatycy softline, czy gusu przesłali plik instalacyjny programu. Skopiuj na kartę (po podłączeniu pod usb będą 3 opcje trybu połączenia - to wybrać trzeba drugie, będzie jako dysk przenośny). Zainstaluj świeżą wersję na "urządzeniu", po instalacji powinno być pytanie o pełną synchronizacje - TAK, wykonaj. Jeśli nie zapyta: synchronizacja (zwykła, różnicowa - z pulpitu), a potem synchronizacja pełna. Bielsk Podlaski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy użytkownicy forum. Piszcie posty zwiazane ze spisem rolnym na http://forum.dziennikwschodni.pl/proba-spisu-rolnego-rachmistrzowie-odwiedza-gospodarstwa-t36043/page__st__300__gopid__328521&#entry328521
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas w opolskim MASAKRA!!!! Skończona jedna miejscowość, zrobiona synchronizacja i co...znowu pojawiają się punkty adresowoe z tej miejscowości nowe i bez nr posesji (zgaduj zgadula kto gdzie mieszka)..bałagan na maksa..jak teraz są takie problemy to co będzie z właściwym spisem??? Trzeba mieć dobre nerwy...pozdrawiam wszystkich rachmistrzów z POLSKI!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sabina z opolskiego - u nas też jedna wielka porażka. Wszystko się wiesza, ciągły brak połączenia z serwerem przedspis zaczeliśmy dopiero 13 sierpnia (tydzień do tyłu) i znów stoimy bałagan z punktami adresowymi dostaliśmy połowę z innej gminy ciekawe kto się tutaj nie wywiązuje z umowy rachmistrzowie? Kazali nam robić wszystko w trybie awaryjnym przez Pc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...