Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Praca w Bogdance i PZL-Świdnik: Zatrudnią po ok. 250 osób

Utworzony przez Chełmianin N, 26 lutego 2012 r. o 09:47
Panie autorze PAP,proszę wyjaśnić gdzie ta lubelsczyzna leży,określić teren lub wskazać mapę.Nadmieniam,że pole Stefanów leży na historycznej ZIEMI CHEŁMSKIEJ.A zatem proszę zapoznać się i wziąć sobie do serca i utrwalić w świadomości zdanie mądrzejszych. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011   Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.   KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zatrudnienie pewnie przez agencje zewnętrzne na umowy czasowe. Ciekawe którą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała za możliwość pracy dla ludzi ale jak mówi nam życie to rekrutacja będzie polegać na tym, że najważniejszym argumentem będą koneksje, znajomości i łapówki. Szkoda, że zniszczyli takie zakłady pracu lubelszczyzny jak odlewnia ursus gdzie było pracy dla wielu tysięcy rąk, dziś w zamian na Felinie powstał prywany pracodawca zatrudniający 8 osób /słownie osiem/ i to jest zajebisty sukces demokracji. Młodzi ludzie tej historii nie znają więc polecam to ich uwadze, bo najprędzej znajdą zatrudnienie "czyszcząc" buty niemcom, francuzom i innym nacjom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Chwała za możliwość pracy dla ludzi ale jak mówi nam życie to rekrutacja będzie polegać na tym, że najważniejszym argumentem będą koneksje, znajomości i łapówki. Szkoda, że zniszczyli takie zakłady pracu lubelszczyzny jak odlewnia ursus gdzie było pracy dla wielu tysięcy rąk, dziś w zamian na Felinie powstał prywany pracodawca zatrudniający 8 osób /słownie osiem/ i to jest zajebisty sukces demokracji. Młodzi ludzie tej historii nie znają więc polecam to ich uwadze, bo najprędzej znajdą zatrudnienie "czyszcząc" buty niemcom, francuzom i innym nacjom.
Gościu,a gdzie ta Twoja lubelszczyzna leży i jak jesteś grzeczny, to określ teren lub wskaz mapę.Czekam do dowody prawne i naukowe,bo z wpisu wynika,ze rozumiesz słowo HISTORIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech autor napisze prawde na temat PZL Świdnik, osoby przyjmowane od ponad roku są zatrudniane przez agencje pracy - na umowach śmieciowych. Były obietnice zatrudnienia przez zakład ale to tylko kłamstwo kierowników hal czy przedstawicieli agencji. Dostajesz umowe na 30 dni, bez dodatków, bez socjalnych, bez premii - bez niczego. Człowiek jest dyskryminowany pod każdym względem, łacznie z przydziałem ubioru czy pasty do rąk. Zarobki od 1300zł netto (czyli około 1700-1800 brutto) - za jednego pracownika agencja dostaje pule 2800zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie kompromitujcie się z tą lubelszczyzną i wklejaniem tego listu, bo i tak, każdy kto to czyta ma was gdzieś i nikogo to nie obchodzi. A lubeszczyzna to utarte powiedzenie i dla każdego dobrze funkcjonuje oprócz dla was, którzy żeście się tego uczepili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chelmiani N...krótka rada dla ciebie. Skończ pier....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma to jak być rylem ))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
r napisał:
nie kompromitujcie się z tą lubelszczyzną i wklejaniem tego listu, bo i tak, każdy kto to czyta ma was gdzieś i nikogo to nie obchodzi. A lubeszczyzna to utarte powiedzenie i dla każdego dobrze funkcjonuje oprócz dla was, którzy żeście się tego uczepili
Utartym powiedzeniem możesz sobie gadać przy piwku w knajpie,tak jak niegdyś sławny Radziwiłł "PANIE KOCHANKU".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Steve napisał:
Chelmiani N...krótka rada dla ciebie. Skończ pier....
Steve krótka rada dla Ciebie nie bądź tumanem w swoim środowisku i nie używaj słów rynsztokowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak podobno porzadna gazeta zatrudnia takich ignorantów delikatnie mówiąc co nie wiedza co to jest lubelszczyzna. W każdym tekscie o wojewodztwie lubelskim zawsze muszą wymyśleć tą nieszczęsno lubelszczyznę. Wstyd za taki poziom tekstów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie tak jest jak opisał kolega ,,Pracownik PZL" jest gówn...a pesja nikt nie liczy się z pracownikiem kierownicy obiecują zatrudnienie przez zakład a tak naprawdę nic się nie dzieje od agencji dostaje się 1 dzień urlopu miesiecznie po 2 miesiącach płacą za 2 dni urlopu lekka żenada brak jakich kolwiek możliwości rozwoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pracuję przez Agencję. Zarabiam 1500 do ręki, co miesiąc mam 2 dni urlopu, a jak nie wezmę to mi kasę wypłacają. Za pracę w nadgodzinach mi także płacą. Ja nie narzekam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuję prze Agencję napisał:
Ja pracuję przez Agencję. Zarabiam 1500 do ręki, co miesiąc mam 2 dni urlopu, a jak nie wezmę to mi kasę wypłacają. Za pracę w nadgodzinach mi także płacą. Ja nie narzekam.
Gosciu przestan reklamowac ta smieszna agencje,bo widze ze wypisujesz bzdury na kazdym forum.Jesli jest tak super to powiedz mi dlaczego widze te same ogłoszenia tej waszej agencji dotyczace zatrudnienia w pzl?Prawda jest taka ze zarabiasz max 1350 zeta na reke a reszta to doatek za urlop niewykorzystany lub nadgodziny.Co miesiac podpisujesz umowe zlecenie i nigdy nie bedziesz pełnowartosciowym pracownikiem pzl-a,bo on cie nie zatrudni,a raczej szybko sie ciebie pozbedzie.Nie wypisuj wiecej tych bzdur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chełmianin N napisał:
Utartym powiedzeniem możesz sobie gadać przy piwku w knajpie,tak jak niegdyś sławny Radziwiłł "PANIE KOCHANKU".
Oj Chełmianin,Chełmianin,jednak choroba się pogłębia,TVP Lublin na każdym kroku używa sformułowania Lubelszczyzna,wielu ludzi nauki używa też tego zwrotu,a dlaczego nie piszesz np.o Pilichonkach,Dyrekcji Górnej i Dolnej,Trubakowie i wielu innych "dzielnicach"Chełma a on też Lubelski,bo jak powstało to biedne województwo to nazwali Chełmskie,niektórzy w centrali nazywali Chełmińskie,używając tego zwrotu w samym Chełmie.Pan Konstanty Prożogo,Pan Longin Jan Okoń i wielu innych dobrze rozsławiało CHEŁMSZCZYZNĘ tak nazywali i żaden d...ń nie dostał z tego powodu zawału lub zwichnięcia psychicznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
były pracownik napisał:
Gosciu przestan reklamowac ta smieszna agencje,bo widze ze wypisujesz bzdury na kazdym forum.Jesli jest tak super to powiedz mi dlaczego widze te same ogłoszenia tej waszej agencji dotyczace zatrudnienia w pzl?Prawda jest taka ze zarabiasz max 1350 zeta na reke a reszta to doatek za urlop niewykorzystany lub nadgodziny.Co miesiac podpisujesz umowe zlecenie i nigdy nie bedziesz pełnowartosciowym pracownikiem pzl-a,bo on cie nie zatrudni,a raczej szybko sie ciebie pozbedzie.Nie wypisuj wiecej tych bzdur.
Popierem w 100%. Te skurczybyki w "białych kołnierzykach" skundlają robotników w naszym regionie na maxa, aby tylko wykazać się wynikiem ekonomicznym. Normalną robotę, w zgodzie z kodeksem pracy i ludzką przyzwoitością, bardzo ciężko u nas znaleźć, więc te "kierownicze łobuzy" korzystają z tego i podlizują się, aby utrzymać stanowisko. Jakieś niezależne związki zawodowe powinny podstawiać do rekrutacji swoich członków. Ci wyposażeni w pomoc prawną, powinni zatrudniając się i pracując zbierać odpowiednie dowody na tych skurczybyków i podawać ich do sądu, robić aferę w mediach, nie bojąc się utraty pracy. Myślę, że związki, które miałyby opłacanych przez siebie takich agentów pracowniczych rosłyby w siłę. To by była namacalna obrona naszych interesów. Jeśli nawet wszystko byłoby zgodne z prawem, ale zrobione tak, żeby skundlać pracowników za psie pieniądze, to tacy agenci powinni mieć odpowiednie możliwości "rozdmuchania" tego chińskiego naboru do pracy. No a taki RUCH PALIKOTA nie mógłby się tym zająć ? Mają kasę, chody w mediach... mogliby oddelegować kilku partyjniaków do tej roboty. Wiem, wiem, to zwykłe mrzonki, na robolach każdy chce "jeździć" (kołnierzyki, związki, partie... kler?), a nie bronić, wspierać, pomagać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Oj Chełmianin,Chełmianin,jednak choroba się pogłębia,TVP Lublin na każdym kroku używa sformułowania Lubelszczyzna,wielu ludzi nauki używa też tego zwrotu,a dlaczego nie piszesz np.o Pilichonkach,Dyrekcji Górnej i Dolnej,Trubakowie i wielu innych "dzielnicach"Chełma a on też Lubelski,bo jak powstało to biedne województwo to nazwali Chełmskie,niektórzy w centrali nazywali Chełmińskie,używając tego zwrotu w samym Chełmie.Pan Konstanty Prożogo,Pan Longin Jan Okoń i wielu innych dobrze rozsławiało CHEŁMSZCZYZNĘ tak nazywali i żaden d...ń nie dostał z tego powodu zawału lub zwichnięcia psychicznego.
Prawda boli,niewiedza rozumowi szkodzi,a kto używa słowo Lubelszczyzna na określenie województwa, za nieuka uchodzi.Ze mną mądrzejsi rozmawiali i na piśmie kłamstwo wyprostowali.Dziś z prawdą naukową, historyczną pogodzić się nie mogą i dalej rozpowszechniają i wciskają ciemnotę ludowi.Tuman,matoł czytać ze zrozumieniem nie umie i dalej tkwi w zakłamanej dumie.Panie kolego, kto prawdy nie szanuje i jej nie pojmuje,to logika wskazuje na to,że uchodzi za maniaka LUBELSZCZYZNIANEGO.Jeśli nie masz zwichnięcia psychicznego, to napisz do wspomnianych instytucji i powiedz im coś mądrego,żeby Ciebie uznali za zdrowego.Z tym problemem radę sobie dałem i dzięki Polskiej Akademii Nauk i Władzy prawdę przekazałem.Nieposłuszeństwo wobec stanu faktycznego jest anarchią Panie KOLEGO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chełmianin N napisał:
Prawda boli,niewiedza rozumowi szkodzi,a kto używa słowo Lubelszczyzna na określenie województwa, za nieuka uchodzi.Ze mną mądrzejsi rozmawiali i na piśmie kłamstwo wyprostowali.Dziś z prawdą naukową, historyczną pogodzić się nie mogą i dalej rozpowszechniają i wciskają ciemnotę ludowi.Tuman,matoł czytać ze zrozumieniem nie umie i dalej tkwi w zakłamanej dumie.Panie kolego, kto prawdy nie szanuje i jej nie pojmuje,to logika wskazuje na to,że uchodzi za maniaka LUBELSZCZYZNIANEGO.Jeśli nie masz zwichnięcia psychicznego, to napisz do wspomnianych instytucji i powiedz im coś mądrego,żeby Ciebie uznali za zdrowego.Z tym problemem radę sobie dałem i dzięki Polskiej Akademii Nauk i Władzy prawdę przekazałem.Nieposłuszeństwo wobec stanu faktycznego jest anarchią Panie KOLEGO.
Jak dorównasz Panu Janowi Longinowi Okoniowi w rymowaniu to pisz ,a tak wara.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak dorównasz Panu Janowi Longinowi Okoniowi w rymowaniu to pisz ,a tak wara.
Raz w życiu Pana Okonia w KOSMOSIE spotkałem, Pamiętam, parę pytań zadałem i się rozczarowałem. Nie bujam w obłokach i fikcją literacką nie żyję. Mam własny styl pisania i rymowania,proszę PANA. Wielu pismaków pisało i w błędzie historycznym trwało, A dziś trzeba uznać,że drzewiej prawdy się nie znało. Gadasz:"a tak wara",a ja myślę że we mnie tkwi inna miara.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUBELSZCZYZNA,Lubelszczyzna,Lubelszczyzna-siega poza woj.-jest jeszcze Polesie Lubelskie,Wyżyna Lubelska,Janów Lubelski,Chełm Lubelski i ul.Lubelska w Chełmie,dlatego Lubelszczyzna tak jak Wielkopolska i tam województwo nie Poznańskie,a tutaj woj Lubelskie bo Lubelszczyzna.No cóż szanowni Państwo są ludzie,którzy odbierali i odbierają tożsamość,narodową,regionalną i kulturalną ,swoimi wypocinami zaśmiecają każdy kawałek cyberprzestrzeni,-to by było na tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...