Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Misza napisał:
Dziennikarze powinni poznać choć odrobinę prawa a nie popisywać się niewiedzą i swoistą niechęcią do wiedzy. Po pierwsze, nie decyzja Sądu a postanowienie. Decyzje wydają organy administracyjne, sądy: wyroki i postanowienia. Po drugie, nie "areszt" a środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Nigdzie ten dziennikarzyna nie pisze prawidłowo środka, który zastosowano. Po trzecie, nie wypuścił na wolność a nie przedłużył aresztu. Z wypuszczeniem mielibyśmy do czynienia, gdyby sąd tak orzekł przed końcem wcześniej orzeczonego środka. Wracając do rzeczy. Za nagminne i przedłużające się stosowanie t.a. gani nas corocznie Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Więc, ci co piszą o złych przemianach sądownictwa na kanwie tej sprawy pewnie w ogóle nie zdają sobie sprawy z realiów. Ciekawe, co by pisali, gdyby podano, ile pieniędzy corocznie Polską musi wypłacać osobom, które za długo siedziały w areszcie? Wreszcie, TYMCZASOWE ARESZTOWANIE nie jest KARĄ. Nie może też być jej antycypacją. Można stosować t.a. jedynie, gdy istnieje uzasadniona obawa ucieczki lub ukrycia, matactwa (nakłaniania do fałszywych zeznań, zacieranie dowodów) czy obawa, że sprawca pozostając na wolności popełni nowe przestępstwo a zwłąszcza gdy groził jego popełnieniem. T.A. ma służyć tylko i wyłącznie zabezpieczeniu prawidłowego toku postępowania, potem zaliczane jest na wymierzoną karę. W tej sprawie nie przesądzone zostało, że sprawca nie wróci za kraty po wyroku. Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym dodatkowo po pijaku, więc na pewno dostanie bezwzględniaka za kraty. Tylko trafi tam nieco później. To może być dla niego znacznie bardziej dotkliwe, jak nacieszy się wolnością i będzie musiał wrócić do więzienia, niż gdyby miał tam siedzieć ciurkiem i wyjść po wyroku. Tego dziennikarzyna nie napisał, bo po co? Już tak łatwo na emocjach by się nie grało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak widze ze znamy prawo ??? dla kogo , dla mordercy??? ktory zabije nastepna osobe ?? a co z tym drugim ktory uciekl ??nie pisze sie o szczeniaku 16 letnim wogole. a s kad wiadomo czy ten morderca nie ucieknie za granice . sady wsadzaja za smieszne sprawy do wiezienia . a wypuscili morderce ktory nie ma sumienia bo pije piwo i sie śmieje teraz ze wszystkiego. a czy wziol ktos pod uwage to iz 17 latek nie zyje i sa wielkie kombinacje nie jasne sprawy ze strony tego 16 latka i jego ojca. jest pewne jedno ta sprawa śmierdzi od samego początku. jestduzo powodów by tak sądzic. przeciez sama jazda po pijanemu juz jest przestępstwem , aucieczka z miejsca wypadku i śmierc pasazera. gdzie jest sprawiedliwosc??? w pieniadzach??? on ich niema matka tez. zato ma ich duzo ojciec 16 latka ktory jechal i uciekl razem z ty morderca. a wogole nie wiadomo co stoi jeszcze za tym czy naprawde jechal ten ktory sie przyznal. byc moze chcial sie przyznac za odpowiednia kwote.nie znajac sprawy prosze nie pisac bzdur. i operowac paragrafami. za pieniądze mozna kazdego i wszystko kupic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Muka napisał:
Wielka szkoda, że bandyta przeżył wypadek! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki się ta pijana hołota nie pozabija na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tu jest krotka i dobra wypowiedż . dopiero go wsadza na dobre jak zabije matke sedziego lub kogos bliskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swiadek, nie podniecaj się tak, bo to niezdrowe. Jeżeli pisanie Cię męczy to pójdź sobie na spacer albo wypij herbatkę. Czytaj ze zrozumieniem, piszę, że nie widzę niczego nieprawidłowego w tym, że sąd nie zastosował t.a. Nie oznacza to, że nie jestem za posadzeniem kolesia po końcowym wyroku. Zrozum, że sądy stosują prawo a nie tworzą go. Sąd stosując tymczasowy areszt ma wskazane w jakich sytuacjach jest to dopuszczalne. W tej nie było bo nie istniała potrzeba ZABEZPIECZENIA WŁAŚCIWEGO TOKU POSTĘPOWANIA. Do tego służy t.a. a nie do wymierzania sprawiedliwości czy łagodzenia cierpień rodziny zabitego w wypadku. Sorry, ale pretensje kieruj do ustawodawcy, bo to on tworzy prawo, sądy jedynie je stosują. To taka sama sytuacja jak pretensje, że Sąd nie orzekł kary śmierci, która obowiązywała do początku lat 90-tych czy też nie orzeka kar mutylacyjnych jak obcięcie kończyny czy wyłupanie oka. Nie wymierza, bo nie może, prawo tego nie przewiduje. Życzę sobie, jako członek tego społeczeństwa, żeby sprawca trafił do więzienia na długi czas. A to, że jest w tej chwili podejrzanym a nie oskarżonym wynika z przepisów kpk. Podejrzany to osoba, której postawiono zarzuty ale jeszcze nie skierowano aktu oskarżenia do sądu. Po wniesieniu a.o. stanie się oskarżonym a po skazani - skazanym. Jeżeli nie znasz podstaw kpk to poszukaj w internecie zamiast obrażać ludzi, którzy nauczyli się więcej od Ciebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Misza napisał:
Swiadek, nie podniecaj się tak, bo to niezdrowe. Jeżeli pisanie Cię męczy to pójdź sobie na spacer albo wypij herbatkę. Czytaj ze zrozumieniem, piszę, że nie widzę niczego nieprawidłowego w tym, że sąd nie zastosował t.a. Nie oznacza to, że nie jestem za posadzeniem kolesia po końcowym wyroku. Zrozum, że sądy stosują prawo a nie tworzą go. Sąd stosując tymczasowy areszt ma wskazane w jakich sytuacjach jest to dopuszczalne. W tej nie było bo nie istniała potrzeba ZABEZPIECZENIA WŁAŚCIWEGO TOKU POSTĘPOWANIA. Do tego służy t.a. a nie do wymierzania sprawiedliwości czy łagodzenia cierpień rodziny zabitego w wypadku. Sorry, ale pretensje kieruj do ustawodawcy, bo to on tworzy prawo, sądy jedynie je stosują. To taka sama sytuacja jak pretensje, że Sąd nie orzekł kary śmierci, która obowiązywała do początku lat 90-tych czy też nie orzeka kar mutylacyjnych jak obcięcie kończyny czy wyłupanie oka. Nie wymierza, bo nie może, prawo tego nie przewiduje. Życzę sobie, jako członek tego społeczeństwa, żeby sprawca trafił do więzienia na długi czas. A to, że jest w tej chwili podejrzanym a nie oskarżonym wynika z przepisów kpk. Podejrzany to osoba, której postawiono zarzuty ale jeszcze nie skierowano aktu oskarżenia do sądu. Po wniesieniu a.o. stanie się oskarżonym a po skazani - skazanym. Jeżeli nie znasz podstaw kpk to poszukaj w internecie zamiast obrażać ludzi, którzy nauczyli się więcej od Ciebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie pisz w ten sposób do mnie , gdybys wiedzial kim on dlamnie byl????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kim ty jestes wujkiem tego mordercy co go tak bronisz??? nie pisz mi o sprawiedliwosci. bo nie masz pojecia co sie dzieje w sadach na policji jakie jest korupstwo. co mi tu wyjezdzasz z glupotami z lat 90 -tych popatrz na to realnie nie po paragrafach . i ty sie nie podniecaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykro mi, jeżeli to był Twój bliski. Dla mnie podejrzany o spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym jest osobą całkowicie obcą. Nigdy go nawet na oczy nie widziałem. Zastanów się lepiej, co piszesz. Ja oceniam jedynie to, co piszą dziennikarze DW, popisując się niewiedzą. Miałem zamiar jedynie pokazać ich niekompetencję, względnie nieudolną próbę gry na emocjach czytelników. A Ty mnie od razu atakujesz, jakbym odpowiadał za wypadek. Nie masz prawa mnie potępiać za to, że jestem za przestrzeganiem prawa jakie by nie było. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jeden jest legalistą i przestrzega prawa jakie by nie było, inny może sobie wyznawać odmienne poglądy np. anarchię czy teorię sprawiedliwości społecznej, prawo precedensowe itp. Czytaj wię ze zrozumieniem zamiast wylewać swoje bóle i żale na mnie tylko za to, że krytykuję dziennikarzy i wyjaśniam, że sąd nie mógł w obecnym systemie wydać innego rozstrzygnięcia i, że to rozstrzygnięcie nie przesądza jeszcze, że sprawca pozostanie na wolności. Wewnętrznie nie muszę się zgadzać z sądem ale nie jestem prawnym laikiem i nie krytykuję sądu za takie a nie inne orzeczenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co To K.rwa Ma Znaczyc Za Posiadanie Marihuany Wiecej Czlowiek Dostanie Niz Za Takie Wybryki Pijanych GOWNIARZY A Ta Policja To Jest Ch.j Warta Mamy Bezprawie I NIGDY NIE BEDZIE SPRAWIEDLIWOSCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chlopak Odpoczywa w POKOJU A On CHODZI NA WOLNOSCI Zapomnialem Po To Mamy ZASADY ZEBY JE ŁAMAC NIE MA CO POSTAWCIE SIE W SYTUACJI RODZICOW ARTURA A O TYCH PIERDOŁACH CO WYZEJ JEST NAPISANE TO MAM TOTALNA BRECHTE LUDZIE WY JESTESCIE BEZ LITOSCI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OD DZIS JEZDZIMY NAje***I !!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie! Dajcie już spokój! Nie przywrócicie życia Arturkowi! To co się stało już się nie odstanie! Wiecie jak teraz czuje się rodzina! Co sobie myśli czytając te komentarze! Ten wypadek to powinna być nauczka dla innych ludzi! Bo nie potrafią doceniać życia! Artur to był niezwykły chłopak. Miał kochającą rodzine, wspaniałą dziewczyne i przyjaciół! Ale miał też wielki talent! I wiele marzeń... Darujcie sobie! Zostawcie to bez komentarza! Módlcie się za nasze Popejątko... Bo tylko tyle mam pozostało!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmierć za Śmierć.... bandyta chodzi na wolnośći i sie cieszy a Aruta już nie ma:(był moim przyjacielem.. nigdy go nie zapomne... Współczuje jego rodzine... ja mam w dup.... sądy... nawet te najwyższe... Kiedyś Nadejdzie DZIEŃ SĄDU OSTATECZNEGO!!!Bandyte do puchy!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artur:((( pzrycielu:(( Dlaczego:( miał chłopak talent;; http://popej92.wrzuta.pl/audio/0q4Ulhy9kML/n.t.squad_-_pixelon_diss http://popej92.wrzuta.pl/audio/52KzgEA79qv/n.t.squad_-_dwa_do_zera_pixelon http://popej92.wrzuta.pl/audio/7ZBmVJmyYOr/nt_squad_popej_-dla_was http://popej92.wrzuta.pl/audio/32APFFvUEM7/n.t.squad-_cias_na_was http://popej92.wrzuta.pl/audio/3nPcslVrZRR/n.t.squad-sen http://popej92.wrzuta.pl/audio/atQP3PmbJLp/popej_-_tutaj_jestem http://najaranitematem.wrzuta.pl/audio/1QvbuFl63Nx/n.t.squad_-_zbluzgaj_mnie http://najaranitematem.wrzuta.pl/audio/4KeihSAPH99/siedzimy_na_dole_ziomek__R_1 http://popej92.wrzuta.pl/audio/3MqSQoSUqJF/n.t.squad-damski_bokser http://popej92.wrzuta.pl/audio/3Sqh1b57Nsj/n.t.squad_-_moge http://popej92.wrzuta.pl/audio/axeuaLjsSKH/nt_squad-jedna_milosc_jeden_sound http://popej92.wrzuta.pl/audio/0hBKOEHeMvl/n.t.squad_-_liryczni_nozownicy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swiadek napisał:
jaki podejrzany ?????????? wiesz co piszesz??? wiadomo kto jechal , jeszcze kogos nastepnego zabije moze ciebie tez bedzie podejrzany ???? ADWOKACIE???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powstrzymaj swoje konie. bedzie wiadomo kto jechal jak ostanie sie prawomocny wyrok. na razie facet jest PODEJRZANYM i nie moze odbywac kary bo WINA nie zostala mu ponad wszelka watpliwosc UDOWODNIONA. a tymczasowe aresztowanie nie spełnia roli kary tylko ma zabezpieczyc prawidlowy tokm postepowania. skoro sad uznal ze wiekszosc dowodow zostala zebrana to tak jest. w naszym systemie dziala to tak ze wiele osob siedzi w aresztach niepotrzebnie, w sytuacji gdy inne srodki zapobiegawcze bylyby wystarczające (dozor chociazby), ale wybacz - nie zdarza sie zeby byli pochopnie i przedwczesnie zwalniani z aresztu.wiec skoro sad podjal taka decyzje to znaczy ze aresztowanie nie bylo potrzebne. i chwala mu za to.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nareszcie ktos madry. ale nie licz na to ze do nich trafisz. oni sie karmia sensacjami z super ekspresu i wybacz - ale i twoje i moje emocje wiedza i zrozumienie tego calego system ida na marne, bo i tak beda wiedziec swoje. tak to niestety u nas dziala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie rozumiem tego dlaczego pijani rowerzyści idą do więzienia a taki typ jak on może tak łatwo sobie wyjść z paki, polskie prawo jest chore!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie zastanowcie sie co piszecie jechalo ich 3 kazdy pijany i to czysty przypadek kto kierowal. moglo byc tez na odwrot. co byscie wtedy pisali ??? na Artura ze jest mordercą???? nie znacie sprawy więc sie nie wypowiadajcie! i to byl wypadek! NIKT NIE POSZEDŁ I NIE WSADZIŁ NOZA ARTURKOWI W PLECY!!!sad nie wypuscil oskarzonego bo jeszcze nie bylo sprawy wyszedl DO SPRAWY bo skończyl sie czas jaki byl mu przeznaczony do sprawy !!!! to byl tylko areszt wiecie co to jest???? i jeszcze jedno wszyscy z nich to dobrzy koledzy co wy myslicie ze tym co przezyli jest latwo??? tez stracili kolegę! BLISKIEGO PRZYJACIELA!!!! sami z pewnością woleli by zginąć!!!! znam wszystkich i wiem na czym sprawa stoi wiec nie wypisujcie glupot tylko lepiej pomodlcie sie o Artura! napewno ON nie chcialby takiej parodii!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Misza napisał:
Zrozum, że sądy stosują prawo a nie tworzą go. Sąd stosując tymczasowy areszt ma wskazane w jakich sytuacjach jest to dopuszczalne. W tej nie było bo nie istniała potrzeba ZABEZPIECZENIA WŁAŚCIWEGO TOKU POSTĘPOWANIA. Do tego służy t.a. a nie do wymierzania sprawiedliwości czy łagodzenia cierpień rodziny zabitego w wypadku. Sorry, ale pretensje kieruj do ustawodawcy, bo to on tworzy prawo, sądy jedynie je stosują. To taka sama sytuacja jak pretensje, że Sąd nie orzekł kary śmierci, która obowiązywała do początku lat 90-tych czy też nie orzeka kar mutylacyjnych jak obcięcie kończyny czy wyłupanie oka. Nie wymierza, bo nie może, prawo tego nie przewiduje. Życzę sobie, jako członek tego społeczeństwa, żeby sprawca trafił do więzienia na długi czas. A to, że jest w tej chwili podejrzanym a nie oskarżonym wynika z przepisów kpk. Podejrzany to osoba, której postawiono zarzuty ale jeszcze nie skierowano aktu oskarżenia do sądu. Po wniesieniu a.o. stanie się oskarżonym a po skazani - skazanym. Jeżeli nie znasz podstaw kpk to poszukaj w internecie zamiast obrażać ludzi, którzy nauczyli się więcej od Ciebie.
Kolego, Twoja misja z góry skazana jest na porażkę. Zrozumienie różnicy pomiędzy statusem podejrzanego/oskarżonego a skazanego prawomocnym wyrokiem znacznie przerasta możliwości intelektualne pewnych osób. Mówiąc kolokwialnie, nie przetłumaczysz im tego, bo lud swoje wie, jak w gazecie napisali co i jak, to winnego musowo jest powiesić na najbliższym drzewie, po głosowaniu audiotele najlepiej ... Odi profanum vulgus et arceo ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...