Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Rodzinka" - psia ich mać. Tatuś i mamusia warci siebie i funta kłaków. Teraz wiadomo po co im było przygarniac tyle dzieci - aby mieli się na kim wyżywać te zboki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze jest to, że koordynatorka "nie ma sobie nic do zarzucenia"! Zajmujowała się przez tyle lat (za pieniądze podatników) rodziną i wszystko było super, a tu skubany kurator raz poszedł z wizytą i okazało się, że jest fatalnie. W normalnym państwie pani koordynatorka wyleciałaby z pracy w trybie natychmiastowym i nie miałaby szans znaleźć jej w instytucjach, których zadaniem jest pomaganie ludziom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olo nie zapominaj o pieniadzach. Na jedno dziecko taka "rodzina" zastepcza dostaje1,5-3tys zl i pomnoz to teraz przez ilosc dzieci. Nie dosc, ze braki kilkadziesiat tys zl na te dzieci miesiecznie, to jeszcze probowali sobie zrobic z nich darmowych parobkow...   Z drugiej strony znam porzadnych ludzi, ktorzy pracuja, ale musza wynajmowac mieszkanie. Przez to zyja bardzo biednie, ale bez jakichkolwiek patologii i pomoc spoleczna zamiast pomoc to ciagle straszy ich zabraniem dzieci. Tak wygląda sprawiedliwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nazywa się urzędas, który odebrał te dzieci rodzicom i oddał obcym osobom?   To nie jest kwestia kuratora tylko durnego systemu, który pozwala na zabieranie dzieci rodzicom (np: z powodu ubóstwa) i oddawania ich ludziom którzy z tego żyją. Doczekaliśmy się czasów, kiedy dzieci traktowane są jak zwierzęta hodowlane.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nazywa się urzędas, który odebrał te dzieci rodzicom i oddał obcym osobom?   To nie jest kwestia kuratora tylko durnego systemu, który pozwala na zabieranie dzieci rodzicom (np: z powodu ubóstwa) i oddawania ich ludziom którzy z tego żyją. Doczekaliśmy się czasów, kiedy dzieci traktowane są jak zwierzęta hodowlane.
Wypowiedź jak czlonka partii PIS. A jak rodzice ciągle piją a dzieci są zaniedbane to dalej mają być z rodzicmi? Co z nich wyrośnie - kolejni alkoholicy? POMYŚL JAK SIĘ WYPOWIADASZ  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj" - 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5 Biblia Warszawska   być może Paweł mówi o ludziach żyjących za 10, 20 albo 70 lat ale to pokazuje że trend demoralizacji, zepsucia i wzrstającego grzechu na ziemi będzie nadal wzrastał.   Google : Forum Biblia o kulistej ziemi blogspot   Youtube : Młody wiek ziemi lektor  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój urzedasy sa wogóle bez pojęcia i żadnych norm moralnych - może dla tego że nikt ich za nic nie rozlicza. Jak by w końcu ktos zaczą wyciągać konsekwencje to może zacęli by myśleć. Ja ostatnio usłyszałem o równie bulwersującej sprawie w podlibelskiej Gminie Mełgiew, wyobraxcie sobie że zastępca dyrektora zespołu szól w Mełgwi to ujwaniony i zdklarowany gej mieszkający ze swoim partnerem który to z kolei uczy w szkole w Dominowie. Gimnazjalisci ponos nie dają im żyć w szkole. Jakaż krypto propagacja gejostwa - od małych lat dzieciaki widza że to może byc OK bo facet kareire zrobił dyrektorem jest - to może fajne moze i ja spróbuje to coś osiągnę....... Gdzie są środowiska katolickie, kościlne, rada gminy wójt i mieszkańcy czyżby nie wiedzieli nie wierzę bo szum jest straszny. Jak ma ktos 18 lat dorosły jest teoretycznie oczywiście dorosły, to może i niech sobie robi co chce, ale od małego pokazywać że takie rzeczy są OK to skandal dla mnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzieje się tak dlatego, że pracownicy socjalni mają zbyt wielu podopiecznych i nie zawsze są w stanie poswięcić im wystarczająco dużo czasu czy zauważyć, że dzieje się coś złego w rodzinie. Koordynatorzy czy tzw. opiekunowie rodziny często są na "ty" ze swoimi podopiecznymi, rzadko odwiedzają takie domy i być może są mało obiektywni w ocenach. Tak nie powinno być ale tak niestety jest. Dopiero sygnały od osób trzecich, sąsiadów czy tak jak w tym przypadku kuratora sądowego mogą budzić watpliwości czy aby na pewno w tej rodzinie dzieje się dobrze. U nas mieszka taka rodzina patologiczna "hodująca" dziecko w wieku szkolnym gdzie matka świadczy "usługi" za pieniądze, ojciec jedynie pracuje, dziecko jest zdemoralizowane, kradnie, do szkoły albo chodzi albo nie, używa słownictwa rodem z pijackiej meliny i ta wesoła rodzinka ma taką koordynatorkę ale co z tego, skoro ta pani nawet nigdy sąsiadów nie pytała jak się ci ludzie zachowują a i rzadko jest widywana u tej rodziny, grunt, ze pani ma pracę i zarabia a z podopiecznymi jest na ty. Ktoś powinien nadzorować pracę tych całych opiekunów rodziny skoro pomimo nadzoru i tak dochodzi do patologii. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypowiedź jak czlonka partii PIS. A jak rodzice ciągle piją a dzieci są zaniedbane to dalej mają być z rodzicmi? Co z nich wyrośnie - kolejni alkoholicy? POMYŚL JAK SIĘ WYPOWIADASZ  
  Twoje argumenty brzmią jak tezy prezentowane przez Hitlera uzasadniające prawo odbierania dzieci. Powtarzam, nikt nie ma prawa odbierać dzieciom mozliwości wychowywania się z rodzicami. To jest najgorsza krzywda jaka może ich spotkać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypowiedź jak czlonka partii PIS. A jak rodzice ciągle piją a dzieci są zaniedbane to dalej mają być z rodzicmi? Co z nich wyrośnie - kolejni alkoholicy? POMYŚL JAK SIĘ WYPOWIADASZ  
Urzędnik stawia się w roli Pana Boga-on wie, kiedy rodzic jest dobry , a kiedy zły!Dobry rodzic da sowitą łapówkę i dostanie 1500/mies na dzieciaka!!-zły rodzic (czyli biedny) straci dziecko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Twoje argumenty brzmią jak tezy prezentowane przez Hitlera uzasadniające prawo odbierania dzieci. Powtarzam, nikt nie ma prawa odbierać dzieciom mozliwości wychowywania się z rodzicami. To jest najgorsza krzywda jaka może ich spotkać.
To lepiej żeby dzieci chodziły głodne, zaniedbane, niedouczone ale z rodzicami, którzy stale piją. Bo przeważnie z takich rodzin są zabierane dzieci a nie z kaprysu urzędnika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój urzedasy sa wogóle bez pojęcia i żadnych norm moralnych - może dla tego że nikt ich za nic nie rozlicza. Jak by w końcu ktos zaczą wyciągać konsekwencje to może zacęli by myśleć. Ja ostatnio usłyszałem o równie bulwersującej sprawie w podlibelskiej Gminie Mełgiew, wyobraxcie sobie że zastępca dyrektora zespołu szól w Mełgwi to ujwaniony i zdklarowany gej mieszkający ze swoim partnerem który to z kolei uczy w szkole w Dominowie. Gimnazjalisci ponos nie dają im żyć w szkole. Jakaż krypto propagacja gejostwa - od małych lat dzieciaki widza że to może byc OK bo facet kareire zrobił dyrektorem jest - to może fajne moze i ja spróbuje to coś osiągnę....... Gdzie są środowiska katolickie, kościlne, rada gminy wójt i mieszkańcy czyżby nie wiedzieli nie wierzę bo szum jest straszny. Jak ma ktos 18 lat dorosły jest teoretycznie oczywiście dorosły, to może i niech sobie robi co chce, ale od małego pokazywać że takie rzeczy są OK to skandal dla mnie.
Pewnie, lepiej wziąć ślub kościelny, na mszy bywać regularnie, do komunii biegać, stworzyć rodzinę zastępczą by pomagać dzieciom - a potem je katować... Ot wzór katolickości do naśladowania....  To ja już tych gejów wolę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To lepiej żeby dzieci chodziły głodne, zaniedbane, niedouczone ale z rodzicami, którzy stale piją. Bo przeważnie z takich rodzin są zabierane dzieci a nie z kaprysu urzędnika.
Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałeś rozpacz dziecka odbieranego rodzicom. Sądząc po Twoich głębokich przemyśleniach, to raczej nie. Na majdanku też rozdzielali dzieci od rodziców w myśl słusznych idei. Najbardziej przeraża mnie fakt, że Ty prawdopodobnie wierzysz w to co piszesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to nie sprawiedliwie że samotnym matkom daje sie ochłapy a rodzinom zastępczym takie duże pieniądze .powiedzcie jak to możliwe że matka samotna dostaje dodatek z tytułu samotnego wychowania 170zł m-cznie na dziecko i musi za to ubrać wyżywić gdzie ta sprawiedliwośc.Czym te dziedzi się różnią o tych w rodzinach zastępczych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalka i nie tylko ten ujawniony przykład jesli chcecie mogę  napisać o tych miejscach gdzie ten temat to temat tabu chodzi tylko o kasę ipracę służb itp .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze jest to, że koordynatorka "nie ma sobie nic do zarzucenia"! Zajmujowała się przez tyle lat (za pieniądze podatników) rodziną i wszystko było super, a tu skubany kurator raz poszedł z wizytą i okazało się, że jest fatalnie. W normalnym państwie pani koordynatorka wyleciałaby z pracy w trybie natychmiastowym i nie miałaby szans znaleźć jej w instytucjach, których zadaniem jest pomaganie ludziom.
Kuratorka jest obecnie dyrektorem Domu Dziecka w Przybysławicach. Dostała się tam przez znajomości z wujtem. Wygryzła bardzo zaangażowanego i wykfalifikowanego konkurenta. Zaczeła od zwolnień. Jednemu z pracowników (ukochany przez dzieci) dobiła gwóźdz do trumny i popełnił samobujstwo. Dzieci jej nie lubią, nikt jej tam nie lubi bo czepia się o "źle" postawionego mopa. Jedno z dzieci oddała do psychiatryka bo nie ma pojęcia o pewnych mechanizmach tych dzieci. Robiąc jej tym samym "kuku" na całe życie. Dom dziecka wcześniej pozyskiwał pieniądze dla dzieci, które korzystały na wszelaki sposób, teraz się to skończyło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam sama jeszcze jestem rodzina zast spokrewnioną prawie 3 lata , miałam do czynienia z P. o której mowa , nie szkodziła , pieniądze żadne a wymagania wielkie i żadnej pomocy sensownej ze strony urzędników , kilkukrotnie byłam okradana , policja nie ma na co liczyć , wniosek jeden ludzie zastanówcie sie dwa razy zanim popełnicie ten sam błąd co ja . chcąc pomóc , dostałam dzieci jak pizzę i róbcie sobie co chcecie . inna sprawa że dzieci wyjątkowo zdeprawowane , mimo że to rodzina , nigdy więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to nie sprawiedliwie że samotnym matkom daje sie ochłapy a rodzinom zastępczym takie duże pieniądze .powiedzcie jak to możliwe że matka samotna dostaje dodatek z tytułu samotnego wychowania 170zł m-cznie na dziecko i musi za to ubrać wyżywić gdzie ta sprawiedliwośc.Czym te dziedzi się różnią o tych w rodzinach zastępczych
A ojcami dzieci "samotnych matek" są kosmici i nie można od nich wyegzekwować alimentów? Patologii nie powinno się sponsorować. Tyle w temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kuratorka jest obecnie dyrektorem Domu Dziecka w Przybysławicach. Dostała się tam przez znajomości z wujtem. Wygryzła bardzo zaangażowanego i wykfalifikowanego konkurenta. Zaczeła od zwolnień. Jednemu z pracowników (ukochany przez dzieci) dobiła gwóźdz do trumny i popełnił samobujstwo. Dzieci jej nie lubią, nikt jej tam nie lubi bo czepia się o "źle" postawionego mopa. Jedno z dzieci oddała do psychiatryka bo nie ma pojęcia o pewnych mechanizmach tych dzieci. Robiąc jej tym samym "kuku" na całe życie. Dom dziecka wcześniej pozyskiwał pieniądze dla dzieci, które korzystały na wszelaki sposób, teraz się to skończyło.
Trudno mi ocenić, czy to prawda, ale sam fakt, że pani nie sprawdziła się jako nadzorująca działanie rodzin zastępczych powinno być sygnałem żeby odwołać ją z zajmowanego stanowiska. Może media (Dziennik Wschodni też mógłby) zainteresują się tym tematem. Dobro dzieci powinno być priorytetem dla wszystkich. Tym bardziej dobro dzieci, które zostały już skrzywdzone na starcie przez nieodpowiedzialnych rodziców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ojcami dzieci "samotnych matek" są kosmici i nie można od nich wyegzekwować alimentów? Patologii nie powinno się sponsorować. Tyle w temacie.
o jakiej patologi ty człowieku muwisz ja muwie o tych matkach wdowach samotnych co nie maja prawa do renty na dzieci bo zus sobie wymyślił ze nie mogą sćiągnąć alimentów bo dłużnik nie żyje więc wysyłaja do ops a opieka społeczna płaci grosze 170 zł na dziecko .Chyba coś nie rozumiesz do końca niby fundusz jest ale niema jak malżonek umiera  to niema kto płacići osyłają z niczym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...