Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
o jakiej patologi ty człowieku muwisz ja muwie o tych matkach wdowach samotnych co nie maja prawa do renty na dzieci bo zus sobie wymyślił ze nie mogą sćiągnąć alimentów bo dłużnik nie żyje więc wysyłaja do ops a opieka społeczna płaci grosze 170 zł na dziecko .Chyba coś nie rozumiesz do końca niby fundusz jest ale niema jak malżonek umiera  to niema kto płacići osyłają z niczym
Prawie się wzruszyłem! Jeśli ojciec nie żyje, dziecko ma prawo do renty po nim (jeśli oczywiście raczył pracować, a nie żyć na koszt podatników). I o takiej patologii też myślę, droga/i ananasiku. A skoro musisz pisać takie bzdury na forum, pomyśl o słowniku ortograficznym. Dziękuję za uwagę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze jedno mojemu mężowi zabrakło pare miesięy a bym dostała rentę mimo ze miłam zasądzone alimenty to jak zmarł dostaje groszę marne 170 zl m na dziecko i co mam zrobić tak jest niestety j dlatego się wkurzam że w rodzinach zastępczych biorą taką kasę a czym te dzieci sie rożnia o tych w rodzinach niepełnych wieksze mają potrzeby chyba nie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak chcesz wiedzieć to pracował i odprowadzał składki a jak się  chcesz czepiać to daruj sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak chcesz wiedzieć to pracował i odprowadzał składki a jak się  chcesz czepiać to daruj sobie a tak wogóle to niemasz pojęcia co ja czuje miałam męża alkocholika  miałam alimenty a jak zmarł to niemieli od kogo ścągac więc poszłam do zus niedostałaqm renty bo zabrakło parę m-cy i za co  żyć . Co mam dzieciom powiedzieć .dzieci chcą sie uczyć ale jak mam im to powiedzieć że niemam  za co  żyć !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój urzedasy sa wogóle bez pojęcia i żadnych norm moralnych - może dla tego że nikt ich za nic nie rozlicza. Jak by w końcu ktos zaczą wyciągać konsekwencje to może zacęli by myśleć. Ja ostatnio usłyszałem o równie bulwersującej sprawie w podlibelskiej Gminie Mełgiew, wyobraxcie sobie że zastępca dyrektora zespołu szól w Mełgwi to ujwaniony i zdklarowany gej mieszkający ze swoim partnerem który to z kolei uczy w szkole w Dominowie. Gimnazjalisci ponos nie dają im żyć w szkole. Jakaż krypto propagacja gejostwa - od małych lat dzieciaki widza że to może byc OK bo facet kareire zrobił dyrektorem jest - to może fajne moze i ja spróbuje to coś osiągnę....... Gdzie są środowiska katolickie, kościlne, rada gminy wójt i mieszkańcy czyżby nie wiedzieli nie wierzę bo szum jest straszny. Jak ma ktos 18 lat dorosły jest teoretycznie oczywiście dorosły, to może i niech sobie robi co chce, ale od małego pokazywać że takie rzeczy są OK to skandal dla mnie.
Nie wiem na pewno, tylko słyszałem. Tylko tyle, ale nie przeszkadza mi to ciskać kamieniami. Żal mi ciebie, człowieku. Wstyd mi za takich jak ty "katolików" P.S. Wstyd mi też za twoją pisownię. Widać, że w kościele słyszysz, ale nie słuchasz, a do szkoły miałeś mocno pod górkę i pod wiatr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kuratorka jest obecnie dyrektorem Domu Dziecka w Przybysławicach. Dostała się tam przez znajomości z wujtem. Wygryzła bardzo zaangażowanego i wykfalifikowanego konkurenta. Zaczeła od zwolnień. Jednemu z pracowników (ukochany przez dzieci) dobiła gwóźdz do trumny i popełnił samobujstwo. Dzieci jej nie lubią, nikt jej tam nie lubi bo czepia się o "źle" postawionego mopa. Jedno z dzieci oddała do psychiatryka bo nie ma pojęcia o pewnych mechanizmach tych dzieci. Robiąc jej tym samym "kuku" na całe życie. Dom dziecka wcześniej pozyskiwał pieniądze dla dzieci, które korzystały na wszelaki sposób, teraz się to skończyło.
ale brednie piszesz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale brednie piszesz
Oj nie brednie, nie brednie. Niestety 90 % tego komentarza to prawda :( tylko to nie kuratora tylko koordynator i nie wójt tylko brodaty v-ce starosta z garbowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzieci też potrafią cuda opowiadać zmyślac i bardzo wierzą w to co mówią .obcy ludzie też wierzą im bardzo dopiero po czasie poznaniu dziecka wychodzi, że kłamało  dziecko skrzywdzone przez rodzinę biologiczną i teraz krzywdzące innych . Dlatego nie wszystkie dzieci nadają sie do zamieszkania w rodzinach zastępczych i nie wszystkie rodziny zastępcze mają szanse poradzic sobie z ogromem problemów jakie wnosza dzieci przysposobione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olo nie zapominaj o pieniadzach. Na jedno dziecko taka "rodzina" zastepcza dostaje1,5-3tys zl i pomnoz to teraz przez ilosc dzieci. Nie dosc, ze braki kilkadziesiat tys zl na te dzieci miesiecznie, to jeszcze probowali sobie zrobic z nich darmowych parobkow...   Z drugiej strony znam porzadnych ludzi, ktorzy pracuja, ale musza wynajmowac mieszkanie. Przez to zyja bardzo biednie, ale bez jakichkolwiek patologii i pomoc spoleczna zamiast pomoc to ciagle straszy ich zabraniem dzieci. Tak wygląda sprawiedliwość.
1000 zł to pieniądze jakie otrzymuje rodzina zastępcza a 3000 tyś otrzymuje dom dziecka . Jeżeli interesują was pieniądze to zgłoscie sie do urzędu i zostańcie rodzinązastepczą popracujecie rok a potem napiszecie tu prawdę a nie głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO ANANASIKA I INNYCH ZAZDROSNYCH.    Jestem rodziną zastępczą ponad 10 lat , jak mówi moja sąsiadka jest to jest zajęcie łatwe a pieniądze darmowe. Niestety do tej pory nie dała się namówić na pełnienie tej funkji , ani ona , ani jej dzieci ,chociaż żadne z nich nie pracuje i chętnie korzystają z pomocy licznych instytucji społecznych tj opieka społeczna , kościół i inne. Proszę nie zazdroście tej KASY  tylko zgłoście się jako kandydaci RZ, dzieci czekają , pieniądze też . A jak już poznacie " chleb powszedni " RZ to pogadamy.      Jeszcze jedno  pieniądze , które otrzymuje RZ są od podatników także od WAS a  to obowiązkiem rodziny Biologicznej jest utrzymywanie swoich dzieci . Wierzcie mi , żadna rodzina biologiczna , z którą miałam do czynienia , nie czuje sie zobowiązana  do łożenia na swoje dzieci żadnych urodzin , Mikołaja, itd, tylko   żadania, wymowki i pretensje. Te RB, ktore znam to nie biedne ale cwane rodziny, , ktore wychowują swoje dzieci rekami innych także Waszymi.Zadnzch obowiązkow  ,żadnej odpowiedzialnosci,       ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukam rodzin skrzywdzonych przez lubelskich koordynatorów min przez,panią dr,z przebysławic to jest temat do uwagi.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukam rodzin skrzywdzonych przez lubelskich koordynatorów min przez,panią dr,z przebysławic to jest temat do uwagi.....
No temat ciekawy,dr jest zimną, wyrafinowaną bez ludzkich odruchów osobą, nie uśmiechającą się, nie lubiącą dzieci i wzajemnie nie lubianej przez dzieci, brrrrr. Dzieci można znależć w dd przybysławicach i dd wola gałęzowska, dps w Matczynie lub świdniku i najstarszy w ZK. Powodzenia. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co piszą ludzie nie znający tematu jest przerażające. Po pierwsze , k woli wyjaśnienia ustawa o pieczy dokładnie określa wysokość środków zwrotu za koszta utrzymania dzieci w rodzinie zastępczej a jest to dokładnie 1tys zł  jeżeli dziecko jest w rodzinie niespokrewnionej niezawodowej zawodowej lub rodzinnym domu dziecka. kwoty o których  wspomina kto w komentarzach  to kwoty pobytu dziecka w domu dziecka instytucjonalnym i sięgają one od 3,5 tys do 5 tys  miesięcznie za dziecko. W placówkach specjalistycznych  są to kwoty rzędu 7.5 tys zł za miesiąc. Proponuje ,żeby ktoś kto zaczyna coś komentować zajrzał do źródeł zanim napisze głupotę. Co do zarzutów stawianych rodzicom zastępczym z nadawca, po pierwsze trzeba sobie zada pytanie kto zezwolił na przebywanie 12ściorga dzieci pod opieką RZ. Limit dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka to 8 chyba ,że .......oczywiście może ich być więcej okresowo ale to wymaga  tak zgody prowadzących jak i organizatora pieczy zastępczej. Nie sadzę ,żeby jakikolwiek PCPR  pozwolił na opiekę tylu dzieci nie mając pełni zaufania do opiekunów i pewności ,ze w tym domu dzieci będą traktowane odpowiednio. Po drugie  jako rodzic zastępczy wiem dokładnie , co potrafią wymleć dzieci, zwłaszcza kiedy chcą coś osiągnąć. Kałamią , konfabulują , wymyślają historie niestworzone a przy tym są w tych opowieściach tak bardzo realni . Nie wiem dokładnie jak było w radawcu ale z doświadczenia wiem ze tematy odkażeń rzucanych przez dzieci trzeba patrzeć bardzo filtrująco.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No temat ciekawy,dr jest zimną, wyrafinowaną bez ludzkich odruchów osobą, nie uśmiechającą się, nie lubiącą dzieci i wzajemnie nie lubianej przez dzieci, brrrrr. Dzieci można znależć w dd przybysławicach i dd wola gałęzowska, dps w Matczynie lub świdniku i najstarszy w ZK. Powodzenia. Pozdrawiam.
proszę o kontakt na maila monik1963@tlen.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.tvp.info/20375345/27062015-1732
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poniższy link dla tych co uważają że pomawia się panią dyrektor. http://www.tvp.info/20375345/27062015-1732 Moje pytanie jak władza lokalna może tolerować działanie osób Nie kompetentnych szkodzacych dobru dziecka. Ile to może tak trwać najpierw RZ z Radawca a teraz ten nieszczęsny dom dziecka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władza, może, może wystarczy właściwą opcja polityczna i brodaty koleś ze swojej wsi w zarządzie. "Kruk krukowi oka nie wykole" a dziec, i phi przecież tu o dzieci i ich dobro nie chodzi tak dla jasności. Ważny swój polityczny na stołku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ratujcie mojego wnuka czeka go to samo prosze o pomoc 533 716 888
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znowu pcr nic nie wiedzial jak zwykle chodza sluchy you tube dziecko kosztuje 10 000 inaczczej niema szans nawet za darmo oni to robia dla kasy koniec kasy ulica ito jest dobro dziecka dozywocie dla takich i tych co ich kryja to kasta do ktorej nikt spoza kregu nie ma wstepu nic nie wiedzial przez tyle lat towar ma zarabiac na dom kredyty to jest dobro dziecka po polsku matka nawet najgorsza nigdy by tak nie krzywdzila dziecka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...