Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rodziny z woj. lubelskiego otrzymają energooszczędne oświetlenie. Akcja "Zielone światło"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 sierpnia 2016 r. o 08:08 Powrót do artykułu
Piszecie takie bzdury z tymi oszczędnościami, że aż strach. Zacznijmy od tego, że żarówka LED jest 10 razy droższa od zwykłej. Ale oni dostaną gratis z podatków innych. W lecie niewiele zaoszczędzą bo jest widno od 5 rano do 21 wieczorem. A tak naprawdę oświetlenie w gospodarstwie domowym to zaledwie 15% poboru prądu. Największe pożeracze energii to: lodówki, pralki, żelazka, kuchenki, piekarniki i tu trzeba szukać oszczędności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie chcę trujących ekologicznych żarówek i nie chcę ekologicznego samochodu z trującymi akumulatorem. Nie kupuję takiej ekologii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie "ekolodzy" upchają to niechciane LEDY-y, wiadomej produkcji, których nikt nie chce, emitujące sinoblade światło o niskim współczynniku oddawania barw, ludziom o niskim statusie społecznym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LED-dy są obecnie stosowane we wszystkich myślących krajach świata. Pisanie, ze sa one szkodliwe świadczy o kompletnym braku wiedzy nt. tej technologii. LED-y maja różne barwy oświetlenia począwszy od białej (trupiej) do różnych odcieni koloru żółtego. One nie tylko pobierają kilkadziesiąt procent mniej prądu, ale również świecą mocniejszym światłem. LED-wka jest droższa, ale jej żywotność wynosi co najmniej 25 tys. godzin. W Polsce gwarancja na te żarówki wynosi 2 lata. Tradycyjna żarówka z kolei świeci max ok. tysiąc godzin. Zatem LED zwraca się nie tylko z tytułu zaoszczędzonego prądu, ale również z powodu zmniejszonych kosztów koniecznych na zakup zwykłych żarówek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i wychodzi nasza polska przywara samemu nic nie pomóc, palcem nie kiwnąć a jak ktoś w taki a nie inny sposób pomaga to go zawalić hejtem. Chyba wyraźnie napisane jest że sama wymiana żarówek to kropla w morzu , są inne urządzenia które pobierają mnóstwo prądu, ale chyba dobrze zacząć od czegoś a nie wiecznie narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo fajna inicjatywa. bardzo dobrze, że wymienia się stary rodzaj oświetlenia na ten bardziej ekologiczny. ja też mam w swoim domu oświetlenie ledowe i trzeba przyznać, że początkowe koszty zamontowania oświetlenia są większe, ale z czasem się zwracają, ponieważ odkąd mam ledy rachunki za prąd są zdecydowanie niższe. przed zamontowaniem oświetlenia najlepiej zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości, od sprawdzonego producenta np. ***klusdesign.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...