Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rozpoczął się wyścig po gaz łupkowy na Lubelszczyźnie

Utworzony przez megaprzekret, 19 kwietnia 2010 r. o 13:12 Powrót do artykułu
Gaz łupkowy to gigantyczny przekręt. Poczytajcie tu: http://www.robsik.com/2010/02/mega-przekre...ny-rozbior.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
megaprzekret napisał:
Gaz łupkowy to gigantyczny przekręt. Poczytajcie tu: http://www.robsik.com/2010/02/mega-przekre...ny-rozbior.html
Przekręt nazwany jest w przywoływanym tekście "robsika" małostkowym. Autor zapewne chcial powiedzieć, że to za male slowo na ten wielki skandal? Ale malostkowość dostrzegam, tyle, że w stylu wypowiedzi, która jest wyładowaniem osobistych chyba frustracji. Przeczytałam zarzuty, przeczytałam spokojną i rzeczową odpowiedź urzędnika. Robsik nie ma co wzywać do rewolucji. Natomiast bardzo byłoby pożądane, żeby Dziennik Wschodni wyłożył rzecz całą. Na wsi naród słucha "robsików" i nawet licząc amerykańskie pieniądze, daje posłuch bzdurom o grabieży skarbów Polski. Przydałoby się wyjaśnienie, jak będą wyglądały wiercenia, jak - ewentualnie- wydobycie gazu. Czy spowodują duże zniszczenia ekologiczne? Bardzo bym chciała, żeby Lubelszczyna miała ten gaz, nawet z amerykańską technologią i wydobyciem. Dodam, że mam przyjaciela, którzy w amerykańskiej firmie jest poszukiwaczem ropy. Pracuje na całym świecie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam te odwierty z końca lat 60-tych ubiegłego wieku na Zamojszczyźnie. Otwory zostały zabetonowane - teraz nie wiadomo nawet gdzie są i co tam znaleziono. Kto ma tę wiedzę. Jeśli nic tam nie było - jak próbowano nam wmawiać - to dlaczego Rosjanie wymogli na Pawlaku podpisanie umowy na zakup gazu na 30 lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałem w rękach fragment przedwojennej gazety, w której była zamieszczona informacja o tym, że na podmokłych łąkach pod Wereszczynem (pow. włodawski) gromadziła oka „oleju skalnego”. W czasie hitlerowskiej okupacji tereny te badali niemieccy geolodzy. Ponadto co starsi mieszkńcy wsi pamiętają, że zanim te łąki zostały zmeliorowane, dochodziło tam do samoczynnych wybuchów wydobywającego się spod ziemi gazu. A nuż to zagłębie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EWO Musi dobrze wierci ten twój przyjaciel... pracuje na całym świecie. Ciekawe w ilu miejscach ma przyjaciółki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skutki wydobycia gazu łupkowego: vimeo.com/7480128
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam nie wierzę w żaden gaz łupkowy-tzn.w to,że będzie on tańszy od normalnego i że Lubelszczyzna(np.samorządy) dużo na tym zyska. To będzie wspaniały interes-ale nie dla Was(dla nas) zwykli Obywatele! -lecz to będzie interes dla biznesmenów i rządu,ale nie dla Was ludzie!-bo znając Polski Rząd i ministrów/posłów) to taki gaz zanim trafi do Zwykłych Obywateli będzie wielokrotnie opodatkowany i akcyzowany-więc"suma sumarum"wcale nie będzie tańszy(jak np.spirytus-jego koszty wytworzenia w gorzelni to"groszowe sprawy"). Więc nie podniecajcie się zawczasu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...