Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Samosąd na nastolatkach (wideo)

Utworzony przez Gość, 17 listopada 2008 r. o 18:30 Powrót do artykułu
Zwolenników kapitalizmu i socjalizmu, tych anty- i proamerykanskich, znawców motoryzacji i innych "wszystkowiedzących" proszę tylko o jedno - wypowiadajcie się rzeczowo i z odpowiedzialnościa za słowa. Jeśli bowiem nie znacie sprawy, a tym bardziej brakuje Wam pewnej kultury wypowiedzi - czego wyrazem jest szufladkowanie sprawców na podstawie wyglądu - proszę Was o zachowanie umiaru. Tak się bowiem składa, że znam bardzo blisko dwóch z trzech sprawców. Myślę, że ze wszystkich wypowiadających się tutaj osób, znam ich najbliżej, ponieważ jeden jest moim sąsiadem, a z drugim wiążą mnie więzy rodzinne. I powiem Wam jedno: obaj są bardzo honorowi. Pochwalam zatem ich intencje, nie pochwalam natomiast sposobu, w jaki je "przekazali" tym nastolatkom. Ów nastolatkowie dali się bowiem wszystkim we znaki, o czym informowana była policja i inne służby, jednak nic to nie dało: dalej kradli, rozrabiali, psuli społeczne mienie (np. malując przystanki, wyrywając ławki). Chcę przez to powiedzieć, że nie potępiłbym uczynku sprawców, gdyby ograniczyli się oni tylko do wywiezienia gdzieś tych nastolatków, kopnięcia każdego mocno w d*** i powiedzenia im, że jak się nie poprawią, to bardziej im się dostanie. Innymi słowym, wiem, że sprawcy chcieli tych nastolatków nastraszyć, lecz niestety przekroczyli społecznie akceptowalne granice (nie mylić z granicami prawa, bo tutaj sprawa jest oczywista). Nie pochwalam generalnie bicia dzieci, ale tym nastolatkom po prostu brakuje mocnej ręki, która by je wychowawczo walnęła w du****. Sprawcy taką rękę pokazali, ale niestety okazała się ona zbyt mocna. Mam jednak przy tym nadzieję, że po prostu życie tych nastolatków kopnie odpowiednio mocno, by zaczęli liczyć się z innymi ludźmi i okazywali im szacunek. Taki sam szacunek, jakiego napewno oni by chcieli. Kradzieżą, wandalizmem szacunku nie zdobędą... no chyba, że we Wronkach... Jeśli jednak tak by miało być, mam nadzieję, że znajdą się tam bardzo szybko. Hansik, Przemek, Brydka - trzymajcie się!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze raz autor komentarza nr 21... Pisałem o kradzieżach tego 13-latka... Na potwierdzenie tej informacji przesyłam link z komunikatem policji: http://www.112.pl/lubelskie/13-letni-wlamywacz.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny
Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.
Orientuje się w zaistniałej sytuacji, ale nie podchodzę do niej emocjonalnie, z twojej poprzedniej wypowiedzi bije stronniczością, o tak naprawdę na tej całej wsi nie pierwszy raz kogoś okradli, pobili i coś zdemolowali, nie jeden z nieletnich pił czy palił, to spotyka się wszędzie i na Głuszczyźnie również. Tylko jakoś nikt wcześniej nikogo za to nie woził w bagażniku czy podtapiał, ale to jest wasz społeczny problem, a później sami będziecie się z tym borykać, chcecie to się na pal ponabijajcie i mówcie ze to sprawiedliwe i w obronie wsi, przynajmniej jesteście popularni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ale mośki,za sam głupi,tępy wyraz twarzy powinno się ich wsadzić na 2 lata!!!!
nie wiedziałam ze za wygląd i wyraz twarzy karze się ludzi naprawdę współczuje za takie podejście i sposób myślenie żal mi ciebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie jestem spokrewniony ale jak juz pisałem wcześniej popieram zbyszka, przemka i marcina... owszem znam ich i wiem ze gdyby "poszkodowani" [choć trudno tu powiedzieć kto jest bardziej poszkodowany, my - mieszkańcy Głuszczyzny, czy oni- w tym przypadku pobici] byli "normalni" tj. nie kradli, nie pisali różnych wyrazów na K i na wiele innych liter to by do tej sytuacji nie doszło... Jak widziałem w komentarzu 21. Osoba piszaca ma pojęcie o tej sprawie i w 100% zgadzam się z nią. Pewnie się znamy ale, tj. nie ważne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znam tych chlopaków doskonale i nie wiem co im do łba strzeliło zeby straszyc gówniarzy.jestem pewien ze ktos im to zlecil bo wiem ze woleliby sie napic i pojsc spac do domu niz wplatywac sie w takie rzeczy. Kowal i chłopaki trzymajcie sie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...