Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Siedliska: Zagadka tajemniczej jamy rozwikłana

Utworzony przez AmateurArcheologist, 13 listopada 2010 r. o 15:21 Powrót do artykułu
Skoro są to elementy jakieś I-wojennej fortyfikacji - warto by było to odkopać,na pewno są tam pozostałości wyposażenia żołnieży,a może i jakieś zwłoki. należy teren odkopać,archeolodzy niech przejrzą materiał,zinwentaryzują, i dopiero można zakopać! Wg mnie na 90% są tam jakieś kości, które należało by godnie pochować.nie rozumiem dlaczego nikt nie chce tego zbadać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co to da? przenosic kości spowrotem pod ziemię i tak już nic temu komuś nie pomoże
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i z dziennika robi się wirtualna polska i fakt bo ja tu nie przeczytałem o żadnym rozwiązaniu a tylko to chciałem przeczytać jak zobaczyłem tytuł. poooorażżżżkaaaaa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie pisze rozwiązanie, trzeba umieć czytac pości panie Naukowiec ucina spekulacje i potwierdza, że miejsce kryje kamieniołomy. – Mają wybiegi długości ok. 10–15 metrów – wyjaśnia dr Lucjan Gazda. – W pobliżu znajduje się jeszcze drugi równoległy do odkrytego korytarz. Miał odkryty kanał, z którego schodziło się pod ziemię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie pisze rozwiązanie, trzeba umieć czytać mości panie Naukowiec ucina spekulacje i potwierdza, że miejsce kryje kamieniołomy. – Mają wybiegi długości ok. 10–15 metrów – wyjaśnia dr Lucjan Gazda. – W pobliżu znajduje się jeszcze drugi równoległy do odkrytego korytarz. Miał odkryty kanał, z którego schodziło się pod ziemię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Częstoborowicach są dwa lochy po wydobywanym kamieniu,wapienniaku,nieco powyżej stoków-zródeł wody pitnej.Chałup jak i innych budowli z tego budulca obecnie nie widać.Rybczewickie zabudowania dziedziców tych dóbr są z wapienniaka zbudowane.Gdzie go wydobywano,no nie w Częstoborowicach a w lesie bąkowskim gdzie można znależć ślady kamieniołomu a gdzie w czasie II wojny odbywały się egzekucje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...