Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skopali go przed plebanią

Utworzony przez guest, 10 października 2008 r. o 01:37 Powrót do artykułu
Odpowiedzialność majątkowa sprawców jest oczywista. Rozważyć należy odpowiedzialność majątkową organizatora imprezy. Organizowanie dyskotek wykracza poza zakres działalności parafii katolickich. Jeśli ksiądz zdecydował się na zorganizowanie takiej imprezy, winien brać pod uwagę wystąpienie problemów. Nie była tom impreza zamknięta, lecz otwarta (ksiądz stwierdził, że każdy może przyjść), zatem zapewnienie ochrony było obowiązkiem organizatora - podobnie, jak w przypadku meczów piłkarskich. Samo wyrażenie przykrości nie wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pokolenie JP2 ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby tak się bawiło pokolenie JP II
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawracali po katolicku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół nie bierze pod uwagę tego,że młodzież może pod wpływem narkotyków i alkoholu,zjarać plebanię a nawet kościół,skopać ks.Dobrodzieja,zrobić krzywdę jego gosposi,więc po co angażować ochronę,przecież to wydatek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U WIEŚNIAKÓW TO STANDARD,A W NIEDZIELĘ PÓJDĄ DO KOŚCIOŁA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny ksiądz odpowiada /materialnie/ za skutki uczestnictwa w zorganizowanej przez siebie imprezie. Chłopcu należy się zadośćuczynienie za krzywdę i ból oraz odszkodowanie za straty materialne i koszty leczenia. Każdy sąd zasądzi to "tyłem do tablicy" w ciągu dwóch rozpraw. No chyba że organizator ubezpieczył imprezę ale wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy internauci. zastanówcie się co piszecie? Patrząc na niektóre wpisy będę się bał stać w kościele , bo tu także może pojawic się idiota a może nawet bandyta i wsadzić mi nóz między żebra. Nieważne: czerwony, zielony, czarny, Żyd czy Katolik. Jeśli jest bandytą, nie szukajcie winnych tylko powiedzcie wprost. Powinien ponieść surowe konsekwencje i tyle. Nikt z nas nie może być pewien, co mu się może jutro przytrafić. Takie mamy zachpwania, jakie mamy społeczeństwo. Takie mamy społeczeństwo, jakie mamy wpisy w internecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cłowiek napisał:
Drodzy internauci. zastanówcie się co piszecie? Patrząc na niektóre wpisy będę się bał stać w kościele , bo tu także może pojawic się idiota a może nawet bandyta i wsadzić mi nóz między żebra. Nieważne: czerwony, zielony, czarny, Żyd czy Katolik. Jeśli jest bandytą, nie szukajcie winnych tylko powiedzcie wprost. Powinien ponieść surowe konsekwencje i tyle. Nikt z nas nie może być pewien, co mu się może jutro przytrafić. Takie mamy zachpwania, jakie mamy społeczeństwo. Takie mamy społeczeństwo, jakie mamy wpisy w internecie
Tradycją tamtych stron jest bójka po nabożeństwie wigilijnym. Policja a dawniej milicja ma zajęcie przez pare miesięcy po Wiglilii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie o czym wy piszecie aż mi się szkoda was robi spytali się jak było poszkodowanego ale on nie powiedział że wcześniej tych chłopaków zaczepiał osobiscie nie byłem ale z relacji naocznych światków wynika całkiem co innego niż to co tu jest napisane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy bandziory z kat.Stowarzyszenia Młodzieży nie byli przypadkiem oazowcami-ministrantami?A może byli zazdrośni o księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest tylko dobra nauczka dla ksiedza. Powinien wiedziec, ze wiejskich chlopcow bezpieczniej jest po pupie klepac, niz organizowac dla nich rozrywki. Ogolno wiejskim zwyczajem jest okladanie sie po pyskach i nie koniecznie za pomoca rak. Cham czuje sie dobrze trzymajac w reku cos konkretnego. Majchetniej orczyk. zelazna sztabe, lub podobne przyrzady pomocnicze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYDŁO (przepraszam zwierzęta )--było , jest i będzie ( coraz więcej niestety )... Dlaczego ? BO MAMY TAKIE , A NIE INNE PRAWO KARNE ( czyli żadne ). Gdyby BANDZIOR jeden z drugim dostał wysoki wyrok, cyrków by nie odstawiał. Bohaterzy, kilku na jednego.... Ksiądz miał dobre intencje ,ale ,,BYDŁO ,"wszędzie się panoszy i szuka zaczepki. Dla takich każda okazja jest dobra, żeby się na kimś wyżyć . Sprawcy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności i otrzymać WYSOKIE WYROKI ( pomarzyć dobra rzecz ).Jeszcze trochę , a NIGDZIE nie będziemy się czuli BEZPIECZNIE...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kościelny napisał:
Czy bandziory z kat.Stowarzyszenia Młodzieży nie byli przypadkiem oazowcami-ministrantami?A może byli zazdrośni o księdza?
Być może nie wczytałeś się dokładnie w artykuł, ale ci co napadli na tego chłopaka wcale nie należeli do KSM-u a jedynie uczestniczyli w dyskotece organizowaną przez tę grupę. Taki incydent zdażył się po raz pierwszy i jestem pewien, że nie było to wina księdza i to nie on ponosi odpowiedzialność. Winne są jedynie te osoby, które uczestniczyły w bójce. Jestem również przekonany, że poszkodowany nie jest bez winy. Nawet, jak to określaliście, 'na wsi' (chociaż niektóre miejskie dzielnice uważam za o wiele gorsze) nikt nie zostaje pobity po prostu "za twarz". Ale widzę że wypowiadający się tu mają odmienne zdania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) jest prawdopodobnie osobą prawną, ma majątek i może ponosić odpowiedzialność majątkową. Organizowanie imprezy przez KSM nie zwalnia tego organizatora z odpowiedzialności za porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cłowiek napisał:
Drodzy internauci. zastanówcie się co piszecie? Patrząc na niektóre wpisy będę się bał stać w kościele , bo tu także może pojawic się idiota a może nawet bandyta i wsadzić mi nóz między żebra. Nieważne: czerwony, zielony, czarny, Żyd czy Katolik. Jeśli jest bandytą, nie szukajcie winnych tylko powiedzcie wprost. Powinien ponieść surowe konsekwencje i tyle. Nikt z nas nie może być pewien, co mu się może jutro przytrafić. Takie mamy zachpwania, jakie mamy społeczeństwo. Takie mamy społeczeństwo, jakie mamy wpisy w internecie
CZŁOWEK ! TO BRZMI DUMNIE . ŚWINIA! TO BRZMI PEWNIEJ .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gangster napisał:
Ludzie o czym wy piszecie aż mi się szkoda was robi spytali się jak było poszkodowanego ale on nie powiedział że wcześniej tych chłopaków zaczepiał osobiscie nie byłem ale z relacji naocznych światków wynika całkiem co innego niż to co tu jest napisane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gast napisał:
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) jest prawdopodobnie osobą prawną, ma majątek i może ponosić odpowiedzialność majątkową. Organizowanie imprezy przez KSM nie zwalnia tego organizatora z odpowiedzialności za porządek.
Należy najpierw przeczytać uważnie , a potem komentować i wypisywać głupoty. Tak KSM ma osobowość prawną, ale nie dotyczy się to oddziałów którym jest ten oddział w Kaniem. KSM był organizatorem, a to ksiądz jako osoba dorosła odpowiada za wszystkie akcje podejmowane przez młodzież. Sprawa przykra i tym bardziej że osoby które pobiły 17-latka, nie były związane z KSMem, skorzystały tylko z okazji aby przyjść na dyskotekę. Niestety ta przykra sytuacja pokazuje jaka jest Nasza młodzież. a organizacji która che się z nią integrować i ją zmieniać nie należny mieszać z błotem tylko im pomagać. Ale cóż każdy ma swój rozum i sam ma prawo decyzji jak zinterpretuje ten tekst.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No pięknie moja pobliska miejscowość w gazecie i panoramie lubelskiej. Co to się wyprawia na tym świecie. Niedługo dojdzie do zabijania. Człowiek teraz nigdzie nie moze czuć się bezpiecznie,nawet na podwórku. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowi temu chłopakowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz najważniejsza jest modlitwa dla tego mlodzieńca.Wiec to narazie się mu przyda, a potem zobaczy się co dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...