Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
tem cały spis to jakiś cyrk na kółkach również jestem rachmistrzem u nas w gminie połowa osób miała sczeście i dość szybko poszła im aktualizacja i synchronizacja znaczy we wtroek ale co z tego skoro przykładowo na 240 punktów dla mnie rozdysponowanych 3 są dobrze przypasowane na mapie przeciez to smiech na sali wczoraj wyskoczył komunikat ze jest zły format danych i zostana usuniete nim się spostrzegłem wszystko mi wypierdzieliło dobrez ze zrobione punkty poszły na serwer dziś koło południa problem został usuniety choć cieżko było sie gdziekolwiek dodzwonić i ruszyłem w teren i znowu po 20 zrobionych punktach taki sam komunikat ale byłem sprytny-dośwadczony poprzednim dniem i udało się wyciagnąc baterie i tym razem nie wcieło mi wszystkiego. A dane to ja nie wiem skąd oni maja ludzie po 20 lat nie zyją a ja mam ich dalej w bazie, jak przychodze pod dany adres to sie mnie pytają skąd ja takie dane wyciągnąłem niom maniana kontretna, myśle że skoro z samą weryfikacją gospodarstw jest tyle problemów to połowa ludzi rzuci tym w diabły jak przyjdzie robić spis i po całym dniu godzinie poświeconej dla każdej ankiety dane znikną i dalej będą się dziać takie cuda, a obawiam się że bedzie jeszcze gorzej zzzzzgrozzzzaaaa........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rachmis3-y napisał:
Mapkę dostaliśmy na kartach pamięci, nie musieliśmy ich już instalować. Czy Ty dostałaś taką kartę? Jeśli nie to pewnie musieliście pobrać mapy przez Operę i zainstalować - robiłaś tak? Z jakim skutkiem?
Hej ja również mam podobny problem bo nie mogę zaznaczyć punktu za pomocą chorągiewki ponieważ jej nie ma. Mapę mam wgraną. Nie wiem czy to wina zasięgu czy jest inna przyczyna? Czy ktoś wie co w takiej sytuacji zrobić? pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi wszystko działa więcej problemów mam z ludźmi którzy odmawiają podania jakichkolwiek informacji i bazą danych w której informacje są przestarzałe miałam pana który zmarł 22 lata temu. i takich przypadków jest mnóstwo a co do samego terminala działa od początku wszystko tak jak trzeba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dzis bylam 2 raz. Oczywiscie znowu mi znikneły punkty adresowe, a dyspozytorka nie wiedziala co na to poradzic. Musze poczekac do rana, bo z rana jest kompetentniejsza babka. Z tego co kojarze to powinnam miec jeszcze ok 240 punktów adresowych- o ile mi nie dośla wiecej. Nie wiem czy sie z tym wyrobie, bo dzis mialam jeszcze ponad polowe baterii i akumulatorek w zapasie, ale po zniknieciu adresów bylam zmuszona wrócic do domu!!!! Poza tym domy mam dalko od siebie położone i duzo czasu zajmuje ich szukanie. Myslalam zeby jezdzic rowerem, ale to tez nie ma sensu -trzeba sie z nim plątac, nie wiadomo czy zostawiac pod bramką czy wprowadzac do srodka, a to zajmuje czas. Samochdem tez nie ma sensu, bo wsiadasz, odpalasz, gasisz i znowu odpalasz- mam pojedyncze domki na ogromnym osiedlu. Tez pojawia mi sie komunikat, ze "adres uzytkownika znajduje sie w innej gminie", mimo, że wcale tak nie jest. Ciezko kogos zastac w domu, chociaz dzis pracowalam popoludniem i bylo lepiej niz wczoraj. Natomiast bardzo duzo osob nic nie wie o tym, ze jest jakims włascicielem gospodarstwa rolnego. A jesli chodzi o ankiety, to mam nadzieje, ze chopciaz kilka osob bedzie sie chcialo spisac u mnie, bo jak nrazie ta robota mi sie nie podoba - mało kasy, a duzo nerwów przez awarie i duuuzo łażenia. Wiec moze przy ankietach troche wiekszy zarobek bedzie. U mnie niestety bardzo malo osob faktycznie ma gospodarwto, w wiekszosci wpisuje "brak gospodarstwa". mozecie napisac kiedy sie wlancza alarm? tzn nie chodzi mi o te przyciski tylko o czas jaki moze telefon zostac bez używania. Czy majac wyłączony program trzeba wyłanczac telefon np na noc? ja wyłanczałam, bo juz nie pamietam kiedy i po jakim czasie alarm sie wlancza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u mnie bloki sa tak oznaczone na tych mapach ze obchodze je jak złodziej pod balkonami, a i tak jest ponad 20 metrów. Praktycznie za kazdym razem trzeba je brac przez korekte, ale to najmniejszy problem. Jeden punkt adresowy w ogole nie chcial sie zweryfikowac na mapie - adres uzytkownika i gospodarstwa był inny. Mimo ze do wefyfikacji byl brany adres zamieszkania to wyskakiwało ze jest w innej gminie i za zadna cholere nie chcialo zaznaczyc na mapie. Zaznaczyło natomiast adres działki- mimo, ze działka, ze jest gdzies indziej. Dyspozytor rozkłada rece- kazał sprawdzic czy bateria jest naładowana. Cyrk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podlaska napisał:
ja dzis bylam 2 raz. Oczywiscie znowu mi znikneły punkty adresowe, a dyspozytorka nie wiedziala co na to poradzic. Musze poczekac do rana, bo z rana jest kompetentniejsza babka. Z tego co kojarze to powinnam miec jeszcze ok 240 punktów adresowych- o ile mi nie dośla wiecej. Nie wiem czy sie z tym wyrobie, bo dzis mialam jeszcze ponad polowe baterii i akumulatorek w zapasie, ale po zniknieciu adresów bylam zmuszona wrócic do domu!!!! Poza tym domy mam dalko od siebie położone i duzo czasu zajmuje ich szukanie. Myslalam zeby jezdzic rowerem, ale to tez nie ma sensu -trzeba sie z nim plątac, nie wiadomo czy zostawiac pod bramką czy wprowadzac do srodka, a to zajmuje czas. Samochdem tez nie ma sensu, bo wsiadasz, odpalasz, gasisz i znowu odpalasz- mam pojedyncze domki na ogromnym osiedlu. Tez pojawia mi sie komunikat, ze "adres uzytkownika znajduje sie w innej gminie", mimo, że wcale tak nie jest. Ciezko kogos zastac w domu, chociaz dzis pracowalam popoludniem i bylo lepiej niz wczoraj. Natomiast bardzo duzo osob nic nie wie o tym, ze jest jakims włascicielem gospodarstwa rolnego. A jesli chodzi o ankiety, to mam nadzieje, ze chopciaz kilka osob bedzie sie chcialo spisac u mnie, bo jak nrazie ta robota mi sie nie podoba - mało kasy, a duzo nerwów przez awarie i duuuzo łażenia. Wiec moze przy ankietach troche wiekszy zarobek bedzie. U mnie niestety bardzo malo osob faktycznie ma gospodarwto, w wiekszosci wpisuje "brak gospodarstwa". mozecie napisac kiedy sie wlancza alarm? tzn nie chodzi mi o te przyciski tylko o czas jaki moze telefon zostac bez używania. Czy majac wyłączony program trzeba wyłanczac telefon np na noc? ja wyłanczałam, bo juz nie pamietam kiedy i po jakim czasie alarm sie wlancza.
przy otwartym punkcie chyba 15 min , a tak jak masz to 30 a ajk masz tylko ten napis u gory consensus czy jakos tak to moze byc caly czas wlaczony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bezrobotny napisał:
Ja jako bezrobotny "załapałem "się do spisu (cudem), ale mam pytanie czy urzędasy gminne na czas spisu będą brać urlop, czy będą robić w godzinach pracy?
szkoda ze ta wyrazasz sie o urzednikach gminych-nawet czlowieku nie wiesz ile czsu po pracy poswiecamy spisowi, ile nerwow zjedzonych bo nic nie dziala --- chetnie sie zamienie rola ty badz liderem a ja pojde na spis, mysle ze ze lepiej bym na tym wyszla----- urzedas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym, że nie warto za bardzo wrzucać na Liderów to się zgadzam. Oni często dostali propozycję "nie do odrzucenia". My natomiast sami chcieliśmy takiego losu. Umowa, którą podpisywaliśmy tak naprawdę nie przewiduje wycofania się ze spisu, no chyba, że naruszymy regulamin np., gdy wystawimy do chodzenia kogoś innego. Wtedy muszą nas z automatu wywalić. Ale, co ciekawe, za takie postępowanie nie przewidziano żadnej kary... Cała odpowiedzialność na tym, żeby spis został zrealizowany spoczywa na liderach. I w tej kwestii wypada im raczej współczuć. Można było uchronić nas wszystkich od takich nerwów, gdyby system wdrożeniowy testowany był np. na uczelniach w ramach praktyk studenckich.... Tymczasem to, że odbył się rok temu spis próbny w raptem kilku gminach, to się ma nijak do obecnej sytuacji... Ale to wszystko coraz bardziej przemawia za tym, że sto razy fajniej byłoby robić spis na netbooku, a nie na "wypasionej zabawce dla nastolatków", która już teraz jest i tak przestarzała, bo przez półtora roku od kiedy wyszły na rynek te modele smartfonów, technika mocno poszła do przodu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podlaska napisał:
ja dzis bylam 2 raz. Oczywiscie znowu mi znikneły punkty adresowe, a dyspozytorka nie wiedziala co na to poradzic. Musze poczekac do rana, bo z rana jest kompetentniejsza babka. Z tego co kojarze to powinnam miec jeszcze ok 240 punktów adresowych- o ile mi nie dośla wiecej. Nie wiem czy sie z tym wyrobie, bo dzis mialam jeszcze ponad polowe baterii i akumulatorek w zapasie, ale po zniknieciu adresów bylam zmuszona wrócic do domu!!!! Poza tym domy mam dalko od siebie położone i duzo czasu zajmuje ich szukanie. Myslalam zeby jezdzic rowerem, ale to tez nie ma sensu -trzeba sie z nim plątac, nie wiadomo czy zostawiac pod bramką czy wprowadzac do srodka, a to zajmuje czas. Samochdem tez nie ma sensu, bo wsiadasz, odpalasz, gasisz i znowu odpalasz- mam pojedyncze domki na ogromnym osiedlu. Tez pojawia mi sie komunikat, ze "adres uzytkownika znajduje sie w innej gminie", mimo, że wcale tak nie jest. Ciezko kogos zastac w domu, chociaz dzis pracowalam popoludniem i bylo lepiej niz wczoraj. Natomiast bardzo duzo osob nic nie wie o tym, ze jest jakims włascicielem gospodarstwa rolnego. A jesli chodzi o ankiety, to mam nadzieje, ze chopciaz kilka osob bedzie sie chcialo spisac u mnie, bo jak nrazie ta robota mi sie nie podoba - mało kasy, a duzo nerwów przez awarie i duuuzo łażenia. Wiec moze przy ankietach troche wiekszy zarobek bedzie. U mnie niestety bardzo malo osob faktycznie ma gospodarwto, w wiekszosci wpisuje "brak gospodarstwa". mozecie napisac kiedy sie wlancza alarm? tzn nie chodzi mi o te przyciski tylko o czas jaki moze telefon zostac bez używania. Czy majac wyłączony program trzeba wyłanczac telefon np na noc? ja wyłanczałam, bo juz nie pamietam kiedy i po jakim czasie alarm sie wlancza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hejka skoro Ci znikneły punkty adresowe to lider musi wykonać pełna synchronizacje jak tak miałem wczoraj i mi je zwróciło tylko teraz jakieś kody trzeba do tego ale to lider musi dzwonic do nich, a na przyszłość jeśli pojawia się komunikat że "BAZA DANYCH MA NIEWŁAŚCIWY FORMAT, DANE ZOSTANĄ UTRACONE" trzeba jak najszybciej wyciagnąć baterie- miałem taki przypadek wczoraj i lider mi tak poradził i pomogło danych mi nie wcieło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam na forum obchodu przedspisowego: www.spisrolny.fora.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to forum z linku mnie wkurza. Ciagle reklamy mi skaczą. Dzwonie do dyspozytora zeby mi przesłał adresy, a tam najpierw bylo zajete, a teraz nikt nie odbiera. Czy jezeli wstawiacie "brak gospodarstwa" to wpisujecie komentarz? nam na szkoleniu nie kazali tego robic, a teraz mejl zeby wpisywac komentarz. Ja i tak sie nie wyrobie z weryfikacja tego co mam, a jak musze jeszcze wpisywac komentarze to przeciez wiadomo, ze to czas leci!!! a teraz siedze i czekam az ktos łaskawie odbierze z dyspozytorów i mi przesle adresy. piatek 13stego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć Jestem rachmistrzem z mazowieckiego i u mnie sytuacja wygląda podobnie - na początku był problem z aktualizacją i pełną synchronizacją teraz doszedł problem z aplikacją- wczoraj przy każdej próbie weryfikacji adresu gospodarstwa wywalało mnie z programu i pojawiał się błąd census.exe , dopiero ponowne logowanie pomagało. Do tego jeszcze punkty adresowe, które często mają się nijak do rzeczywistości - MAKABRA. I niech mi ktoś powie - Co konkretnie może dyspozytor ??? oprócz " przekażę sprawę dalej "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podlaska napisał:
(..) Czy jezeli wstawiacie "brak gospodarstwa" to wpisujecie komentarz? (..) piatek 13stego
Jeżeli "brak gospodarstwa" wynika z innych przyczyn niż dwie podane ( gospodarstwo jest częścią innego gosp./ grunty przeznaczone na działalność nierolniczą ) to TAK. Najpierw wpisujemy komentarz a później podczas weryfikacji adresu gospodarstwa klikamy "brak gospodarstwa" , przyczyny " Inne " " trzynastego wszystko zdarzyć się może "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rety XXI w a takie jazdy WIdzę że nie tylko opolskie ma takie szopki dobrze że nie jestem sama Dopiero dzisiaj przydzielono mi punkty adresowe, mialam otrzymać 270 a mam 91, nie wiem co to ma znaczyć. Po drugie wchodząc w zakładke punkty adresowe prawie pod każdą ikoną - "domkiem" mam czerwone przekreślone kółko, przy niektórych dodatkowo mam żółty wykrzyknik - stoję pod jakimś domem i wogóle nie da się zweryfikować tych gospodarstw. Mam zaledwie 10 adresów bez przekreślonego kółka i bez wykrzyknika, te adresy mogę zweryfikować. Czy ktoś też tak ma ? Bez sensu wybierać się w teren z 10 adresami... Czy ktoś z was ma podobnie jak ja ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja utraciłam dane z powodu niewłoaściwego formatu chyba z 5 razy., Resetowałam, wyciągałam baterię, robiłam pełną synchronizację i pomagało na chwilę. Dziś po pełnej synchronizacji za 10 sekund znów to wyskoczyło. Nikt nie wiedział co począć. Do tego jeszcze kolejny problem z pamięcią urządzenia. Ten problem usunął lider, kasując jakieś pliki w porozumieniu z dyspozytorem. Potem znów synchronizacja pełna, dane wróciły razem z tymi które już dawno wysłałam. Wklepałam je od nowa przy nerwicy i do tej pory dotarły tylko 2 z ok 50. Super. Siedzę do odołania i czekam czy dojdą jak nie to urządzenie do naprawy. Kasacja aplikacji i wgrywanie od nowa. Ja już wtedy rezygnuję. To nie jest z mojej winy a więcej się ostresuje człowiek i orobi wykonując wszystko po 10 razy niż zarobi!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Ja również jestem rachmistrzem. I mam mały problem, mam nadzieję że ktoś mi pomoże Otóż parę dni temu dostałam 86 punktów adresowych, i dzisiaj wszystkie je zrobiłam. Uff tak się cieszyłam. Czekałam w nadziei że mi coś doślą, jednak ciągle nic nie było. Kliknęłam więc w synchronizację tam na pulpicie pod przyciskami połącz z liderem i połącz z dyspozytorem. Dostałam 17 punktów adresowych nowych, jednak prócz nazwy wioski nie ma napisanego nawet numeru domu, na mapie gps również to nie jest oznaczone. W dodatku użytkownicy tego gospodarstwa mieszkają daleko, niektórzy nawet w innych województwach. Wydaje mi się że tam gdzie mieszkają, tam ich trzeba spisywać. Wszystkie te gospodarstwa bez numerów domów zrobiłam jako "niemożliwe do weryfikacji". No i poznikały i znów nie mam punktów adresowych. Czy mi je sami przydzielą czy znowu muszę klikać w synchronizację?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marlena napisał:
Witam !Ja również jestem rachmistrzem. I mam mały problem, mam nadzieję że ktoś mi pomoże ;)Otóż parę dni temu dostałam 86 punktów adresowych, i dzisiaj wszystkie je zrobiłam. Uff tak się cieszyłam. Czekałam w nadziei że mi coś doślą, jednak ciągle nic nie było. Kliknęłam więc w synchronizację tam na pulpicie pod przyciskami połącz z liderem i połącz z dyspozytorem. Dostałam 17 punktów adresowych nowych, jednak prócz nazwy wioski nie ma napisanego nawet numeru domu, na mapie gps również to nie jest oznaczone. W dodatku użytkownicy tego gospodarstwa mieszkają daleko, niektórzy nawet w innych województwach. Wydaje mi się że tam gdzie mieszkają, tam ich trzeba spisywać. Wszystkie te gospodarstwa bez numerów domów zrobiłam jako "niemożliwe do weryfikacji". No i poznikały i znów nie mam punktów adresowych. Czy mi je sami przydzielą czy znowu muszę klikać w synchronizację?
~Marlena Synchronizacja różnicowa służy komunikacji między Twoją komórką a serwerem i wymianą danych pomiędzy nimi, dlatego dopiero po synchronizacji wpadną Ci nowe punkty adresowe. Rób ją często. Co do nowych punktów - jeszcze trochę za wcześnie na dodawanie nowych - obchód dopiero ruszył, pewnie za jakiś tydzień dostaniesz następne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję ślicznie za odpowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam jestem rachmistrzem z Opolskiego Gm Głuchołazy przed chwilą skasowało mi wszystkie dane po przerobieniu około 50 punktów... teraz w momencie kiedy klikam na synchronizacje pokjawi mi się komunikat "wystapił błąd podczas przesyłania danych" już nie iwem co mam robic masakra prosze o jakąs podpowiedz do softline nie mozna sie dodzwonic pewnie juz po pracy są...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 168

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...