Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Spór o Gardzienice skończy się w sądzie? Odwołania od decyzji wojewody

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 czerwca 2016 r. o 09:35 Powrót do artykułu
Jakie to budujące, że jest ciągłość prawa i obowiązują ciągle dekrety z 1944r. Na czym inaczej opieralby się tzw. samorząd, zlożony z potomkow fornali i ratajow uwlaszczonych na kradzionym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość (wczoraj o 13:51) - Pałac był w ruinie, bo po 1944 roku do tej ruiny doprowadziło Państwo Polskie i komuniści. W tej chwili tylko przywrócono świetność pałacu z okresu przed jego nielegalnym zaborem i rodzina ma święte prawo do jego odzyskania. Remont przeprowadzony parę lat temu nie może być jakimkolwiek argumentem za tym, aby pałacu nie zwracać. Tak naprawdę gdyby nie było tego remontu rodzina powinna żądać oprócz zwroty obiektu odszkodowania za jego zniszczenie oraz czynszu za kilkadziesiąt lat jego użytkowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadza się. To złodzieje doprowadzili do ruiny prywatne domy. Złodzieje mają na sumieniu mordy właścicieli i nieszczęście, jakie zesłali na wdowy i sieroty. Ci złodzieje awansowali w drabinie społecznej najpierw na komisarzy ludowych, potem na sekretarzy w komórkach partyjnych, potem w sejmie i rządzie. Mianują sie "elitą", choć nawet do inteligencji im daleko. Pierwsi na pochodach KOD i przed kamerami. Po prostu złodzieje. I tym nierządem Polska nadal stoi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Gardzienic nigdy nie mówiło się że Rzewuscy są spadkobiercami pałacu Gardzienice, natomiast byli właścielami ruin folwarku tzw. Borek (oficjalnie pisze się Gardzienice), dziwi mnie że po remoncie zapałali miłością do pałacu, może wojewoda niech zapozna się z historią pałacu, (chyba że dogadał się pod stołem)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...