Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Starosta z Opola Lubelskiego niewinny: \"Nie ma dowodów…”

Utworzony przez niewinny, 12 października 2010 r. o 17:55 Powrót do artykułu
Sąd naszym przyjacielem jest!!! Tylko PSL!!! dodano: 27 grudnia 2009, 22:15 tagi:DudaKonopnicamandatprokuratorradny Prokurator bierze pod lupę władze gminy Konopnica Rafał Panas Nowa odsłona sprawy kontrowersyjnego radnego Andrzeja Dudy, który został radnym choć nie miał prawa. Teraz prokurator sprawdzi, czy wójt zrobił w tej sprawie to, co do niego należało. Teraz także wójt może mieć problemy Andrzej Duda wystartował w ostatnich wyborach samorządowych bezprawnie. Mimo to został wybrany. Mało tego, został nawet przewodniczącym Rady Gminy w podlubelskiej Konopnicy. Gdy sprawa wyszła na jaw, wójt gminy Mirosław Żydek (PSL) miał obowiązek przygotować uchwałę o wygaszeniu mandatu Dudzie – pisze do nas Czytelnik. I sugeruje: jeśli tego nie zrobił, to złamał prawo. Co na to prokuratura? – Sprawdzimy, czy wójt zrobił to, co do niego należało. Od czynności sprawdzających zależy, czy podejmiemy śledztwo – zapowiada Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. Przypomnijmy. Policjanci złapali Andrzeja Dudę (PSL) cztery lata temu podczas jazdy samochodem po alkoholu. Zatrzymany przez patrol uciekał dalej pieszo. Sąd warunkowo umorzył na dwa lata postępowanie przeciw samorządowcowi. Ale to wystarczyło, żeby nie mógł wystartować w wyborach do samorządu w 2006 roku. Mimo to Duda podpisał oświadczenie, że może ubiegać się o mandat i wystartował. Sąd okazał się łaskawy dla Dudy. W maju tego roku uznał, że radny nie użył podstępu w celu znalezienia się na liście wyborczej. Duda wciąż jest radnym. Mandatu nie odebrali mu ani koledzy z Rady Gminy, ani wojewoda Genowefa Tokarska (PSL). Tokarskiej nie przekonało nawet stanowisko szefa Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynanda Rymarza, według którego Duda nie powinien być dalej radnym. Tymczasem nasz Czytelnik przypomina wyrok sprzed kilku miesięcy: sąd skazał wójta z Czarnej Dąbrówki na Pomorzu ponieważ nie przygotował uchwały o pozbawieniu mandatu radnego, skazanego za jazdę po kielichu. Wójt pożegna się ze stanowiskiem. Wójt Konopnicy informuje, że przygotował odpowiednią uchwałę. – Była głosowana w kwietniu 2009 roku. Rada Gminy odrzuciła ten projekt – stwierdza Mirosław Żydek. Tyle że wójt nie śpieszył się z postawieniem sprawy na radzie. O tym, że Duda nie miał prawa startować w wyborach poinformowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Czyli napisanie projektu uchwały zajęło wójtowi Żydkowi… siedem miesięcy. Projekt napisał dopiero na wezwanie wojewody, która też ociągała się z wezwaniem radnych do wygaszenia mandatu Dudy. Dla porównania: prokuratorskie śledztwo w sprawie Dudy ruszyło natychmiast po naszych publikacjach. Tymczasem wójt powtarzał, że nie może opierać się wyłącznie na artykułach prasowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Cicho być!!! Chcieli se popracować to se popracowali. A że za friko? Bo to są prawdziwie honorne chłopaki Tylko jak rozliczyli koszty - maszyny nie konie, o wodzie i sieczce nie chodzą.
Moze Redaktorzy Dziennik Wschodniegopokusili by sie w zwiazku zcała sprawą przeprowadzic taki eksperyment: zadzwoncie do ZDP w Opolu Lubelskim i poproście w moim imieniu o wykonanie na moiej posesji takich robót: wykopanie fundamentów pod dom który buduje, przywiezienie ze sklepu ogrodzenia, nawiezienie ziemi i rozrównanie jej pod ogród przed domem. Ponieważ mam mało pieniedzy na całą inwestycję proszę bardzo aby drogowcy zrobili to za friko. będę wdzieczny. Sprawa jest poważna i prosze o pomoc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
retor napisał:
Ja pytam tylko o HONOR?
w Bełzycach radny Machora wysypał sobie drogę dojazdową domu tłuczniem gminnym.sąd również uznał to za małą szkodliwośc społeczzną, a machorka dalej mąci w radzie i uważa że nie jest niczemu winien.PYTAM TYLKO O HONOR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma to ja sprawiedliwy sąd! Śmiechu warte, biedny Pan Starosta niesłusznie posądzony. Przecież Ci ludzie sami sobie kazali jechać na działkę Skarbniczki i Starosty. Jeszcze prosili żeby mogli u nich pracować. Żenada!!! Mam nadizeje, ze tak to się nie skończy i sprawiedliwość weźmie górę nad znajomościami, pochodzeniem partyjnym i "dużymi plecami" Pana Starosty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kris napisał:
ja się tylko spytam, czy człowiek niewinny powiedziałby Zawsze wiedziałem, że jestem niewinny ?? jak myślicie, czy tak zachowuje i wypowiada się osoba niewinna ??
Taaak!czyli " zawsze wiedziałem, że będę niewinny"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty... Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami. Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty... Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami. Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
te a wy myslita ze jak corka marianka budowala chałupe to jakie sprzety pracowały jak nie drogowki. O czym mowa. Prywata na niespotykana skale. Niech prokuratura kasacje wnosi wyroku. sprawe trza zaczac na nowo i mariana prtzeswietlic pozondnie, oj pozondnie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie. Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janka napisał:
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie. Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
Czy napisałbyś z dużej litery o sądzie, jeśli wyrok byłby w drugą stronę? Wyrok wyrokiem, ale cała ta historia dużo mówi o niewinnych.... Ja zapłaciłem za pracę ciągnikowego spychacza, który pracował na drodze gminnej, rozrzucając gminny kamień... Byłem durniem??? Patrząc na wyrok - tak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
ZNACIE POWIEDZENIE: ŚWINI PLUJĄ W RYJ A ONA TWIERDZI ŻE DESZCZ PADA? ZENUŚ PASOŻYCIE I NIEUDACZNIKU ODEJDŹ Z URZĘDU A NAJLEPIEJ WYPROWADŹ SIĘ Z TEGO POWIATU - ŻAL PATRZEĆ NA CIEBIE I TWOJE OSIĄGNIĘCIA A RACZEJ ICH BRAK I ZABIERZ ZE SOBĄ PRZYDUPASA Z KRACZEWIC!
Nie tylko przydupasa z Kraczewic, z innych jednostek powiatowych też, np.zawodowego dyrektora z PUP w Opolu Lub.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WYPROWADZAM SIĘ Z TEGO POSRANEGO KRAJU!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL Pani Genowefa Tokarska Wojewoda Lubelski L i s t o t w a r t y Szanowna Pani Wojewodo, Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu. Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem. Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób i rzeczy. Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie. Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ). Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę. Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe i wynosiły 3,4 mln złotych. Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego. Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół. Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą. Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy. Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...