Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A dlaczego podatnicy mają ułatwiać kariery wiecznym studentom? Bardzo dobrze, że tacy będą płacić. Nareszcie jakiś sensowny pomysł. Znam takich co na koszt podatnika studiują kilka kierunków, a wcale nie sa to wybitne osoby, tylko taki sposób na zycie sobie znalazły. A dlaczego ja mam ulatwiać im karierę? Czy studentom jednokierunkowcom ktos ułatwia kariery? Chca kariery robić to niech robią na swój koszt. Bardzo dobrze, popieram pomysl ministerstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Troszkę racji w tym jest. Biedni nie studiują na kilku kierunkach tylko dorabiają popołudniami. Ja osobiście kazałabym połacić tzw. wiecznym studentom, którzy siedza po dwa lata na jednym semestrze dla lepszego dotarcia do wiedzy Jezed semestr z przyczyn losowych - ok, ale więcej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem tego samego zdania... Ci lepsi studiują po 2 kierunki na dziennych, a tym gorszym**, którzy jednak też chcą osiągnąc coś w życiu pozostają studia zaoczne i praca 24 na dobe by na te studia zarobić..... ** - gorszym, czyli przeciętnym studentom, którzy nie są prymusami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polskie prawo nakłada obowiązek nauki do 18 roku zycia - czyli do szkoły ponadgimnazjalnej, później obowiązku NIE MA i jest to tylko i wyłącznie indywidualny wybór. Chcesz mieć inż. czy mgr ? - to się ucz ale i płać. Społeczeństwo za bardzo przyzwyczaiło się, w tym względzie, do "starych, dobrych czasów" , które sami 20 lat temu "odesłaliśmy" w niebyt. Więc nie bardzo rozumiem o co ten krzyk. W USA czy Zachodniej Europie idziesz na studia wyższe = płacisz. Dla mnie to normalne, skoro już prawny obowiązek nauki NIE OBOWIĄZUJE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to niesprawiedliwe co piszecie ze tylko bogaci studiuja dwa kierunki ja bym bardzo chciala w przyszlym roku rozpaczac drugie studia ale gdyby tylko ta ustawa weszla rezygnuje . bo mnie niestety na to nie stac.. jesli chcemy dorownac innym krajom gdzie edukacja jest platna najpierw postarajmy sie zeby zarobki tez im dorownaly. dopiero pozniej drodzy politycy kombinujcie.. bardzo wielu mlodych ludzi straci szanse. teraz jeden papierek sie nie liczy. sama mam wsrod znajomych osoby ktorestudiuja dwa kierunki i wiem ze jsli ta ustawa wejdzie beda musili rezygnowac. jak pogodzic dwa kierunki dzienne plus prace? szczegolnie jesli kierunki sa wymagajace wiec praca weekendowa odpada. poza tym moi rodzice tez placa podatki wiec nie podnoscie glosu. osobiscie nie znam zadnego studenta ktory studiuje ot tak dla przyjemnosci i kaprysu..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja znam sam studiuję 2 kierunki i w rzeczywistośći i tak nie zwiąże z nimi przyszłości ale dzięki temu mam wypełniony czas ale suma sumarum mógłbym płacić za ten 2 kierunek mi to rybka jeśli dzięki temu zwolnią się miejsca dla biedniejszych ludzi którzy zamiast pracować w pizzeriach będą mogli nauczyć się coś wartościowszego niż obsługiwanie klienta to popieram pomysł ministerstwa poza tym jeśli ktoś jest naprawdę zdolny i ciągnie 2 kierunki w końcu może otrzymać stypendium naukowe owszem więcej skończysz masz większe prace na szanse w różnych zawodach lecz powoli będziemy wracali do zamierzchłych czasów podziału chłop i szlachta a tak wyrównane szanse dla wszystkich:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kierunki są jeszcze pokrewne to można łączyc nauke tych kierunków, ale czasami są to zupełnie dwa skrajneie różne przypadki i nich ktoś powie ,że da rade w sesji zaliczyc oba kierunki bez problemów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...