Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trąba powietrzna w Lublinie

Utworzony przez Gość, 23 lipca 2011 o 20:12 Powrót do artykułu
widac co bylo na tatarach i co jest teraz zadnej roznicy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawy artykuł Jak mniemam po nazwie tej trąby "Orkana" wzięła się nazwa ul.Orkana? Mam racje? Przez tą ulice przeszła ta trąba?
0
...ba myślałem, że znowu chodzi o lotnisko, ale nie...
0
Ludzie! Przestańcie wreszcie dopuszczać analfabetów do pisania w portalu. - "o szerokości jakiś dwustu metrów" - nie "jakiś" tylko jakichś. To nie pierwsza wpadka, bo takich było już mnóstwo.
0
o, mialam kiedys pisac do Waszej redakcji w sprawie napisania podobnego artykulu. dobrze by bylo umiescic jakies zdjecia z tego okresu bo sa malo dostepne. pozdrawiam.
0
a co z trąbą powietrzną co przeszła kilkanaście lat obok zalewu przy ulicy Stary Gaj. Mam zgrane jeszcze z VHS nagranie co zostało po trąbie. Bylem tam ostatnio i las już prawie całkiem zarósł w tym miejscu... pamięta to ktoś ?
0
A obecnie jakaś trąba zniszczyła cukrownię w Lublinie.
0
bo Lublin to miasto największych trąb. Głównie ratuszowych.
0
W 1999 roku trąba powietrzna przeszła przez miejscowość Bychawka Trzecia a właściwie przez jej koniec - żużlówkę tusz przy Tuszowie. Zmiotła z powierzchni kilka stodół. Dobrze to pamiętam: był normalny, słoneczny ciepły dzień. Nagle usłyszeliśmy narastający huk, wszystkie okna się pootwierały (starego typu okna), trawa położona jakby ja ktoś wyczesał i wysoko w powietrzu liście, słoma, kawałki desek. I ten huk - to było najbardziej straszne. Cud, że trąba szła pasem za zabudowaniami od strony stodół, gdyby szła środkiem żużlówki po domach nie byłoby chyba śladu. Zawaliła trzy stodoły drewniane, jedną murowaną uszkodziła zrywając z połowy dach. Wyrwała z korzeniami kilka drzew. Stogi z sianem zniknęły z pola. Nie było to nagłaśniane, bo nie było jeszcze telefonów, ale co przeżyliśmy to nasze....
0
Ja napisałem ten artykuł. Oryginalny tekst (bo ten został skrócony) można znaleźć na moim blogu. Są tam też zdjęcia zniszczeń: http://curioza.blogspot######/2011/07/traba-w-lublinie.html Nawiasem mówiąc znalazłem wzmiankę o trąbie jaka miałaby pojawić się w 1998 roku na obrzeżach Kraśnika i uszkodzić kilka dachów, lecz prócz krótkiego artykuliku mówiącego o "ciemnym wirze" i połamanych drzewach nie mam na ten temat nic bliższego.
0
Masz VHS ?
0
******egaudia.pl - test
0
***egaudia.pl - test
0

Dodaj odpowiedź: