Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trasa Lublin–Świdnik może stać się drogą przez mękę

Utworzony przez mieszkaniec swidnika, 27 września 2012 r. o 20:06 Powrót do artykułu
kasia_25 napisał:
Śmieszą mnie wypowiedzi o wyższości intelektualnej mieszkańców Świdnika. To, że mają większy tupet, nie oznacza wyższej inteligencji, a wręcz powiedziałabym, że jest do niej odwrotnie proporcjonalny. Nie bez kozery kierowcy poruszający się pojazdami z numerami rejestracyjnymi zaczynającymi się od "LSW" od lat przodują we wszystkich rankingach najgorszych kierowców (są klasyfikowani zaraz po tych z rejestracjami WG). Może to kompleks miasteczka na peryferiach aglomeracji, może to przerośnięte ambicje podyktowane presją rodziców na osiągnięcie sukcesu życiowego...a może zwykłe chamstwo. Reasumując, nie wiem o co tyle krzyku, zwłaszcza wśród świdnickiej inteligencji, która jak to na inteligencję przystało, winna zrozumieć okresowe niedogodności związane z budową dojazdu z ich plebejskich okolic do centrum nieomalże metropolii. Pozdrawiam.
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego i nadyma małego" "Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego i nadyma małego" "Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym"
Naczytałeś się jakiś książek o żabach i na siłę chcesz zainteresowac innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia_25 napisał:
Śmieszą mnie wypowiedzi o wyższości intelektualnej mieszkańców Świdnika. To, że mają większy tupet, nie oznacza wyższej inteligencji, a wręcz powiedziałabym, że jest do niej odwrotnie proporcjonalny. Nie bez kozery kierowcy poruszający się pojazdami z numerami rejestracyjnymi zaczynającymi się od "LSW" od lat przodują we wszystkich rankingach najgorszych kierowców (są klasyfikowani zaraz po tych z rejestracjami WG). Może to kompleks miasteczka na peryferiach aglomeracji, może to przerośnięte ambicje podyktowane presją rodziców na osiągnięcie sukcesu życiowego...a może zwykłe chamstwo. Reasumując, nie wiem o co tyle krzyku, zwłaszcza wśród świdnickiej inteligencji, która jak to na inteligencję przystało, winna zrozumieć okresowe niedogodności związane z budową dojazdu z ich plebejskich okolic do centrum nieomalże metropolii. Pozdrawiam.
Tak, Lublin to niewątpliwie aglomeracja oraz metropolia Napisz jeszcze gdzie widziałaś te rankingi. I przyznaj się Kasiu_25 że masz na swojej tablicy LZA i wynajmujesz mieszkanie w Lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dumny Świdniczanin napisał:
a moze dlatego cwaniakuja, ze maja lepsze wyksztalcenie, lepiej sobie radza psychicznie w sytuacjach stresowych, wiecej potrafia ale niestety musza sie meczyc z takimi marudami jak Ty? przeciez obecni LU to 99% wies naplywowa z okolic (niestety kwiat i rodowici LU zostali wyrznieci w WWII), ktora zapomniala o swoich korzeniach - wystarczy zobaczyc co sie dzieje w lecie lub weekendy, okoliczne wsie to same LU, a LSW to "zeslancy" z nakazem pracy po WWII z zachodniej polski posiadajacy swoja dume i nie dajacy sie pomiatac. Od zawsze to bolalo "lubelakow", zajadacych sie pierogami i cebularzami Od zawsze LU nienawidzil LSW, a LSW sobie na to ........ . To Swidnik sie rozwija, przyciaga inwestorow, ma lotnisko, ma sciezki rowerowe, ma swoja krotka ale znaczaca historie, to tutaj ZOMO jezdzilo czolgami i odcinano prad bo ludzie jako pierwsi w polsce powiedzieli glosno NIE. W tym czasie LU to rosnace blokowiskowe getta, postepujaca bieda nie tylko finansowa ale i umyslowa mieszkancow (studenci sa sezonowi), odplyw inwestorow, wyprzedaz lokalnych firm i postepujace zadluzenie miasta idace juz w setki milionow PLN. a LSW? Jest ciagle na "+" i ciagle inwestuje. W chwili obecnej ceny mieszkan w LU sa drozsze tylko na Krakowskim od LSW, metr ziemi pod wlasny dom zbliza sie do cen okolic Warszawy. Coraz wiecej wyksztalconych i dobrze zarabiajacych ludzi przeprowadza sie wlasnie z LU do LSW aby tutaj mieszkac, poniewaz standard zycia jest tutaj zdecydowanie wyzszy (karetka pogotowia dojezdza w 5 min, masa prywatnych nzozow, kazda szkola wlasny orlik, wspolczynnik edukacji praktycznie najwyzszy w calym regionie, jest czysto i nie smierdzi). W samym LU niestety zostaja tylko ludzie bez pomyslu na swoje zycie, w wiekszosci narzekajacy na swoj los, obwiniajacych innych o to, ze zyja w biedzie ale nic nie robiacy aby ten stan zmienic! I to najbardziej boli LU a jak boli i brak argumentow aby to podwazyc lub przyznac racje to zaczyna sie atak osobisty, jest to dosc prymitywne ale niestety bardzo powszechne wsrod najnizszego ludu. Od zawsze "mali rzadzili duzymi" i tak wlasnie jest i w tym przypadku czy sie to komus podoba czy nie
No przyznam, że mimo, iż nie jestem ze Świdnika i Lublina to znając mentalnośc i jednych i drugich przyznaję Ci rację. Świdnik na dzień dzisiejszy nie musi wcale mieć kompleksów przed Lublinem. Oby tylko ta różnica się nei zatarła. Lublinie kochany, zacznij patrzeć na własne podwórko jak je uporządkować a nie zerkaj do sąsiada co by mu nabroić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kłócimy sie miedzy soba kto jest lepszy czy ten co mieszka w lublinie czy w swidniku, Ci co sa odpowiedzialni za to ze przez wiele tygodni jak nie miesiecy mieszkancy w skandalicznych warunkach dojezdzaja do pracy nie poniosa zadnej odpowiedzialnosci. Zapewne otrzymaja jeszcze premie od Burmistrza za jakis czas.To jest prawdziwy problem!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na litość może chociaż ten poprzeczny dół przy światłach na wyjeżdzie ze Świdnika by zasypali. Ludzie do kiedy my bedziemy sie tak męczyć i rozwalać swoje samochody!!! roboty rozumiem ale zeby takie zostawic doły dla tysięcy samochodów!!! Moze ktoś ma dostep do jakiegoś kierownika budowy , niech to zasypią!! I szybciej sie ruszac na światłach do cholery!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
daria napisał:
Na litość może chociaż ten poprzeczny dół przy światłach na wyjeżdzie ze Świdnika by zasypali. Ludzie do kiedy my bedziemy sie tak męczyć i rozwalać swoje samochody!!! roboty rozumiem ale zeby takie zostawic doły dla tysięcy samochodów!!! Moze ktoś ma dostep do jakiegoś kierownika budowy , niech to zasypią!! I szybciej sie ruszac na światłach do cholery!!!
ja można szybko ruszać ze świateł jak zaraz trzeba hamować żeby się przeprawić przez ten dół o którym napisałeś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakson do dymisji!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Jackson Dlaczego nie wyrowna Pan w koncu dziur na Dworcowej? jest to znakomita alternatywa dla glownej trasy ze Swidnika do Lublina ale dziury ktore sie tam znajduja wolaja o pomste do nieba! Bylem w tym roku w Rumunii, nie widzialem tak dziurawej tam drogi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakson zarabia tylko 15 0000 zł miesiecznie wiec nie wymagajmy od niego ze zapobiegnie za te pieniadze paralizowi komunikacyjnemu w swidniku........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tu burak z majdana mętowskiego. i mam rej. LU.... co do świdnika-ktoś tam ma rację. tata (z radomia) mawiał - jak się w świdniku zaczęły protesty (lipiec 1980), to się w radomiu pytali gdzie ten świdnik? - koło tchórzewa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo Dworcowa to droga PKP a nie miasta Świdnik baranie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałem tylko przypomniec "lubelakom" pokroku kasi_25, że Augusta-PZL to obecnie największy zakład pracy w okolicy (ok. 3 500 ludzi). Spory ich % to "przyjezdni" mieszkańcy Lubina. Więc kto tu do kogo przyjeżdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaa napisał:
bo Dworcowa to droga PKP a nie miasta Świdnik baranie!
To ze ulica nalezy do pkp nie powinno uniemozliwiac jaksonowi podjecia rozmów zeby zapewnic dojazd mieszkancom tą ulicą. No ale moze za duzo wymagamy od burmistrza który zarabia ponad 10 000żł miesiecznie a ten wyraz baranie spróbuj znalezc dzisiaj przed swoim lustrem...mozesz sie zdziwic kogo zobaczysz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeczytałem wszystkie wpisy i nie wiem o co chodzi z tą rejstracją LU, czy LSW? Najbardziej zastanawia mnie fakt, kto jest odpowiedzialny za moje zawieszenie, które codziennie jest maltretowane po przejechaniu trasy Lublin - Świdnik? Dlaczego nagle wszystkie drogi wiodące do Świdnika właśnie w tym samym czasie zostały poddane tak gruntownym remontom? Czy nie można było zapenić jednej porządnej drogi, a później wziąść się za kolejną? Jeżeli chodzi o burmistrza, to nie wiem dlaczego mu "dokuczacie", chłopina raz na 4 lata przeżywa stres, czy jeszcze się utrzyma na "stołku", czy dalej będzie mógł zarabiać swoje naście tyś. za jakże odpowiedzialną pracę? Dlaczego nie wspominacie szefa starostwa powiatowego i jego wkładu w poprawę życia mieszkańców Świdnika?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...