Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
to chodzi o baterie słoneczne czy kolektory słoneczne?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
chodzi na pewno o kolektory słoneczne, a dziennikarzyna który to pisał nie bardzo wie czym bateria słoneczna od kolektora słonecznego się różni.
0
Jedna wielka lipa ten artykuł. Żadnych konkretów. Dzwoniłem do Urzędu Marszalkowskiego i spytałem kto może być beneficjentem tego programu. Oczywiście tylko jednostki samorządowe i podmioty gospodarcze. Osoba fizyczna nie ma tam czego szukać. I co najlepsze, władze miasta Lublin oczywiście nie zamierzają złożyc takiego wniosku w tym roku. Taka jest promocja odnawialnych źródeł energii w mieście. Tak trzymać.
0
Tu chodzi o baterie ( zestawy) kolektorów słonecznych. Podobnie jest z ogniwami np.AA (R6). To nie są baterie. Baterie to 3R12 pupularna dawniej bateria płaska składająca sie z 3 ogniw R12, czy też 6F22 9V - 6 ogniw F22.
0
Proszę dokładnie dopisać jaki departmanet się tym zajmuje? jakie sa terminy zgłaszania wniosku?
0
Dla klientów indywidualnych tylko boś daje preferencyjne kredyty http://www.bosbank.pl/index.php?page=2613 Warto się zapoznać z tą ofertą, bo jak ktoś będzie czekał na urzędników, to nigdy nie będzie miał takich baterii --------- BOŚ bank Konto
0
Rozwiązanie bardzo dobre w innych regionach stosują to i instalują z dopłatami z funduszy UE, tylko w lubelskim w Urzędzie Marszałkowskim niczego nie potrafią poza liczba duponarad i duposzkoleń realizować. Poprostu najwyższ pora przewietrzyć Biuro planowania przestrzennego i urządasów z UM i UW/ Nalezy dodać że kolektora słoneczny to nie ogniwo to nie
0
Zauważyłem,że szpital w Krasnymstawie cały dach ma w kolektorach, ciekawe jak na tym wychodzi??
0
Gość napisał:
Zauważyłem,że szpital w Krasnymstawie cały dach ma w kolektorach, ciekawe jak na tym wychodzi??
To pewne ze tonie w dlugach! tylko prywatyzacja pomoze, nie kolektory!
0
Szkoła nr 5 w Świdniku już od 2-ch lat korzysta z kolektorów słonecznych.
0
Szpital w Krasnymstawie faktycznie ma cały dach w kolektorach, nową elewację, wyremontowane trakty operacyjne i niektóre oddziały oraz dobudowuję kolejny budynek. I, co najciekawsze, jedyny który przynosi zyski i nie ma żadnych długów.
0
To jest kolektor a nie bateria słoneczna - "bateria słoneczna" stosuje się raczej do urządzeń przetwarzających energię słoneczną na prąd elektryczny. Żeby spłacić 11 kpln w dwa lata trzeba trzeba mieć miesięczne koszty grzania ciepłej wody na poziomie 1 000 pln (przy dosyć optymistycznym założeniu, że kolektory zaspokoją 50% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę). Nawet 3500 PLN nie uda się spłacić w dwa lata !!!!!
0
Rzeczywiście artykuł b. mało rzetelnie opisany. Ciężko znaleźć najważniejszą rzecz czyli link do projektu... To tak jak w tym dowcipie o rowerach na placu Tiananmen...nie rozdają a kradną... A tak serio to pewnie chodzi o projekty dotyczące inicjatyw związanych ze stowarzyszeniami, które mogą się ubiegać o tego typu dopłaty... Szukałam info jakiś czas temu na ten temat i moje 50tys. miasto na lubelszczyźnie z własnej kasy nie rwało się do dofinansowania mieszkańcom solarów, mało tego nie jest nadal skłonne do działań np. związanych z rozpowszechnianiem informacji i możliwości związanych z założeniem np. stowarzyszenia, które mogłoby ubiegać się o takie dopłaty. Pamiętam materiały z początku roku (bodajże o gm. Szklarska Poręba), gdzie gmina wsparła mieszkańców, założyli stowarzyszenie i dostali kasę, ale tu trzeba grupy zaangażowanych aktywistów, którzy wypełnią sterty papierów, poświęcą swój czas i będą śledzić sprawę. Ja do kredytów się rwę - tak więc oferta BOŚ mnie nie interesuje, nie jestem też przekonana czy nie dotyczy przypadkiem stowarzyszeń, spółdzielni mieszkaniowych itp. - jak podchodzi do klientów indywidualnych, których miałaby dotyczyć ta oferta. Na marginesie - nikt nie mówi głośno o trwałości i wydajności kolektorów słonecznych... Oprócz kolektora koszty instalacji itp. Przy ponoszeniu 100% wszystkich kosztów na własną rękę w żaden sposób nie będzie to koszt ekonomicznie uzasadniony. Przy dofinansowaniu min. 30% i satysfakcji z tego, iż "dymię" mniej można się już zastanawiać - moim zdaniem... Ekologiczno-ochroniarskie aspekty kolektorów też często są kwestionowane ;-)
0
Firma AS-SOLAR specjalizuje się w wykonawstwie instalacji solarnych do pozyskiwania energii słonecznej. Oferujemy: * montaż kolektorów słonecznych, * panele słoneczne, kolektory próżniowe, * wysokiej jakości komponenty renomowanego producenta solarów, * miłą, rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo, * serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju, * pomagamy w uzyskaniu dotacji na systemy solarne, * dotacje unijne na kolektory słoneczne, kredyty na solary, dofinansowanie solarów. Zapraszamy, strona http://www.assolary.pl
0
assolary napisał:
Firma AS-SOLAR specjalizuje się w wykonawstwie instalacji solarnych do pozyskiwania energii słonecznej. Oferujemy: * montaż kolektorów słonecznych, * panele słoneczne, kolektory próżniowe, * wysokiej jakości komponenty renomowanego producenta solarów, * miłą, rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo, * serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju, * pomagamy w uzyskaniu dotacji na systemy solarne, * dotacje unijne na kolektory słoneczne, kredyty na solary, dofinansowanie solarów. Zapraszamy, strona http://www.assolary.pl
Czyli, zamiast rzetelnego artykułu, w gazecie ukazała sie darmowa reklama pana który zakłada kolektory?
0
stif napisał:
Czyli, zamiast rzetelnego artykułu, w gazecie ukazała sie darmowa reklama pana który zakłada kolektory?
a co Panu to przeszkadza firma sprzedaje z tego co zauważyłem na stronie kolektory próżniowe (wersja heat pipe) trzeba się przekonać jak w praniu one się sprawują
0
kto będzie brał kredyt z banku na solary 1% to bank podpisuje z wykonawcą umowę na dostawę i montaz baterii słonecznych Ty masz wsio z głowy
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: