Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Póki co usuwanie azbestu najbardziej pomaga zdrowiu szefów firm zajmujących się jego utylizacją. Pracownicy nie mają z czego się cieszyć, tak samo "odazbestowieni" mieszkańcy i ich sąsiedzi w promieniu X kilometrów, nawdychają się tego świństwa - igiełki abbestu dzięki tym zabiegom fruwają swobodnie w powietrzu, a nieruszany azbest jest po prostu niegroźny - czy ktoś odważy się to powiedzieć?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
poczytaj sobie człowieku zanim zaczniesz pisać głupoty Jeżeli płyty eternitowe (azbestowo-cementowe) są stare, azbest się z nich uwalnia. Często na wsiach dopuszczalne normy są przekroczone kilkukrotnie. Dlatego lepiej je umiejętnie zdjąć, zabezpieczyć przed możliwością pylenia i zutylizować.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Azbest może spowodować nowotwór- międzybłoniak-bardzo rzadki.Afera z azbestem to taka świńska grypa, globalne ocieplenie, dziura ozonowa i inne głupoty wciskane ciemnocie.Zarobią firmy utylizujące i producenci blach dachowych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
[quote name='...' date='2.02.2010, 14:43:04' post='227440'] poczytaj sobie człowieku zanim zaczniesz pisać głupoty Jeżeli płyty eternitowe (azbestowo-cementowe) są stare, azbest się z nich uwalnia. Często na wsiach dopuszczalne normy są przekroczone kilkukrotnie. Dlatego lepiej je umiejętnie zdjąć, zabezpieczyć przed możliwością pylenia i zutylizować. Czy możesz podać źródło na którym się opierasz odnośnie przekroczenia norm. Szukałem kiedyś coś na ten temat i konkretów nie znalazłem. Wg niektórych opracowań poziom zanieczyszczenia włóknami azbestu we wsiach o "gęstej" zabudowie krytych eternitem był najwyższy w porównaniu do innych środkowisk jednakże ile dokładnie włokien w metrze sześciennym nie znalazłem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rząd sobie wymyśla a samorząd ma zrealizować. Oczywiście za swoje pieniądze.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale pamietajmy, że dotacje można otrzymac wyłącznie na zdjęcie eternitu z dachu, przewiezienie go i złozenie na odpowiednim wysypisku smieci, właściciel domu musi za własna kasę, która nie podlega zwrotowi zrobić projekt uzyskac pozwolenie na jego zdjecie, zakupic nowy materiał, także w sumie to zadna dotacja i w takim przypadku musimy wszystko robić idealnie zgodnie z tmi papierkami bo inaczej dotacja może byc cofnieta. Na wysypiskach smieci ta utylizacja nie wygłada tak jak myślimy. Czesto przykrywany jest ten odpad jak zwykłe smieci.Firmy zajmujące się takimi sprawami na utylizacji najlepiej zarabią oczywiście szefowie tych firm, bo pracownicy to tak go wdychaja bo jakie to zabezpieczenia mają- zadnych przeciez to widać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
do "goscia" - akurat za zdjęcie azbestu np z dachu wlaściciel posesji nie placi nic, wystarczy zapytac w kazdym urzedzie gminnym natomiast zgadzam sie, ze problemem jest pokrycie dachu na nowo. i Tu jest pies pogrzebany. Dlatego "kochani" Nik-owcy na lubelszczyxnie idzie to wolno, bo owszem kasa na zdjęcie azbestu jest ( w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska oraz będzie w tym roku w urzedzie marszalkowskim w departamencie rolnictwa - 45 milionów zł. z funduszu szwajcarskiego), ale gdzie znaleźć pieniążki na nowy dach??????? Jeszcze wczoraj Dziennik pisal, ze zarobki u nas sa o polowe mniejsze niz w Mazowieckim. Tej korelacji pan redaktor nie dostrzega??? NIK tez tego nie widzi, tylko wypisuje oderwane od rzeczywistości bzdety. A pogonic tych urzedasow, kontrolerow i audytorow to kasa od razu sie znajdzie i usuwanie azbestu ruszy z kopyta
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jeden urzednik w UE se wymyslil, ze w Polsce azbest zlikwidujemy do 2032, drugi urzędnik w warszawce to przyklepal, tylko ze kasy niewiele, oj niewiele. Zgadzam sie ze pieniazki sa. ale za male w stosunku do potrzeb. Za to se NIK pisze dydrymaly. A tak naprawde, to dlaczego raport dotyczy woj. lubelskiego ??????? ooo nieeee, nie dlatego ze u nas jest azbestu duzo. Po prostu PSL w urzedzie marszalkowskim napisal świetny projekt na utylizacje azbestu, projekt zajął pierwsze miejsce w Polsce i dzięki "zielonym" nasz region dostanie 16 milionow franków szwajcarskich. czytaj : ----> http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/548627956 To oczywiscie nie podoba sie innym partyjkom (sprawdzcie, kto obsadzil NIK), no to trzeba bylo przylożyc PSL-owi raportem, Tylko ze g....no z tego wyszlo, raport opisuje problem w oderwaniu od faktu niedofinansowania i ogolnej biedy Lubelszczyzny, a komentarz do niego na stronie internetowej NIK-u ----> zalosny
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To jest kolejny wymysł urzędników UE i PL. Włókna azbestu w eternicie są uwięzione w betonie i nie stanowią żadnego zagrożenia dla mieszkańców, (chyba, że ktoś przez cały czas siedziałby na dachu, szlifował eternit i wdychał pył).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ja niedawno zmienilem pokrycie dachu z eternitowego na bezazbestowy, i niestety z UG nie otrzymalem ani grosza, dużo wszystcy pisza na ten temat ale gdyz przychodzi do placenia to nie ma kasy !!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
acha? niewiedzący...
wiedzący napisał:
To jest kolejny wymysł urzędników UE i PL. Włókna azbestu w eternicie są uwięzione w betonie i nie stanowią żadnego zagrożenia dla mieszkańców, (chyba, że ktoś przez cały czas siedziałby na dachu, szlifował eternit i wdychał pył).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak wymieniają azbest w Bełżycach.....???? Zdejmują z dachu i "chowają" do zabudowań gospodarskich....a z wiosną do lasu !!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ta cała akcja z azbestem jest tylko po to, żeby firmy uprawnione do zdejmowania azbestu zarobiły. Jakiś czas temu chciałam wziąć kredyt z Banku Ochrony Środowiska na zmianę pokrycia dachowego. Warunki były świetne poza jednym ale; kredyt otrzymałabym pod warunkiem, że wybiorę firmę z listy, którą przedstawił mi bank, koszt zdjęcia eternitu i wywozu ok. 10 tys. Zapytałam dlaczego? Ano dlatego, że składowanie, utylizacja itp. że mogę to wywieść do lasu..... ano mogę, tylko po co skoro uchwałą Rady Miasta, to miasto było zobowiązane do odbioru spaletyzowanego azbestu i utylizacji, stwierdziłam, że przyniosę zaświadczenie z Urzędu Miasta, że odebrali ode mnie eternit. NIE. Musi być firma z listy i zapłacenie 10tys. Bzdura kompletna. I w dalszym ciągu na moim dachu leżu sobie eternit i czeka..... Na co? Nie wiem
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: