Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wątpliwe zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS

Utworzony przez łatet taki piesek łatet, 14 sierpnia 2009 o 11:16 Powrót do artykułu
Będąc na zwolnieniu lekarskim po operacji kolana nie byłem wstanie nawet godziwie załatwic podstawowych potrzeb, a te inteligetne urzędniki z ZUS-u wydzwaniają bym zgłosił się na kontrole. - Ludzie myślełem że mnie szlag trafi jak to usłyszałem, kazałem się pocałować. Ten ZUS to powinno się zlikwidować, wydzierają od nas kase i nic więcej. Ponadto niech pilnują swoich pracowników, którzy przed zwolnieniem z pracy też uciekają na lewe zwolnienia. Żenada poprostu jest mi przykro że taka instytucja istnieje. Pozdrawiam skrzywdzonych przez ZUS
Zaloguj się, aby oddać głos
0
1. Wysokość zasiłku chorobowego powinna być równa zasiłkowi dla bezrobotnych (po za zwolnieniami lekarskimi z wypadków przy pracy), wówczas nikt by nie szukał lewych zwolnień. 2. Wyżywienie podczas pobytu w szpitalach i sanatoriach, powinno być odpłatne. Aby tego uniknąć, każdy miałby prawo dodatkowo ubezpieczyć się składką "ubezpieczenie socjalne" z którego pokrywane byłyby dniówki żywieniowe. Z ubezpieczenia socjalnego wypłacane byłyby również zasiłki celowe takie jak dodatki mieszkaniowe, bony żywieniowe, rodzinne, opiekuńcze itp. 3. Zwolnienia lekarskie powiązane z wypadkami komunikacyjnymi pokrywał by do 100% wynagrodzenia ofiary, sprawca wypadku z własnego ubezpieczenia komunikacyjnego lub własnej kieszeni. 4. Zwolnienia lekarskie spowodowane wypadkiem przy pracy z winy pracodawcy, pokrywałby pracodawca w 100% wysokości wynagrodzenia z własnego ubezpieczenia lub własnej kieszeni.
0
Gość napisał:
1. Wysokość zasiłku chorobowego powinna być równa zasiłkowi dla bezrobotnych (po za zwolnieniami lekarskimi z wypadków przy pracy), wówczas nikt by nie szukał lewych zwolnień. 2. Wyżywienie podczas pobytu w szpitalach i sanatoriach, powinno być odpłatne. Aby tego uniknąć, każdy miałby prawo dodatkowo ubezpieczyć się składką "ubezpieczenie socjalne" z którego pokrywane byłyby dniówki żywieniowe. Z ubezpieczenia socjalnego wypłacane byłyby również zasiłki celowe takie jak dodatki mieszkaniowe, bony żywieniowe, rodzinne, opiekuńcze itp. 3. Zwolnienia lekarskie powiązane z wypadkami komunikacyjnymi pokrywał by do 100% wynagrodzenia ofiary, sprawca wypadku z własnego ubezpieczenia komunikacyjnego lub własnej kieszeni. 4. Zwolnienia lekarskie spowodowane wypadkiem przy pracy z winy pracodawcy, pokrywałby pracodawca w 100% wysokości wynagrodzenia z własnego ubezpieczenia lub własnej kieszeni.
Mundry toś ty jest - teorie masz dobre ale jakby tak było to by Twoi rodzice płacili Ci odszkodowanie - wypadku przy pracy -hehehehehehehehe
0
Nie zawsze leczenie polega na przebywaniu w domu,czasami wręcz odwrotnie.Pobory urzędników ZUS wielokrotnie przewyzszaja kwote tzw niezasadnych zwolnien.Natomiast dyrektorzy wysokiego szczebla,samorzadowcy nagminnie po upływie kadencji wymuszaja zwolnienia,ale nikt nie jest taki odważny aby odmówic.
0
Kiedy ZUS zacznie płacić za wystawianie zwolnień ZLA lekarzom? Lekarze świadczą na jego rzecz pracę, za którą nie otrzymują wynagrodzenia. W żadnym kraju nie ma takiej patologicznej sytuacji, oczywiście w Polsce jest... Dziwię się lekarzom, że zgadzają się na to...
0
A może powinniśmy się sami zrzec możliwości wystawiania zwolnień lekarskich na drukach ZUS-u, dopóki nie zaczną płacić za naszą pracę.Prosty druk zwolnieniowy w zupełności by wystarczył Wypełnienie skomplikowanego druku, to czasami nawet 10 min pracy x ilośc pacjentów= czasami 2 stracone godziny na wypełnianie papierów, a pacjenci czekają i się denerwują...
0
A może powinniśmy się sami zrzec możliwości wystawiania zwolnień lekarskich na drukach ZUS-u, dopóki nie zaczną płacić za naszą pracę.Prosty druk zwolnieniowy w zupełności by wystarczył Wypełnienie skomplikowanego druku, to czasami nawet 10 min pracy x ilośc pacjentów= czasami 2 stracone godziny na wypełnianie papierów, a pacjenci czekają i się denerwują...
0
lekarz napisał:
Lekarz, ty nie pier***, i tak się opier***asz w 8 godzin na 26 etatach!
0
bzdury, polscy lekarze są uczciwi co do jednego i żaden nie wyda lewego zwolnienia ani lewefgo zaświadczenia (szczególnie członkowi mafii). A są tak niesamowicie kompetentni że nia dadzą się w żaden sposób oszukać . Wiem co mówię , bo czy ktoś słyszał by jakiegoś lekarza za błąd w sztuce skazała Izba Lekarska ? nigdy. Tak kompetentnych i uczciwych lekarzy nie ma w żadnym kraju. Przecież to zawód zaufania społecznego.
0
oddzial milicji zus stwozony przez pierwszomajowych naukowcow.dziecinada
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: