Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wiśnie zostały na drzewach, bo nie opłacało się ich zrywać. Sadownicy: To zmowa cenowa

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 sierpnia 2016 r. o 12:56 Powrót do artykułu
Brak komunikacji... A ja bym z chęcią pojechała i sobie nawet sama zerwała i dodatkowo zapłaciła z 10 kg wiśni. Ale gdzie miałam się udać skoro nikt nie informował. No tak, lepiej niech się zmarnuje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sadownicy niech się dogadają i założą swoje punkty skupu, przetwórnie, chłodnie i co tam jeszcze potrzebują. Ale nie! Trzeba się dogadać, zrobić coś wspólnie, a tego polacy nie potrafią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sadownicy umówili się, że nie zbiorą wiśni tylko je pozostawią na drzewach. Czy to jest zmowa cenowa? Co na to UOKiK?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uuuu to ceny drzewek w tym roku kiepskie będą...  ajajaja 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym roku był taki urodzaj wiśni ze nic w tym dziwnego ze sa tanie w skupie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeść na złość Putinowi,zaorać nasdzić kiślu,wolny rynek załatwia wszystko i wszystkich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oies sadownika ;) - sa mnie zje, komuś tez nie da :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli tak tanio w skupie to gdzie je można kupić w Lublinie lub okolicach? Ja w Leclercu płaciłam po 3,90 za kilogram. w stosunku do ceny czereśni to było tanio. Uprzejmie prosze o informację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżeli zajma się handle ,skuoami i przetwórtwem to kiey maja wtedy obrabiac te sady  , doba ma tylko 24 godz 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na zdjęciu - czereśnie ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kmioty "rzundzą" Lubelszczyzną i wolą walczyć o koniki arabskie jak Jaruzel o socjalizm zamiast rozwiązać ten problem. Winni skupić od sadowników wiśnie. Przekazać firmom na soki i dżemy, szkołom, szpitalom, wojsku itp a nie zmarnować cały dorobek roczny. Pamiętam jak Włosi odkryli, że w Austrii winiarze chrzczą wino glikolem. UE kazała całą roczną produkcję austryjackiego wina zlikwidować. Ale rząd Austrii wykupił od swoich winiarzy całą produkcję wina i przekazał to chrzczone wino fabrykom co wyrabiały płyny do polewania w zimie szos w celu likwidacji gołoledzi. A może w Polsce są nie nasi sadownicy i władza miała Ich w nosie. Weszli do UE ale zachowują się jak Ci z piosenki śp Kazia Grześkowiaka " To je moje". Wylejesz na Kmiota wiadro perfum a ON i tak myśli po swojemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
sadownicy niech się dogadają i założą swoje punkty skupu, przetwórnie, chłodnie i co tam jeszcze potrzebują. Ale nie! Trzeba się dogadać, zrobić coś wspólnie, a tego polacy nie potrafią.
Dokładnie. Już próbowali sie dogadywać parę lat temu z jabłkami. Efekt był taki, że któremuś lepiej się powodziło to inni zastrajkowali i nie oddawali jabłek. Taka spółdzielnia nie dość,że upadła to jeszcze narobiła jej założycielom długów. Polscy rolnicy zachowują się jak przysłowiowy pies ogrodnika - sam nie zje a drugiemu nie da lub moze lepsze skojarzenie - życzenie do złotej rybki - niech się sąsiadowi źle powodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolnik ma produkować a nie stać na targu, bazarze czy giełdzie. Warto się przyjrzeć w czyich rękach jest przetwórstwo a odpowiedz sama się nasunie i cel takich niskich cen czemu to ma służy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nigdy nie spotkałem rolnika któremu coś się opłaca, jest zadowolony i nie narzeka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najwięcej zarabiają pośrednicy. Cena w skupie 60 gr, cena w sklepie 3.99 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to ja nie spotkałem takiego co mu się nie opłaca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolnik to taki typ co tyra nawet poniżej kosztów bo szkoda aby się zmarnowało, może na to sobie pozwolić bo rodzice dają rentę, jedno z małżonków często pracuje poza rolnictwem (zagranicą) albo dzieci część pensji oddają na rzecz gospodarstwa tak jak to jest w wielu przypadkach mojej miejscowości ja też jestem tego przykładem za 45 zł pracowałam od 5 rano do 17 wieczorem zrywając w upale czarną porzeczkę podczas urlopu a po odliczeniu kosztów to ile tak naprawdę zostało kto chce niech policzy bo do owoców miękkich niema dopłat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż zostaje im tylko stworzyć własną spółdzielnię i zająć się zarówno przetwórstwem jak i sprzedażą. Wystarczy sobie zobaczyć ile kosztuje taki soczek wiśniowy 330 ml w sklepie. Niech mi nikt nie mówi że kraje afrykańskie lub arabskie nie kupią takiego soku. Nie wszędzie przecież udają się uprawy wiśni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest POLSKIE państwo. Tylko gdzie tu szukać prawa i sprawiedliwości gdy ceny są takie by zniszczyć uprawiających.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KTP rzundzi Lubelszczyzną PiS czy Ci co Im wydarto na siłę koniki arabskie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...