Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Województwo lubelskie: Miasta emerytów, puste wsie

Utworzony przez Gość, 11 sierpnia 2011 r. o 21:05 Powrót do artykułu
" Lublin 346 tys. 861 (obecnie) – 305 tys. 063 (w 2035 roku) Co trzeci mieszkaniec Lublina będzie po 60-tce. Choć wyludnianie czeka wszystkie miasta wojewódzkie, to Lublin będzie jednym z tych, w których ten proces będzie najbardziej dotkliwy – twierdzą demografowie. Co się da z tym zrobić ? – Powinniśmy tworzyć warunki, by młodzi ludzie zakładali rodziny i zostawali w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent miasta. Najważniejsze są miejsca pracy, budownictwo mieszkaniowe i jakość życia. – Poszukujemy inwestorów, niedługo zaprezentujemy jednego z nich. Jesteśmy też gotowi stworzyć ofertę dla tych, którzy chcą budować dom, by nie wyjeżdżali z miasta " Mowę trawę Prezydenta Miasta Lublina pozostawiam bez komentarza. Komentarzem niech będą tysiące ludzi którzy stąd wyjeżdżają na zawsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki mamy rząd ,że pakują pieniądze w kilka aglomeracji i reszta wybywa do tych miast
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopuścić PiS do władzy! Zrujnują nam Państwo i wyłączą nam prąd - wiemy jak brak prądu wpłynął za komuny na przyrost ludności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuj w Warszawie, mieszkaj w Lublinie nie uciekniemy od tego. Szybka kolej 1,5h i jesteśmy w Warszawie. W tym kierunku powinna iść Lubelszczyzna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda, że jeśli coś zrobią, ale to nas nie dotknie, bo przyszłe pokolenia będą mieć lepiej, jeśli coś im się uda ... ale nie nam, my niestety jesteśmy pokoleniem kryzysu, nie wiele bardziej różnimy się od naszych dziadków z 2 wojny światowej, gdzie też nic nie było, tylko dawali nadzieję na lepsze jutro, tak samo przyszłe pokolenia będą mieć lepiej, a następne gorzej, szkoda, że to na nas popadło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mlody wykszt bezrobotny napisał:
Pracuj w Warszawie, mieszkaj w Lublinie nie uciekniemy od tego. Szybka kolej 1,5h i jesteśmy w Warszawie. W tym kierunku powinna iść Lubelszczyzna.
tylko ciekawe, czy ta praca w warszawie to tak faktycznie jest, oblatałem w lublinie przez 2 miesiące w uj sklepów typu cropp, hause, adidas, etc. i praktycznie przyjeli nie więcej jak 8 cv, ale zero odezwu, ciekawe, czy w wawie była by taka sama sytuacja, czy to tylko nasza wyobraźnia mówi, że tam jest lepiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem cos o tym, bo w mojej prowncjonalniej miejscowosci jest dokladnie tak samo. http://######/site/2492news Wszyscy mlodzi ludzie wyjechali, a zostali tylko emeryci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No wizja swietna. 8-10h w robocie w Wawie i do tego 3h dojazdu dzien w dzien, to daje polowe doby poswiecona na prace. Nic tylko sie cieszyc. To juz bym wolal w tej Wawie zamieszkac, a to jak widac problemu nie rozwiazuje :-/
mlody wykszt bezrobotny napisał:
Pracuj w Warszawie, mieszkaj w Lublinie nie uciekniemy od tego. Szybka kolej 1,5h i jesteśmy w Warszawie. W tym kierunku powinna iść Lubelszczyzna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Morinth napisał:
szkoda, że jeśli coś zrobią, ale to nas nie dotknie, bo przyszłe pokolenia będą mieć lepiej, jeśli coś im się uda ... ale nie nam, my niestety jesteśmy pokoleniem kryzysu, nie wiele bardziej różnimy się od naszych dziadków z 2 wojny światowej, gdzie też nic nie było, tylko dawali nadzieję na lepsze jutro, tak samo przyszłe pokolenia będą mieć lepiej, a następne gorzej, szkoda, że to na nas popadło
W Lublinie ciężko jest niestety dostać pracę bez znajomości. To jest trochę chore ale taka jest prawda. Pracowałem w 3 firmach (2 z branży elektrycznej i jeden sklep) i wszędzie jest podobnie. Najczęściej pracodawcy wolą mieć kogoś sprawdzonego i pytają pracowników czy nie mają kogoś do pracy. Ostatnio brat chciał pójść na wakacje do pracy w sklepie, w którym pracowałem prawie przez 1,5 roku. Odesłali go do domu. Powiedziałem mu, żeby następnym razem wspomniał, że tam pracowałem... od razu inna gadka... Głównym problemem jest brak odpowiedniej ilości nowych miejsc pracy. Chętnych jest sporo a pracodawcy wolą kogoś poleconego, gdyż najczęściej taka osoba będzie chciała się wykazać i nie zrobić wstydu osobie, która ją poleciła. Jeżeli spojrzymy na to oczami pracodawcy to wcale nie jest to głupie rozwiązanie. W Warszawie jest więcej pracy to i pracodawcy mają trudniej z szukaniem chętnych. Rotacja też jest większa, bo ludzie wiedzą, że można przebierać w ofertach i szukają najdogodniejszego dla siebie miejsca a nie trzymają się stołka za wszelką cenę. Niestety i ja musiałem wybrać stolicę... Lublin traci na głupocie rządzących tym miastem. Gdyby strefa ekonomiczna powstała szybciej to możliwe, że teraz życie w Lublinie wyglądałoby inaczej a firmy kuszone tanią siłą roboczą, bliskością stolicy i lotniskiem (o ile również powstałoby wcześniej) inwestowałyby w zakłady. Bez przemysłu nie ma o czym marzyć. Upadły duże zakłady pracy a te, które są wcale nie radzą sobie najlepiej. Zostały małe firmy i handel, który nie przynosi realnych zysków do budżetu miasta i okolic. Miasto nie ma za co inwestować i błędne koło się zamyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo Polska to kraj biedy i glupiej polityki dlaczego zachodnie kraje sa bogate niz nasze bo nasi politycy sa glupci nawet Lepper mial dosc problemow z Polska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po ile za m2 sprzedaje "Miasto" działki na Poligonie Panie Prezydencie? Działka+dom dobre 700 tys PLN, jeśli tylko młodzi mają ochotę "budować się" w L
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już dawno to pisałem - "W Lublinie i województwie już niedługo psy będą szczekać dupami" - taka jest prawda - młodzi uciekają za pracą, starzy zostają - bo nikt ich nie chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Powinniśmy tworzyć warunki, by młodzi ludzie zakładali rodziny i zostawali w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Jesteśmy też gotowi stworzyć ofertę dla tych, którzy chcą budować dom, by nie wyjeżdżali z miasta" Ratusz we wrześniu będzie sprzedawał działki budowlane pod domy wolno stojące. Metr działki (cena wywoławcza) po 370 zł. działeczka 1000 metrów za 370 tys. zł + budowa domu pewnie następne 300 tys. zł. Czy to jest ta "oferta dla tych którzy chcą budować dom" ? Tych działek na przetargu NIKT nie kupi, bo takie ceny transakcyjne nie występują w Lublinie u żadnego notariusza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest oferta dla młodych lubelaków... nic aby kupować te działeczki!!!!! tnx żuczku!za politykę prorodzinną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja przeprowadziłam się z dużego miasta na Dolnym Śląsku do Lublina i nie żałuje tej decyzji. Żal mi tylko lublinian ponieważ nie doceniają tego co mają, tylko narzekają odstraszając tym samym potencjalnych pracodawców i wszystkich innych ludzi. Dodatkowo ludzie tutaj nie lubią zmian, boja się ryzyka i nie działają z rozmachem bo brak im długo falowego myślenia. A ten układ polityczny jaki teraz jest tzn Żuk i Hetman wydaje się być najlepszy jaki kiedykolwiek był.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chorab napisał:
Dopuścić PiS do władzy! Zrujnują nam Państwo i wyłączą nam prąd - wiemy jak brak prądu wpłynął za komuny na przyrost ludności
Oj "Chorabie" chyba coś się w Twojej główce poprzestawiało, przecież mamy powszechny dostatek i dobrobyt wiec skąd w Twoich warunkach może wygrać PiS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znaczy "traktaty rzymskie" działają i spełniają swoje założenia. Polaków ma być 15 mln do 2050 roku. Myście i wyciągajcie wnioski, kto tu rządzi i kto chce nasze, Polaków miejsce zająć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niskie zarobki, wysokie ceny mieszkań. Po studiach jedynie, gdzie można pracować to hipermarket/galeria handlowa, które zdaje się mają wyłączność na budowę w Lublinie. Wielkie wydarzenia kulturalne nawiązują do wydarzeń ze średniowiecza. Lublin sam kreuje się na wieś. Nic dziwnego, że młodzi ludzie nie chcą tu mieszkać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Most resistant to the letter wholesale designer bags is to satisfy the searching desires coach outlet store Fashion generous authentic nfl jerseys No substitute for beautiful coach handbags on sale Top fashion coach bags outlet Preferential new very low prices coach outlet store online Cheap and good-looking coach bags on sale The most popular topic this yeare authentic jerseys suppliers Fashion generous nfl jerseys from china Very glad that you buy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...