Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wojna z dopalaczami: Właściciele nie mogą otworzyć sklepów

Utworzony przez sss, 3 października 2010 r. o 13:50 Powrót do artykułu
zuza napisał:
Jak Ci brat czy ktoś z rodziny, zeżre takiego syfa i umrze to nazwiesz to wolnością? Wybrał wolność. Ten syf ze składem trutki na szczury itd. powinien być zakazany.
Gdy ktoś umiera na skutek własnej decyzji to jest to tylko i wyłącznie jego sprawa, i nie ma znaczenia czy to brat czy ktokolwiek inny. Próba manipulacji nie udała się - u mnie punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia A w ogóle to więcej myśl zanim coś napiszesz, bo właśnie wystąpiłaś za zakazaniem trutki na szczury, i jeśli inni na serio potraktują twoje postulaty to wkrótce albo umrzesz z głodu albo na jakąś chorobę roznoszoną przez gryzonie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to co jest legalne, niekoniecznie jest moralne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej trutki do tego gówna powinni dodawać,żeby to zaćpane ścierwo zdychało setkami.Sam "król dopalaczy"nazywa tych ,którzy nabijają mu kasę deb***ami i publicznie oświadcza,że tego syfu nie bierze,dlatego każdemu ćpunowi,życze bolesnych konwulsji w drodze do "światełka w tunelu".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz napisał:
Po pierwsze: naprawdę wydaje ci się że ktoś nie wie co to są dopalacze i czym to grozi??? Przy całej tej medialnej propagandzie, kiedy to wręcz obsesyjnie nagłaśniany jest każdy przypadek kiedy ktoś kto miał do czynienia z dopalaczami choćby po nich kichnie??? No pomyśl choć trochę... Po drugie: buble prawne nie są winą zwykłego obywatela, i obywatel taki ma prawo wykorzystywać takie niedoróbki na swoją korzyść. Nie może być zgody na to żeby prawodawcy obciążali innych odpowiedzialnością za swoje błędy. Po trzecie: dopalacze nie naruszają wolności innych. Skoro osoba A z własnej nieprzymuszonej woli to sprzedaje, a osoba B z własnej nieprzymuszonej woli to kupuje (a nawet zjada), to osoba C nie ma żadnych powodów żeby się w to wtrącać. A "zasady współżycia społecznego" to pojęcie tak mętne że w ogóle nie powinno się go używać, a już na pewno nie ma na to miejsca w dobrym systemie prawnym.
Mariusz - zależy o kim myślimy, mówiąc o kimś kto: "nie wie co to są dopalacze i czym to grozi". Nie wydaje mi się aby np 14 letni gimnazjalista - mimo trąbienia o tym w mediach, zdawał sobie sprawę z tego co to tak naprawdę jest. Precyzując, tylko chemik, który zajmuje się produkcją dopalaczy wie co dodaje do środka. Problem leży w składzie dopalaczy - rząd zdelegalizuje jakiś składnik, producent zastępuje go innym i sprzedaje jeszcze bardziej nieprzewidywalny w skutkach specyfik. Po drugie - owszem, zgodzę się co do tego, że buble prawne nie są winą obywatela. Zwykły człowiek jak Ty czy ja, nie ma wpływu na kształt przepisów prawnych. Nie zgadzam się w kwestii, że jeśli prawo czegoś nie reguluje, obywatel może to wykorzystać bezkarnie. Nie byłoby tego problemu, gdyby te specyfiki w żaden sposób nie wpływały na stan zdrowia osób zażywających je, lub jak kto woli "kolekcjonujących". Po trzecie - jestem zdania, że dopalacze jednak naruszają wolność innych, potrafią uzależnić. Był przypadek chłopaka, który rozpoczął rozbój w celu zdobycia środków na zakup dopalaczy. A to już jest problem. Wprawdzie to jeden z przypadków, ale już daje sygnał do zajęcia się tym problemem. Co do pojęcia "zasad współżycia społecznego" - mętne czy nie, w polskim prawie występuje bardzo często i jest powiązane z pojęciem "interesu społecznego". Czy to się komuś podoba czy nie, czy jest mętne czy klarowne - jednak jest. I jeżeli np. Sąd Najwyższy rozstrzygając zapytanie prawne odnośnie legalności takich środków w obrocie orzeknie zakazie sprzedaży środków o wysokim ryzyku uzależnienia się i komplikacji zdrowotnych, wówczas będzie to jedyna "słuszna" w prawie interpretacja przepisów odnoszących się do sprzedaży dopalaczy w Polsce. A pojęcie zasad współżycia społecznego występuje w każdym prawodawstwie, nawet w systemie common law w orzeczeniach sądu.
Ostatnio edytowany 4 października 2010 r. o 11:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Żądam zamknięcia wszystkich punktów (sklepy i knajpy) gdzie sprzedaje się alkohol i papierosy. Wskutek picia alkoholu i palenia tytoniu umiera tysiące osób rocznie. Większość zabójstw i śmiertelnych wypadków samochodowych również wydarza się wskutek picia alkoholu.
Nie wrzeszcz-przecież można napisać cicho:) Jesli chodzi o wypadki-to zdecydowana większość wydarza się na skutek głupoty....a tego zamknąć się nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bierzcie klasyczne bo nie wiemy na co leczyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czarenty napisał:
wiesz co, j...nij sie bencwale w łeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widze że kolega nie zna innych trudnijszych słów. Ograniczony słownik wynika z pustoty i nie dokształcenia zapewnie, albo kolega ma dziure wypoloną ekstra amfa lub specyfikiem z ww sklepów. Ale dno .... To juz lepiej by było gdybyś niemy był... aż tyle mądrego powiedziałeś w tej wypowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co ten Cały Cyrk?! Ja to bym za darmo rozdawał dopalacze-i niech bierze kto tylko chce! Prawda jest taka,że mądry człowiek TEGO nie weźmie-a głupków to mi nie szkoda! Zamiast: niszczyć przystanki,mordować ludzi,demolować parki,itp.-to lepiej niech się "na Dzień Dobry" wytrują i Cześć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambosh napisał:
Po co ten Cały Cyrk?! Ja to bym za darmo rozdawał dopalacze-i niech bierze kto tylko chce! Prawda jest taka,że mądry człowiek TEGO nie weźmie-a głupków to mi nie szkoda! Zamiast: niszczyć przystanki,mordować ludzi,demolować parki,itp.-to lepiej niech się "na Dzień Dobry" wytrują i Cześć!
Podpisuję sie pod tym- selekcja na życzenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...