Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wójtowie nie chcą płacić ze oświetlenie S17

Utworzony przez kaj, 30 listopada 2013 r. o 08:31 Powrót do artykułu
Prawo jest złe. Oczywiste jest, że za oświetlenie drogi powinien płacić jej właściciel. Po co gminy mają oświetlać drogę jeśli ruch na niej gminy nie dotyczy. Natomiast stara 12/17 jak najbardziej ich dotyczy i powinni się nią zajmować bo w tej chwili jest tam przede wszystkim ruch gminny. To do tej pory mieli drogę za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się zastanawiam co za wielka mądra głowa zainstalowała latarnie tak, że wystają na pas awaryjny - pod pierwszym wiaduktem w kierunku Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się zastanawiam co za wielka mądra głowa zainstalowała latarnie tak, że wystają na pas awaryjny - pod pierwszym wiaduktem w kierunku Lublina.
Żeby tak było,pewien czerwony minister z bardzo czerwonej partii dostał bardzo drogi zegarek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy. Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer" a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale z drugiej strony 7 tysięcy miesięcznie za wielką poprawę jakości życia związaną ze spadkiem ruchu w gminie to chyba jednak nie tak źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś mi się widzi, że niebawem będzie spora afera do opisania przez prasę lokalną, może nawet ogólnopolską - jak to na pewnym portalu z wiadomościami PANOSZĄ SIĘ zupełnie BEZKARNIE spamerzy NACIĄGAJĄCY ludzi na komórkowe usługi premium. Całymi dniami na waszym forum wiszą pseudo-posty, reklamy stron WYŁUDZAJĄCYCH numery telefonów, by pobierać od ich właścicieli GRUBĄ KASĘ za nic. A moderatorzy? NIC NIE ROBIĄ. Tylko czekać, aż ktoś tę sprawę nagłośni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale z drugiej strony 7 tysięcy miesięcznie za wielką poprawę jakości życia związaną ze spadkiem ruchu w gminie to chyba jednak nie tak źle.
Do tych 7-miu tysięcy (raz na 3 miesiące, jak wynika z tekstu) należy doliczyć koszt utrzymania dawnej "krajówki" - rocznie około 100 tysięcy złotych za kilometr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To i część kasy z opłat Viatol dla gmin przekazać !! złodzieje kierowcom każą płacić za droge a gminom za prąd sami tylko kieszenie napychają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?
Węzły drogowe muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa, przy zjeździe i wjeździe na drogę tej klasy. Z tym nie powinniśmy walczyć. A koszty? Coś za coś. Jestem zadowolony, że ciężarówki i ogrom osobówek nie przejeżdża przez moją wioskę, ale to kosztuje. Mam tylko nadzieję, że Viatoll nie spowoduje powrotu ciężarówek z powrotem na starą 17.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
   
Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu. Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz
  Mega :D Dzięki wielkie :)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świąteczne karteczki dla bliskich i znajomych:) http://fw.pl/swiatecznakarteczkaszczescia Wystarczy wybrać karteczkę, wpisać krótkie życzenia i gotowe. W ten szczególny podaruj sobie odrobinę radości. Wysyłajmy sobie karteczki .  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wysyłajcie tych kartek! To jest oszustwo jak podobne do lokalizacji telefonu itp. Po podaniu numeru telefonu będziecie dostawać płatne smsy.   Paragraf 3 ustęp 10 ich regulaminu: Serwis jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje użytkownikowi dostęp do możliwości wysyłania kartek internetowych. Koszt tej usługi to 4,92 zł brutto za każdy odebrany SMS. Tygodniowo będą wysyłane trzy wiadomości w poniedziałek, środę i piątek ok godziny 11:00. Usługa dostępna jest dla sieci Orange, Plus GSM, T-Mobile, Heyah, Aster i Play Mobile. Biuro obsługi klienta dostępne jest pod adresem support@illysms.pl.   To są zwykli złodzieje! Uważajcie.   Wesołych Świąt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...