Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
No niestety, teraz ciemno robi się wcześniej, wiele przejść jest słabowidocznych ( mam na myśli to, że nie wystarczy sam znak drogowy uprzedzający o tym że jest przejście dla pieszych, tylko powinno być jeszcze z góry oświetlone-zawsze dla kierującego jest łatwiej zauważyć kogoś, nawet gdy schodzi z tego przejścia. Co nie znaczy że tłumaczę sprawcę, bo nawet zauważając znak drogowy oznajmiający że to przejście jest, należy zwolnić, zwłaszcza gdy jest już ciemno, i widoczność jest ograniczona.) Dodam również, że powinny być noszone odblaski, zwłaszcza w miejscowościach poza miastem, a wiele ludzi nie stosuje się do tego. Bo przecież jak już "jestem pieszy to nawet jak mnie ktoś potrąci to jego wina". Powinny być wlepiane ostre mandaty dla pieszych przyłapanych na drodze , czy nawet chodniku bez odblasku. Czasem mam wrażenie że "pieszy" jest pod większa ochroną niż "kierowca". a powinno być po równo. Sama nieraz jadę, i widzę jak piesi chodzą, teraz wiadomo, ciemno wcześniej, ludzie noszą zazwyczaj ciemną odzież, i nieraz trudno zauważyć kogoś na przejściu. Jestem przekonana, że nawet gdyby ta osoba została potrącona lekko, to kierowca i tak by ostro za to beknął. I zapewne ta osoba nie miała na sobie żadnego odblasku. No ale nie tłumaczy sprawcy to. istotne że uciekł i nie pomógł. i jak go złapią to będzie miał przewalone... Szkoda, bo młoda dziewczyna... [*]
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bezwzględna wina kierowcy, powinien zgnić w więzieniu za nieudzielenie pomocy, ale... Przejścia dla pieszych w Białej i okolicach są słabo oświetlone. Zwalniając do 50/h trzeba wpatrywać się czy ktoś ciemno ubrany ryzykownie nie przechodzi. Jeśli z naprzeciwka jedzie samochód, praktycznie trzeba by było się zatrzymać, żeby coś zobaczyć.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
  Bardzo dużo jeżdżę i często właśnie teraz o zmroku czyli wieczorem.Bardzo często pieszego wchodzącego na przejście dla pieszych można zauważyć w ostatniej chwili.Przejścia wwiększości są tylko oznakowane białymi pasami.Piesi natomiast ubrani na ciemno stają się praktycznie niewidoczni a ponadto nie ostrożni.Dlatego kierowcy winni zachować szczególną ostrożność.A jak widzę jeszcze wyprzedzającego bezpośredno przed przejściem i to właśnie po zmroku w trudnych warunkach atmosferycznych to aż chce mi się krzyknąć - obyś się zatrzymał na latarni lub drzewie.Co można zrobić aby unikać właśnie takich nieprzyjemnych sytuacji- obowiązkowe kamizelki odblaskowe,lepiej oznakowane przejścia dla pieszych, monitorowanie najbardziej zagrożonych a przedewszystkim bardziej restrykcyjne przepisy prawa dla kierowców naruszających przepisy.Tak jak w tym przypadku np.-dozywotnie pozbawienie prawa jażdy,pozbawienie wolności zagrożone taką samą sankcją jak za zabójstwo i respektowanie przepisów prawa przez wymiar sprawiedliwości .Zdecydowane działania policji-zwiększyć ilość patroli- nasilać akcje w pobliżu przejść dla pieszych a nie w krzakach byle mandat i kasa do budżetu.Za naruszernie przepisów w pobliżu przejścia kary winny być naprawdę dotkliwe zarówno dla kierowców jak i dla pieszych -dla takich którzy przechodzą przeaz ulicę w pobliżu przejść dla pieszych.Dlatego uważam ,że nasi posłowie lenie- zamiast zajmować się gejami winni zająć się naszym bezpieczeństwem.Po co były te foto radary - za te pieniądze napewno można było zbudować system bezpiecznych przejść no ale budżet Vicenta potrzebował kasy z kierowców.Uważam ,że system foto radarów jest potrzebny ale nie w wydaniu maszynek do zarabiania pieniędzy.Na koniec -APEL - do posłów leni do pracy się weżcie i zadbajcie o bezpieczeństwo na drogach i osiedlach. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jest to bardzo niebezpieczne przejście i nie raz dochodzło do potrąceń,a szczególnie w okresie jesionno - zimowym.Przejście jest nie oświetlone,a przy takim natężeniu ruchu jaki tam występuje,o tragedię nie trudno.Podobne przejście na którym,było już klika śmiertelnych potrąceń i piesi w dalszym ciągu uciekają przed pojazdami jest w Turce, na Osiedlu Borek, gdzie mieszkańcy w tym młodzież i dzieci z  Osiedla przechodzą przez jezdnię na przystanek z którego, jadą w stronę Lublina.Dziwi mnie obojętność władz gminy,które nie robą nic aby poprawić bezpieczeństwo mieszkanców korzystajacych z tych przejść.Natomiast trzeba podkreślić,że na Osiedlu Borek,na ulicy  o długości 700m,władze gminne ustawiły 24 znaki  drogowe pionowe, oraz dwa progi zwalniające! i kto tu nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.ŻENADA. Współczucie rodzine zabitej na przejściu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego kierujący musi mieć sprawne oświetlenie pojazdu,aby widział i był widoczny nawet w dzień a pieszy w nocy ubrany na czarno/w ciemne kolory/ nie ma obowiązku mieć coś odblaskowego/może to być opaska zapinana na rzep przyczepiona na rękawach/.Proszę zobaczyć jak fajnie są widoczni nocą np.ratownicy medyczni,strażacy,policja.Ręczę że wprowadzenie obowiązkowego oznakowania pieszych w porze wieczorowo-nocnej zmniejszyłaby ilość wypadków z ich udziałem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może wreszcie urzędnicy z gminy Wólki pójdą po rozum do głowy i przestaną oszczędzać na oświetleniu. W tym miejscu dość często jest ciemno i z trudem można zauważyć osoby przechodzące przez przejście po zmroku.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego większość pisze, że przejście nieoświetlone, piesi bez odblasków, na ciemno ubrani, itd, itp. Przecież wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może się przytrafić coś takiego, te argumenty mają sens, jak najbardziej. Ale do jasnej ch...... , tu chyba nie o to chodzi - ten kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił dziewczynie pomocy !!!!!! Może gdyby na czas wezwał pomoc, dziewczyna by przeżyła. Tego nic nie usprawiedliwia !!!!!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nikt tutaj nie broni kierujacego,wręcz przeciwnie, jego obowiazkiem bez wzgledu co i jak się stało,było udzielenie popmocy.Ale wszyscy podkreslają brak działań władz gminy,aby takie powtarzajace się sytuacje nie miały więcej miejsca.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
na ulicy o długości 700m,władze gminne ustawiły 24 znaki drogowe pionowe, oraz dwa progi zwalniające! i kto tu nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.ŻENADA. Współczucie rodzine zabitej na przejściu.
24 znaki na 700m postawcie 80 bedzie jeszcze bezpieczniej. Znakow jest tak duzo na polskich drogach ze kierowca bardziej musi sie skupiac na nich niz na drodze. Pojedzcie sobie kiedys w dluzsza trase i policzcie ile macie srednio znakow na jeden kilometr trasy. Taka duza ich ilosc przynosi odwrotny skutek. Kierowcy zwyczajnie przestaja zwracac na nie uwage.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer" a zobaczysz gdzie jest i co robi. Dokładność pomiaru do 1m.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przecież co cztery lata wybieracie sołtysów, burmistrzów, radnych i co? Trzeba od nich żądać zapewnienia bezpieczeństwa. To co w XXI wieku jest problem oświetlenia przejścia dla pieszych? Sami też musicie zadbać o swoje bezpieczeństwo. odblask na ubraniu to nie ujma, to  o b o w i ą z e k  człowieka myślącego. Przyzwolenie społeczne pozwala  kierowcom łamać przepisy, a łagodność sądów uczy właśnie takich jak w tym przypadku bandytów braku odpowiedzialności.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no i takiemu typowi doj*bać dożywocie i będzie git :D Jak nie potrafi się normalnie zachować na ulicy to niech sobie siedzi w więzieniu i nie będzie z nim kłopotów :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo prosimy o jakiekolwiek informacje o sprawcy tego wypadku! Proszę o pomoc.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jezdze codziennie ta droga mankamentem jest ze to przejscie jest wogole NIE OSWIETLONE  zadna latarnia nie oswietla tego przejscia, zakretu a zarazem skrzyzowania, kiedy jest mokra nawierzchnia to juz calkiem nic nie widac czy ktos na tym przejsciu sie znajduje! APELUJE DO GMINY WOLKA POSTAWCIE DWIE LATARNIE TAM, NAPEWNO BEDZIE BEZPIECZNIEJ A WY DO JASNEJ CHOLERY NIE ZBANKRUTUJECIE.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego większość pisze, że przejście nieoświetlone, piesi bez odblasków, na ciemno ubrani, itd, itp. Przecież wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może się przytrafić coś takiego, te argumenty mają sens, jak najbardziej. Ale do jasnej ch...... , tu chyba nie o to chodzi - ten kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił dziewczynie pomocy !!!!!! Może gdyby na czas wezwał pomoc, dziewczyna by przeżyła. Tego nic nie usprawiedliwia !!!!!!
Masz rację, uciekł z miejsca zdarzenia. Kara go za to spotka. napewno. ale co do pieszych to swięta racja i Ci "tylko ludzie" robią głupie błędy. sami nieraz ryzykują, wyłażą na przejścia pod samo auto, myśląć " a bo jestem na prawie, wolno mi", a nie biora pod uwagę tego że zła, widoczność, złe warunki na drodze ( ślisko itp) może  spowodować tragedię, że auto na czas nie wyhamuje. proprostu wina często leży po obu stronach. a ten kierowca pewnie szybko pędził, w dodatku był pijany. inaczej by nie uciekł. mam nadzieję że go złapią. ale swoją drogą niech to będzie pzrestrogą dla tych wszystkich "tylko ludzi" aby zainwestowali w odblaski i stali się bardziej widoczni na drogach poi zmroku. taki powinień być apel policji. i jestem za wysokimi mandatami, po 1000zl najlepiej za brak odblasku. myślę że to by powoli ludzi nauczyło rozumu. jak w UK są mandaty dla właścicieli psów, które narobią na chodniku bądź trawniku nieraz i po 1000 funtów, to tak mało można spotkać "kup" na swojej drodze. i rzeczywiście to skutkuje, bo czysto zazwyczaj bywa w parkach i na osiedlach. ludzi trzeba "finansowo" karać, puszczać z torbami za głupie błędy, to i rozum nadejdzie, nader wszystko. ot co! i te durne posły w rządzie powinny coś ku temu zadziałać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najgorzej jak to był sprawca z innego rejonu, województwa itp. Pojechał do siebie. żadnych świadków zdarzenia ( bo jak tam ciemno jak co niektórzy piszą, to i nikt może tamtędy nie jechał ). I może być ciężko ze znalazieniem winowajcy. Chyba że tego kogoś sumienie złamie... ech. Współczuję rodzinie tej dziewczyny. Świąt w tym roku nie mają... :/
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nic nie usprawiedliwia ucieczki z miejsca wypadku ale tamto miejsce jest rzeczywiście oznakowane beznadziejnie. Ktoś kto jeździ tamtędy często wie że jest przejście, trzeba zwolnić i zachować szczególną ostrożność, ale jak ktoś tego nie wie, łatwo o wypadek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znajdą go przecież na przejeździe na turystycznej są kamery.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Namierzą tego kierowcę, to tylko kwestia czasu. Trzeba po prostu sprawdzić wszystkie pojazdy, które przejeżdżały o tej porze zarejestrowane na pobliskim monitoringu i porównać zabezpieczone ślady. Ogrom pracy, ale takie zdarzenia to priorytet w działaniach policji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Współczucia dla rodziny. Mam nadzieje, że znajdą tego bydlaka! Nie uciekałby gdyby był trzeźwy... Pewnie naćpany był albo pijany.    Niech znajdą tego złamasa!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: