Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za co i ile zapłacimy w kościele

Utworzony przez Lubelak, 16 marca 2009 r. o 21:12 Powrót do artykułu
Najlepszy i tak jest ksiądz Kawc... z Poniatowej ten to potrafi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za ślub pięć lat temu płaciliśmy 600zł co to za dane niech powiedzą dokładnie ile biorą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FINANSOWE BÓG ZAPŁAĆ: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALKOWAQNE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY pozwoli sobie zauważyć, że każdy przy tej okazji napier...nicza w kler ile wejdzie zapominając o samych kosztach związanych ze "skladanymi ofiarami". Każdy chce mieć pełne oświetlenie w kościele, zimą ogrzewanie (przeważnie elektryczne), organistę.... Nikomu nie przyszło do głowy zrobić zestawienie energochłonnego oświetlenia, ogrzewania, silnika ( 3-fazowego) od organów.... Ile z tych ofiar należy odliczyć? Nikt też nie widzi okresów, w których nie ma: ślubów, pogrzebów, chrztów..., a są takie chwile, że w parafii tych sakramentów nie ma nawet przez kilkja miesięcy. I co wtedy? Nie dość, że bida u kleru, to jeszcze u organisty,kościelnego, grabarza... Więcej informacji po wpisaniu w GOOLE haseł: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGTANI100ów Czytać należy wpisy pod artykulami opatrzone podpisem Związku. Zostańcie z B(L)OGIEM (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za głupoty dziennik wypisuje - ten cennik to jest z przed 20 lat. 2 lata temu pogrzeb w Kamionce pow. Lubartów kosztował 900 zł. a o pochowaniu za darmo nawet nie ma mowy. Dziennik mógłby sprawdzać informacje w kilku źródłach zanim takie głupoty wypisze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A KTO WAM KAŻE IŚĆ DO KSIĘDZA ABY KOGO POCHOWAĆ!!!! JAK WAM KTOŚ BLISKI UMRZE TO POD ŚCIANĘ I SPOKÓJ I BEZ PIENIĘDZY!!!! ALBO IDŹCIE DO URBANA TO WAM ZA DARMO ODPRAWI!!!! A TAK PISZECIE BREDNIE!!!!
"Człowieku"- chyba lecz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w czerwcu zeszłego roku za pogrzeb w Hrubieszowie w parafii MBNP zapłaciłem 500zł plus 150 zł organiście, choć nie wiem za co. Ja się zapytałem księdza za co tyle płacę to mnie wyprosił.......
Ostatnio edytowany 17 marca 2009 r. o 15:05
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najdroższy kościół to na Nałkowskich-zdzierca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W mojej parafii podczas pogrzebu organista się bardzo angazuje w swoją pracę i od domu do grobu jest bardzo aktywny za to wziął 200 zł . Wyliczyłem,że stanowi to tylko 3, 4% zasiłku pogrzebowego. Wyglądało ,że ksiądz wkładał dużo mniej energii a wziął 500 zł. jeszcze miał jakis zal do organisty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteśmy oburzeni zdzierstwem księży, którzy nie mają umiaru w windowaniu opłat za sakramenty. Ustanowione są one przez kościół więc powinny być udzielane bez żadnych opłat lub co łaska (Mt, 10, 8: "DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE"!). Na kazaniach nawołują ludzi młodych do zawiarania związków małżeńskich a nie wszytkich stać na zapłacenie takiego haraczu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy Wypisujecie??? Aby pochowac kogoś na kazimierskim cmentarzu bez mrugnięcia okiem, ksiądz życzy sobie 500 zł, organista 250zł, kościelny 250zł i bez mrugnięcia okiem 1000zł wyfrunęło z portfela. Nie ma mowy o słowach co łaska. Opodatkowac tę czarną MAFIE bo inaczej nie można ich nazwac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I muszę się z Wami wszytskimi nie zgodzić,ksiądz za ślub powiedział "co łaska" i nie było mowy o jakis konkretnych cenach.Mało tego powiedział że to nie jest sklep za lada by cenny ustalać.Gdy powiedziałam że wesela nie robimy tylko obiad,ksiadz stwierdził że za darmo nawet nam ślubu udzieli.Za akt chrztu też nic nie płaciłam ale zostawiłam co łaska czyli 20zł za dwa akty.Jedynie w USc 84zł zostawiłam/wiadomo ślub konkordatowy/.Organista oddzielnie ale to koszt 150zł.Wychodzi na to że na taka parafię trafiłam ,która nie jest pazerna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo w innych religiach się NIE PŁACI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
www.białapodlaska.net
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Co za deb*** wymyślił ten artykuł???? A co kogo to obchodzi ile kto płaci?? Wiecie co wchodzi w skład tego 1000 zł za ślub??Już wymieniam: trzeba zapłacić zakrystianowi za pilnowanie porządku, organiście, na kwiaty, sprzątaczce, a czesc jaka zostanie idzie na pewne remonty. Wiem bo jestesm akurat lektorem w jednej z lubelskich parafii i widze jakie jest zapotrzebowanie. W urzędzie też sie płaci przeciez! wiec nie piszcie takich artykulów bo katolików to drażni. Czemu nic nie napiszecie o innych religiach? W mediach cały czas tylko chrześcijaństwo to i tamto. Zastanówcie się1 dziekuje
BO WINNYCH RELIGIACH SIĘ NIE PŁACI!!!!!!!!!!!!!!!! TYLKO KATOLAND POBIERA OPŁATY, I TYLKO LUBELSZCZYZNA, PODLASIE I OKOLICE TAK DUŻO PŁACĄ, NA ZACHODZIE NP WROCŁAW, ZA ŚLUB DAJE SIĘ 100-200ZŁ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nemo~ napisał:
Nie chodziło mi o czyjeś przekonania, ale raczej o sposób ich przekazywania. Wszak większość wypowiedzi zieje nienawiścią i pogardą dla drugiej strony (niezależnie której). Żal mi po prostu ludzi którzy innymi gardzą i zieją do nich nienawiścią, jesli tylko maja inne przekonania.
Powinieneś raczej poczuć sarkazm , ale cóż Wy katolicy widzicie tylko spiski i ataki na Wasz kościół. Ciekawe czy poczułbyś "miłosierdzie" do klechy który robił by Ci łaskę że wypisze Cię z sekty do której zostałeś zapisany nieświadomie i wbrew swojej woli. I wtedy się wypowiadaj o tych pazernych na szmal obłudnikach. Pozdrawiam Racjonalistów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponuje żeby nasz Donek zajął się całym tym syfem a wiec wprowadził kasy fiskalne na parafiach i obowiązkowe rozliczenie księży z fiskusem. W dobie kryzysu byłby to prawdziwy zastrzyk kasy. Tym sposobem może parlamentarzyści nie ścigaliby ludzi za abonament telewizyjny i nie podnosili akcyzy na część artykułów od lipca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apostata napisał:
Powinieneś raczej poczuć sarkazm , ale cóż Wy katolicy widzicie tylko spiski i ataki na Wasz kościół. Ciekawe czy poczułbyś "miłosierdzie" do klechy który robił by Ci łaskę że wypisze Cię z sekty do której zostałeś zapisany nieświadomie i wbrew swojej woli. I wtedy się wypowiadaj o tych pazernych na szmal obłudnikach. Pozdrawiam Racjonalistów.
Szkoda, że nie zrozumiałeś ani jednego z moich słów chociaż chyba wyrażam się w języku polskim. Nie mówię niczego o jak to określiłeś "Klechach". I nie chodzi mi o religię. Zwracam tylko uwagę na nienawiść jaką ziejesz do ludzi jakichkolwiek byliby oni przekonań. Myślę, że ta nienawiść kiedyś zniszczy Ciebie. A z drugiej strony skąd wiesz, że jestem katolikiem a nie np. protestantem, prawosławnym, muzułmaninem, buddystą czy mormonem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Najlepszy i tak jest ksiądz Kawc... z Poniatowej ten to potrafi.
a możesz coś więcej napisac , ciekawimnie ten wątek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nemo~ napisał:
Szkoda, że nie zrozumiałeś ani jednego z moich słów chociaż chyba wyrażam się w języku polskim. Nie mówię niczego o jak to określiłeś "Klechach". I nie chodzi mi o religię. Zwracam tylko uwagę na nienawiść jaką ziejesz do ludzi jakichkolwiek byliby oni przekonań. Myślę, że ta nienawiść kiedyś zniszczy Ciebie. A z drugiej strony skąd wiesz, że jestem katolikiem a nie np. protestantem, prawosławnym, muzułmaninem, buddystą czy mormonem?
Jestem 100% pewny że Jesteś katolkiem, jeśli się mylę to pójdę i rzucę na tacę. A jak widzę osób światłych czyli bezwyznaniowych nawet w swoim zawężonym światopoglądzie nie bierzesz pod uwagę , cóż indoktrynacja od kołyski owocuje ale może kiedyś przejrzysz na oczy czego Ci szerze życzę. Nigdy nie zieję nienawiścią wręcz przeciwnie mogę Was wszystkich pobłogosławić a co muszę być w sukience aby to uczynić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apostata napisał:
Jestem 100% pewny że Jesteś katolkiem, jeśli się mylę to pójdę i rzucę na tacę. A jak widzę osób światłych czyli bezwyznaniowych nawet w swoim zawężonym światopoglądzie nie bierzesz pod uwagę , cóż indoktrynacja od kołyski owocuje ale może kiedyś przejrzysz na oczy czego Ci szerze życzę. Nigdy nie zieję nienawiścią wręcz przeciwnie mogę Was wszystkich pobłogosławić a co muszę być w sukience aby to uczynić?
No cóż, jak widzę nic nie zrozumiałęś z tego co piszę. Powtarzam ziejesz i kipisz nienawiścią do ludzi. Drwisz z ich przekonań. Nie stać cię nawet na tolerancję. Polecam ci do przeczytania książkę S. Coveya "7 nawyków skutecznego działania". Może wtedy zrozumiesz moje słowa, że nienawiść niszczy. Jeśli zaś chodzi o temat główny to przecież nie ma przymusu i raczej nikt nie chodzi do kościoła dla sukienki, jeśli tak jest to chyba jakieś wypaczenie. Pozdrawiam. "n"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...