Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbiórka na remont kościoła: Co łaska po 50 złotych

Utworzony przez Kubek, 15 września 2011 r. o 01:07 Powrót do artykułu
Nikt ich nie zmusza do darowania pieniędzy. Tyle już lat chodzę do Kościoła i ani razu nie dałem ani grosza. I co, można?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedrzwica Duża to bogata gmina. Proboszcz powinien zarządzić co najmniej po 200zł od rodziny. A rozliczy się z wiernymi przy okazji najbliższych bierzmowań, komunii, ślubów i pogrzebów. Kto nie zapłaci na naszą świątynię, niech jedzie do Niedrzwicy Kościelnej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Media szukają sensacji tam gdzie nietrzeba,jak komuś niepasuje to niech niepłaci chyba wyraźnie się ludzie wypowiadają więc po co ten durny artykuł Pani redaktor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ot awantura... zamieszkajcie w Cycowie, tutaj co roku ksiądz urządza składki "co łaska"- droższej parafii nie znajdziecie. Dorwał sie proboszcz do koryta i korzyszta. Jak ktos nie wierzy to zapraszam dziennikarzy bo to co się tutaj dzieje jest chore
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy to nie jest zbiórka publiczna na którą trzeba zgody MSWiA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie w parafii były składki nawet po 300 zł na rok. Pewne to jest kto chce dać na kościół to da i napewno na tym interesie nie straci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół jako niruchomość nie jest własnością księdza tylko parafian. W czym problem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZARNA MAFIA PEDOFILSKA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co powiecie na taki temat: za wjazd pojazdem na cmentarz proboszcz pobiera opłatę "za otwarcia bramy" 50zł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kkk napisał:
Kościół jako niruchomość nie jest własnością księdza tylko parafian. W czym problem?
Jesteś w błędzie kolego, kościół jako nieruchomośc jest własniością KOścioła Katolickiego. Ot problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ma czarnuch rację, jak barany płacą to powinien podwoić stawkę. Nie pojmuję dlaczego mają pretensję przymusu płacenia nie ma dla mnie może byc składka i 1000000zyli wisi mi to, i tak nie płacę, a baranie łby parafiańskie niech płacą i nie płaczą. PS Parafianin znaczenie pierwotne: "człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma przymusu, ale w akta zapisują, że nie zapłacone i później przy jakichkolwiek okazjach będzie wypominanie i podnoszenie stawek za chrzest, ślub itp....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w jednej z parafii w dekanacie lubartowskim ksiądz zbiera od parafian po 10 zł na miesiąc czyli wychodzi po 120 zł na rok. Każe pieniądze zbierać radnym co pół roku. Osoby które dały pieniądze(nazwisko i suma) są wyczytywane w kościele na każdej mszy. Tylko, żeby te pieniądze szły na kościół to tak, a nie najpierw trzeba zrobić sobie plebanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opodatkować Kościół !!!! Niech Się rozliczają z kasy którą dostają od wiernych czyli Darowizny !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podobnie jest w parafi DYS tylko tam jest 500 od rodziny !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W sąsiedniej parafii - Niedrzwicy Kościelnej takie zbiórki to codzienność od lat! W dodatku były okresy, że zbiórki odbywały się co miesiąc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tośta sobie znaleźli "chłopca do bicia". Tak się składa, że jestem członkiem jednej z rad parafialnych i doskonale wiem jakie są koszty remontów i utrzymania kościołów, a każda złotówka jest rozliczona co do grosza, każda choć dobrowolnie przecież wpłacona. ZUS-a, OFE, NFI, Krajowy Fundusz Drogowy i budżet rozliczajta albo spróbujta nie zapłacić składki ubezpieczenia obowiązkowego, podatku albo akcyzy od paliwa. Zobaczta, a tam murzyna biją!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A do Państwa pretensji nie macie? Płacicie podatki i to niemałe - pojawią się głosy bo to na; oświatę, bezpieczeństwo, drogi itp. A ksiądz nie jest na utrzymaniu parafii? Za prąd, wodę , ogrzewanie..... płacić nie trzeba? 50zł na rodzinę to dużo? Wystarczy to na położenie 0.5 m2 kostki brukowej średniej jakości. Jesteście roszczeniowi , potraficie brać. Najwięcej wrzeszczą Ci co nigdy nie dają, nie dbają o wspólne cele i własności. Przypomina mi się Judasz i jego kwękanie na wylanie drogiego olejku.... Najlepiej te pieniądze byłoby dać biednym - co krytykanci? I na kościół nie dajecie, i na biednych nie dacie - ot takie takie macie wychowanie . Dziadowskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tobiasz napisał:
A co powiecie na taki temat: za wjazd pojazdem na cmentarz proboszcz pobiera opłatę "za otwarcia bramy" 50zł!
Czy masz na myśli Wilkołaz? Dla mnie to śmieszne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, porownywanie wielkiej parafii na lsm i małej wiejskiej parafii jest nie powazne. Parafie wiejskie z własnych pieniedzy ledwo sa w stanie opłacic bierzace rachunki i bardzo drobne remonty. mieszkam takze w parafii podlubelskiej i kazdy remont jest robiony w ten sposob i daje kto chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...