Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbiórka na remont kościoła: Co łaska po 50 złotych

Utworzony przez Kubek, 15 września 2011 r. o 01:07 Powrót do artykułu
W ostatnią niedzielę zbierała datki na kościół.....w niedzielę podczas każdej mszy odczytywana jest kwota i nazwiska darczyńców Mam pytania:Czy parafia (lub zbieracze) mają pozwolenie na żebractwo (zbiórki pieniędzy)?Na publiczne zbiórki należy uzyskać zgodę,w przeciwnym przypadku jest to wykroczenie. Ponadto kto zezwala na publiczne ujawnianie nazwisk?A co z ustawą o ochronie danych osobowych? Czarni poborcy podatkowi mają takie akta osobowe swych owieczek,że takich nawet SBecja nie miała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ten ksiądz ma troje dzieci to już wiadomo na co pieniądze.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak a potem wszystko zaniosą do banku i wpłacą na prywatne konta ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dawajcie i nie reagujcie,niech klecha nie zyskuje nad wami przewagi.fanaberie klechów przekraczają wszelkie granice
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Benek Któryśtam nie może finansowac swoich placów budowy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może muszę auta na nowe wymienić stąd ta składka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pojedźcie 3 km dalej do Niedrzwicy Kościelnej i zapytajcie ks. Kiełbasę o drogę do plebanii. Czy prawdą jest, że żużlówkę przerobił na asfaltówkę, a potem żądał od wiernych zwrotu kosztów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI !!! A MARYJA ZAWSZE DZIEWICA KRÓLOWĄ ! BÓG ZAPŁAĆ. AMEN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tacowy napisał:
Ponadto kto zezwala na publiczne ujawnianie nazwisk?A co z ustawą o ochronie danych osobowych?
a to wg Ciebie jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych? Z konkretnie którymś art.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próba zdyskredytowania Kościoła i odciągnięcie od niego ludzi, to pierwszy krok przewrotu ideologicznego w państwie. Nie trzeba prowadzić wojny militarnej by przejąć dany kraj i ustawić sobie jego mieszkańców, narzucić niewolnicze podatki żeby pracowali jak niewolnicy. Potrzeba na to lat ok 15-20. Jesteśmy dalej niż w połowie tej drogi. Zainteresowanym polecam np. to: http://niepoprawni.pl/blog/425/jak-zniszczyc-panstwo i wyciągnięcie własnych wniosków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że parafianie nie pamiętają dzięki komu mają kościół. Gdyby nie zbiórki pielgrzymów, to do tej pory chodzili by do kościoła w N. Kościelnej. Jakieś 30 lat temu będąc nastolatką dawałam swoje oszczędności na budowę kościoła (choć jestem lublinianką). Jak widać bez pomocy pielgrzymki lubelskiej nie powstał by do tej pory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W PARAFI W MATCZYNIE TEZ RADNI CHODZA PO DOMACH I ZBIERAJA CO KWARTAL PO 50 ZL DAC NIE MUSISZ ALE.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemu uprzejma pani która "doniosła" o tym, nie jest na tyle odważna aby podać swoje nazwisko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubliniak napisał:
Nie ma przymusu, ale w akta zapisują, że nie zapłacone i później przy jakichkolwiek okazjach będzie wypominanie i podnoszenie stawek za chrzest, ślub itp....
To wtedy bierze się ślub lub chrzci się w innym kościele
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katolik napisał:
Teraz nie chca dawac, ale jak pogrzeb czy slub to pierwsi ida i chca korzystac z parafii i cmentarza. Nie chca to niech nie placa ale potem niech nie ida do kosciola jak im to umrze... tak samo niech dzieci nie prowadza na komunie chrzest bierzmowanie, jak nawet nie chca aby kosciol malowac... sakramenty nie sa przymusowe, nie chca nie musza. Jesli chca korzystac z kosciola to takze go utrzymuj, bo ksiadz sie zmieni a kostka i ladne sciany zostana.
Wystarczy że część moich zarobków jest przekazywana na kościół więc więcej nie dam ani złotówki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Jak jest impreza to jest zrzuta na wódę, jak jest remont kościoła to jest zrzuta na wapno i cegłę. Nie chcesz zrzucić się na wódkę będziesz jeść ogórki pod wodę mineralną. Nie chcesz się zrzucić na remont - módl się w domu.
Na remont to już była kasa z moich podatków i więcej nie będę się składała
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Wystarczy że część moich zarobków jest przekazywana na kościół więc więcej nie dam ani złotówki
Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
Przeczytaj najpierw co napisał katolik bo walnąłeś głupotę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol????????????? jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbyszek napisał:
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol????????????? jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol????????????? jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja nie mam potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...