Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmień taryfę, zapłać mniej za prąd

Utworzony przez bunia, 22 października 2009 r. o 11:09 Powrót do artykułu
A tak BTW. jakiego dostawcę energi elektrycznej polecacie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest taryfa weekendowa, czy niedzielna. Trzeba pilnować godzin, żeby się opłaciło. My za małe żuczki, żeby zmieniać dostawcę. Ten artykuł, czyżby reklama Zakładu Energetycznego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Czy autor artykułu jest sponsorowany przez Lubzel lub inną firmę? Zmień taryfę, będziesz płacić mniej za prąd - bzdura zapłacisz więcej! Jestem pewien, że autor artykułu nie zrobił kalkulacji a tym samym wprowadza czytelników w błąd. (KWh kosztuje w tych taryfach więcej w ciągu dnia) Znam wiele osób które miały taryfę dwustrefową lub weekendową i zmieniły na jednostrefową i płacą mniej. (łatwo to wyliczyć mając ostatnie zużycie w KWh na rachunku i korzystając z kalkulatora na stronie Lubzelu) Zadajmy sobie pytanie kiedy najwięcej zużywamy prądu (TV, pralka, suszarka, komputer, oświetlenie) - proste, po pracy. W nocy śpimy, chyba że ktoś prowadzi nocny tryb życia. Przestrzegam wszystkie osoby które chcą zmienić taryfę - to się nie opłaca!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek S napisał:
Witam! Czy autor artykułu jest sponsorowany przez Lubzel lub inną firmę? Zmień taryfę, będziesz płacić mniej za prąd - bzdura zapłacisz więcej! Jestem pewien, że autor artykułu nie zrobił kalkulacji a tym samym wprowadza czytelników w błąd. (KWh kosztuje w tych taryfach więcej w ciągu dnia) Znam wiele osób które miały taryfę dwustrefową lub weekendową i zmieniły na jednostrefową i płacą mniej. (łatwo to wyliczyć mając ostatnie zużycie w KWh na rachunku i korzystając z kalkulatora na stronie Lubzelu) Zadajmy sobie pytanie kiedy najwięcej zużywamy prądu (TV, pralka, suszarka, komputer, oświetlenie) - proste, po pracy. W nocy śpimy, chyba że ktoś prowadzi nocny tryb życia. Przestrzegam wszystkie osoby które chcą zmienić taryfę - to się nie opłaca!
Masz rację .Ja mam weckendową i płacę jak z zborze. A to większa opłata abonamentowa , a to większa opłata stała , a to jakaś zwiększona przesyłowa itd. Taryfa dzienna też jest droższa niż w jednostrefowej. Toteż też mówię BZDURA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biorąc wyższe opłaty stałe i dużo wyższe ceny energii w czasie kiedy zwykły śmiertelnik jest życiowo aktywny, to te taryfy są opłacalne dla zakładu. Aby były dla klienta to powinien robić wszystko pod zegarek "od do godziny", co jest fizycznie nie możliwe. Co do "płacić mniej", mam działkę i wbrew mojej woli taryfę budowlaną, zużycie ZERO a 60zł miesięcznie opłaty stałej, to gorzej niż tpsa :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram, żeby analizować i zmieniać taryfę na tańszą. Pół roku temu zmieniłam taryfę G12 (dwutaryfowa) na G11 ( jednotaryfowa) i płacę o 25% mniej przy tym samym zużyciu energii elektrycznej. Ludzie nie dajcie się omamić, w taryfie G12 są większe opłaty stałe i wyższa cena za 1 kWh w godzinach dziennych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczekujemy na doświadczenia i wyliczenia własne - praktyczne autora z piaskownicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Karol~ napisał:
Biorąc wyższe opłaty stałe i dużo wyższe ceny energii w czasie kiedy zwykły śmiertelnik jest życiowo aktywny, to te taryfy są opłacalne dla zakładu. Aby były dla klienta to powinien robić wszystko pod zegarek "od do godziny", co jest fizycznie nie możliwe. Co do "płacić mniej", mam działkę i wbrew mojej woli taryfę budowlaną, zużycie ZERO a 60zł miesięcznie opłaty stałej, to gorzej niż tpsa :/
skoro masz diząłke budowlana to nie pisz głąbie że masz taryfę budowlaną wbrew swojej woli! ogarnij się trochę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.lubzel.pl/klient/index.php?opti...5&Itemid=83 Sprawdź i sam się przekonaj ile zapłacisz przy jednej i drugiej taryfie. Wszystko zależy ile zużywasz energii i w jakim czasie. Dla mnie zamiana g11 na g12 (siłowa) jest niekorzystna. Dla większości żuczków też - więc ten artykuł jest jakąś ściemą. Spadam. Komputer też coś łytka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żuczek napisał:
http://www.lubzel.pl/klient/index.php?opti...5&Itemid=83 Sprawdź i sam się przekonaj ile zapłacisz przy jednej i drugiej taryfie. Wszystko zależy ile zużywasz energii i w jakim czasie. Dla mnie zamiana g11 na g12 (siłowa) jest niekorzystna. Dla większości żuczków też - więc ten artykuł jest jakąś ściemą. Spadam. Komputer też coś łytka
No pewnie że się nie opłaca - przecież w G12 są tylko 2 godziny tańsze w ciągu dnia, co innego weekendowa - tam jest i w dzień dużo więcej godzin i cały weekend. A przecież są sterowniki elektroniczne, programatory itp i nie musisz o niczym pamiętać. Tylko trzeba stosować się żeby prasować, prać odkurzać itp jk jest taniej. Niech autor lepiej powie jakie są sposoby na oszczędzanie gazu - bo szczególnie w zimie by się to przydało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam zajrzeć na stronę www.zmianadostawcy.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...