Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

5 minut dla życia. Zostań dawcą szpiku (wideo)

Utworzony przez Maciek, 25 listopada 2013 r. o 13:45 Powrót do artykułu
Fajna akcja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak jest w przypadku pobierania przy znieczuleniu? jakieś , ślady, rany, ubytki zostają ? na coś trzeba uważać ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z ogromną radością mogę powiedzieć, że to właśnie ja tak niedawno oddałam szpik z talerza kości biodrowej. Nic strasznego, żadnego paraliżu, żadnych ubytków, ból niewielki. Szpik regeneruje się samoistnie w ciągu dwóch tygodni. Jeśli chodzi o blizny - są MALEŃKIE, ledwo zauważalne. Nie trzeba też na nic uważać, można prowadzić normalny tryb życia :) 21 dni od samego pobrania nie należy się przesilać (oszczędzający tryb życia-tak nazywają to lekarze). Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DKMS to podobno niemiecka baza i tam trafiają wszelkie dane osobowe?  gdzie lepiej się zgłosić, tu czy do Poltransplant ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DKMS to Fundacja, która ma swoje korzenie w Niemczech, tam powstała z prywatnej inicjatywy. Co nie zmienia faktu, że DKMS Polska i DKMS Niemcy to dwie niezależne od siebie organizacje. Rejestrując się w bazie DKMS Polska podpisujemy zgodę na przekazanie wyników przebadanego materiału genetycznego do ogólnopolskiej bazy jaką jest właśnie Poltransplant, który z kolei przekazuje je do ogólnoświatowego rejestru BMDW. Tak więc zarówno DKMS jak i Poltransplant mówiąc kolokwialnie, strzelają do jednej bramki. Zatem nie ma znaczenia czy zarejestrujemy się tu czy tam :) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DKMS to podobno niemiecka baza i tam trafiają wszelkie dane osobowe?  gdzie lepiej się zgłosić, tu czy do Poltransplant ?
DKMS to Fundacja, która ma swoje korzenie w Niemczech, tam powstała z prywatnej inicjatywy. Co nie zmienia faktu, że DKMS Polska i DKMS Niemcy to dwie niezależne od siebie organizacje. Rejestrując się w bazie DKMS Polska podpisujemy zgodę na przekazanie wyników przebadanego materiału genetycznego do ogólnopolskiej bazy jaką jest właśnie Poltransplant, który z kolei przekazuje je do ogólnoświatowego rejestru BMDW. Tak więc zarówno DKMS jak i Poltransplant mówiąc kolokwialnie, strzelają do jednej bramki. Zatem nie ma znaczenia czy zarejestrujemy się tu czy tam  :)   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pytam bo gdzieś wyczytałem, że MZ płaci więcej jeżeli jesteśmy wybrani z takiej niemieckiej bazy a właśnie tam trafiają nasze dane. Jest gdzieś jakieś potwierdzenie, że DKMS przekazuje dane do Poltransplant ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pytam bo gdzieś wyczytałem, że MZ płaci więcej jeżeli jesteśmy wybrani z takiej niemieckiej bazy a właśnie tam trafiają nasze dane. Jest gdzieś jakieś potwierdzenie, że DKMS przekazuje dane do Poltransplant ? 
Taka informacja znajduje się na formularzu rejestracyjnym. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmmm...sama nie wiem. Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pytam bo gdzieś wyczytałem, że MZ płaci więcej jeżeli jesteśmy wybrani z takiej niemieckiej bazy a właśnie tam trafiają nasze dane. Jest gdzieś jakieś potwierdzenie, że DKMS przekazuje dane do Poltransplant ? 
Po pierwsze DKMS Polska to nie jest niemiecka baza! Nasze dane po rejestracji w efekcie końcowym i tak trafiają do ogólnoświatowego rejestru BMDW, tak jak już wspomniałam. Taka informacja o przekazaniu danych przez DKMS do Poltransplant,  a później przez Poltransplant do BMDW znajduje się na formularzy rejestracyjnym. Zaczęcam do odwiedzenia strony internetowej, gdzie można znaleźć odpowiedz na wiele pytań. Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj kłamczuszki, kłamczuszki... Z danych BMDW, na które się powołują, wynika że DKMS Polska jest zarządzana w Niemczech a największym rejestrem na świecie jest NMDP.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się lepiej wypowiadać nie będę. Słuchajcie znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizacja-polozenia Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...