Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

77 rocznica masowych deportacji Polaków na Sybir

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 12 lutego 2017 r. o 19:55 Powrót do artykułu
Ostatnio w rozmowie z historykiem na pytanie koleżanki dlaczego ich zsyłano na "sybir" (chodzi o zsyłki w latach 1944–1956) za powód podał on: "ponieważ należeli do AK.." To się zapytałem dlaczego większość ludzi którzy służyli w AK dożyli w spokoju sędziwego wieku w Polsce...? odp.: "bo, bo... kolaborowali z komunistycznymi władzami"... Szanowni Państwo moje pytania były retoryczne gdyż pomimo tego że nie jestem historykiem znam historię i wiem że zsyłano tych "zasłużonych" głównie w walce z nowymi władzami PRL a "szczególnie zasłużeni" (np "wyklęci) dostawali czapę. Czy było to słuszne? Dziś też wielu polaków nie akceptuje obecnych władz ale ich nie zabijają... Ciężko mi to oceniać ale wiem że nie można zabijać zwłaszcza w imię przekonań politycznych w żadnym systemie! "Gorliwi" gotowi robić różne rzeczy w imię "walki z systemem" zawsze się znajdą a z drugiej strony znajdą się "gorliwi" gotowi robić różne rzeczy w imię "walki z wrogiem danego systemu"...! Wniosek: "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"... Zawsze trzeba zachować człowieczeństwo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A apel smoleński był?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lewactwo i opozycja nie pajacowali?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy uczczone zostaną ofiary Potopu szwedzkiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Macierewicz kup im nowe mundury bo wyglądają jak z 1949
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...