Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

A może jeszcze droższe bilety?

Utworzony przez aron, 28 sierpnia 2008 r. o 07:01 Powrót do artykułu
Bardzo dobrze że będą podwyżki cen biletów MPK - w końcu uczciwy pasażer który kupuje bilet musi utrzymać biurokractwo i gapowiczów. Warto zapłacić 2,20 zł za bilet żeby pijany kibol mógł pojechać za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego ja wciąż muszę dokładać (z podatków - dofinansowanie UM i w cenach biletów) do pomysłów przeciętnych, z rozdania politycznego prezesów, dyrektorów i.t.p.? czy nie prościej byłoby zatrudnić zamiast jednego prezesa z kilkoma zastępcami i olbrzymiej Rady Nadzorczej (co ona nadzoruje?) jedną, dobrze wykształconą z MĄDRYMI pomysłami osobę, która raz definitywnie rozwiązałaby problem MPK a nie bez przerwy groziłąby podwyżkami cen biletów. Czy Pan Prezydent pomyslał o tym kto jeździ autobusami? - rodzice z dziecmi po buty, ksiązki, ubrania... Zupełnie nie rozumiem jak można dofinansowywać z budżetu Miasta milionowymi kwotami MPK i jeszcze od tych najuboższych wyciągać w cenach biletów. Panie Wasilewski, żałuję, że na Pana głosowałam, rozczarował mnie Pan, miałam nadzieję, że do współpracy weżmie Pan ludzi kompetentnych, a nie z politycznych porozumień i znajomych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aza napisał:
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.
wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek. Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług. Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeśli ktoś ma normalne połączenie. Jak można tak porównywać ceny biletów? Dlaczego w Lublinie trzeba wydać przynajmniej 10 zł za przejazd w obie strony z przesiadkami codziennie. Ta usługa nie jest tyle warta. MPK niech wozi, tych ze zniżkami, bo im to jakoś się jeszcze kalkuluje. Tylko, czy jest to opłacalne dla MPK? Nie wyjdą z dołka, jeśli nie zadbają o tych, którzy naprawdę ich utrzymują!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. To skandal kolejna podwiszka cen a nie myśli się o tym, że brak dojazdu do Kliniki czy lekarza nie jest prosty. A autobusy którymi jeździmy niebawem się rozlecą. Nie wspomnę bo niew wypada ale czystość w środkach komunikacji Miejskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zacznijcie o tym myśleć a potem podnoście ceny biletów. A Pan Prezydent niech siobie pojeździ miejskimi w tłoku i smrodzie to zobaczymy czy ędzietaki skory do zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę szkoda 60-minutowych. Mało kto z nich korzysta bo mało który z kioskarzy wie o ich istnieniu! Żeby je kupiś muszę szorować do MPK- w kioskach dobrze jak są te zwykłe za 1,80!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo uczniowie nie piją piwa,a student jak zapłaci za bilet normalną cenę,nie będzie miał za co studiować smaku piwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warszawa gratuluje Lublinowi "mądrego" prezydenta buahahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju. Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobem będziecie nabijać kasę ludziom nie płacącym podatków i jednocześnie zwiększać deficyt w MPK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to moze chociaz jak mam miesieczny bede mogl jezdzic prywatnymi??????????????????????????????????????????????????? nie dosc ze od nich kase biezecie za wykorzystanie przystankow, umieszczacie ich w swoim rozkladzie zamiast normanych autobusow to jak pojde na przystanek nie wpore to musze czekac godzine na wlasciwy autobus.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko w lubline takie rzeczy sa mozliwe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wjk napisał:
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas. Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli? Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne. Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sprawie MPK, które ma miejskie dofinansowanie, podwójnie zarabia na biletach i nie wychodzi na swoje. Dziwne i bezsensu. Psioczyć na nikogo nie muszę, nie jest to moim celem. Prywatni przewoźnicy dostali od kogoś pozwolenie na swoją działalność. Figurują legalnie w rozkładzie jazdy, czyli współpracują z MPK. W dodatku nie podnoszą drastycznie cen biletów i ulepszają swoją jakość usług. Jeśli MPK będzie dla nich godną konkurencją i odbierze pasażerów, zaprzestaną swojej działalności. Rynek ma swoje prawa. Dziwne jest to, że władza, która dopuściła do powstania prywatnego transportu w mieście, odpowiada również za działalność MPK. Należałoby najpierw określić czy te firmy mają się uzupełniać czy konturować ze sobą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...